Ріст вій усередину ока

У нормі ріст вій має бути спрямований у протилежному до очного яблука напрямку. Патологічне порушення напряму зростання, у якому вії починають загинатися всередину, називають трихиазом.

тріхіаз, леченіе ресніг, нарухеніе роста ресній, blefarit, diagnostika тріхіаза

То чому вії змінюють свій ріст у протилежному напрямку і якими мають бути дії людини, яка зіштовхнулася з подібним захворюванням? Попри те, що в більшості випадків страждають на трихіаз люди похилого віку, молодь також не застрахована від нього, але, враховуючи факт того, що далеко не всі люди своєчасно звертаються до медиків, вести статистику досить складно.

Причини виникнення

Більшість офтальмологів вважають, що ця патологія належить до набутих. Спровокувати її можуть рубці, що утворилися на краях повік. Найчастіше вони є наслідком перенесених раніше офтальмологічних захворювань (наприклад, трахоми). тріхіаз, леченіе ресніг, нарухеніе роста ресній, blefarit, diagnostika тріхіаза Рубцювання призводить до зрушення волосяної цибулини та патологічно змінює напрямок її росту, викликаючи або вростання вій, або трихіаз. Стати причиною виникнення трихіазу можуть також:

  • травми;
  • хімічні опіки;
  • зміни повік після операції;
  • блефарит.

Не варто сперечатися, що трапляються й уроджені форми патології, щоправда, буває це дуже рідко. Причин цього офтальмологам з'ясувати не вдалося.

Симптоми та прояви

Головним і найпомітнішим симптомом захворювання є вії, які загинаються всередину ока. Їх доторкання до слизової оболонки викликають дискомфорт, травмують очі та можуть спровокувати такі неприємні явища як:

  • набряклість та почервоніння;
  • світлобоязнь;
  • сльозогінність;
  • болючі відчуття.

Люди, які страждають на трихіаз, часто кліпають очима і жмуряться.

тріхіаз, леченіе ресніг, нарухеніе роста ресній, blefarit, diagnostika тріхіаза Як лікувати

Самолікуванням у цьому випадку займатися в жодному разі не можна, інакше це може призвести до згубних для очей наслідків. Вже на ранніх стадіях прояву захворювання потрібно звертатися до фахівця. Для встановлення діагнозу лікар виконує ряд процедур:

  • збирає анамнез;
  • проводить біомікроскопію;
  • оцінює рогівку та зовнішню оболонку очей.

Діагностувавши захворювання, спеціаліст призначає необхідне лікування. Це може бути:

  1. Діатермокоагуляція – видалення окремих вій голковими електродами. Використовується у випадках, коли війний ряд зруйнований не повністю. тріхіаз, леченіе ресніг, нарухеніе роста ресній, blefarit, diagnostika тріхіаза
  2. Аргон лазерна коагуляція – «не правильно» зростаючі вії видаляються лазерним променем.
  3. Епіляція - вії просто видаляють за допомогою пінцету.
  4. Хірургічне втручання під час якого видаляються клапті шкіри з віями, що неправильно ростуть. Їх замінюють здоровими шматками, взятими з повік, слизової або брів.

Додатково у лікуванні можуть використовуватись медикаментозні засоби, що належать до груп:

  • антибактеріальних;
  • протизапальних;
  • ранозагоювальних.

[caption id="attachment_7252" align="aligncenter" width="600"] тріхіаз, леченіе ресніг, нарухеніе роста ресній, blefarit, diagnostika тріхіаза woman in for eye check up in doctor's office[/caption]

Така терапія сприяє зняттю подразнення, загоєнню виразок, лікуванню блефариту та кон'юнктивіту, добре справляється з патогенними мікроорганізмами.

Підбиваючи підсумки ще раз зверну увагу читачок на те, що на всі зміни стану вій необхідно реагувати вчасно. Не затягуйте з візитом до офтальмолога і нехай Ваші очі та вії будуть здоровими.