Звідки у вухах зайві отвори
Не подумайте, зараз мова піде не про проколи у вусі, а про практично непомітні маленькі дірочки, подаровані нам матір'ю – природою.
Про унікальність кожної, взятої окремо людини, не говорив хіба що лінивий. Але унікальні «зайві» отвори у вухах все-таки зустрічаються досить рідко.
Вуха є органом для сприйняття звуків. Зазвичай вуха людей відрізняються виключно розмірами та формою. Але, трапляється, що прямо у вушній раковині є крихітний отвір, у місці з'єднання вуха з головою.
На погляд здається, що ця дірка, що залишилася від виконаного раніше пірсингу. Насправді, це зовсім не так. Так звана преаурикулярна пазуха здебільшого утворюється тільки одному вусі. Але, зустрічається і на двох одразу. Утворюється отвір ще на ранніх термінах розвитку плода.
Цікаво, але у жителів США та Сполученого королівства такі отвори практично ніколи не зустрічаються. Шанс їхньої появи мінімальний. Вперше утворення преаурикулярних пазух було описано у 1864 році. Це була праця вченого Ван Хезінгера, опублікована в Національній медичній бібліотеці США.
Сучасні вчені та вчений-еволюціоніст Ніл Шубін зокрема вважає ці отвори «еволюційним залишком від риб'ячих зябер». Досить цікаве рішення, чи не так?
Поява пазух не представляє для людини жодної небезпеки, якщо ви не спробуєте просмикнути в них пірсинг - цього робити категорично не можна.
Періодично отвори можуть запалюватись, але в цьому немає нічого страшного. Достатньо лише добре продезінфікувати.
А вам відомі якісь унікальні особливості людського організму? Якщо так, то обов'язково розкажіть нам про них у коментарях.