Знежирювач, дегідратор, праймер – засоби на варті ідеального манікюру.
Ідеальний манікюр починається із правильної підготовки. Основою успішного манікюру з покриттям гель-лак є спеціалізовані засоби, такі як дегідратор, знежирювач, праймер.
Всі ці засоби, тим чи іншим чином, посилюють зчеплення покриття з нігтьовою пластиною, забезпечують тривалу стійкість і тривале носіння. У моїй сьогоднішній статті ви знайдете докладнішу інформацію про те, що таке дегідратор і знежирювач і в яких випадках їх використовувати. Крім того, я підготувала коротке порівняння цих продуктів між собою, а також іншими засобами, які заведено задіювати при нанесенні гелевого покриття.
Знежирювач - у разі нанесення штучного покриття це необхідний для будь-якого виду манікюру засіб. Найчастіше знежирювач в побуті можна зустріти під назвою Nail Prep, скорочено від "nail preparation" - "підготовка нігтів". Головна місія, знежирювачів - видалення природних відкладень з поверхні нігтя, і тим самим гарантія збільшення стійкості та терміну носіння манікюру. Перелік відкладень, які надалі можуть зіграти негативну роль у процесі манікюру, включає мило, різні лосьйони, олію для кутикули, олію для тіла і т.д. Використання знежирювача має забезпечити вдале «зчеплення» штучного матеріалу з вашою нігтьовою пластиною.
У процесі манікюру варто пам'ятати, що хоч знежирювач і забирає зайву вологу з поверхні нігтя, робить він це не на 100%, так що не варто плутати засіб з дегідратором, який потрібно наносити вже після знежирення. Більшість майстрів-початківців помилково вважають, що ці засоби взаємозамінюють один одного, але це не правда.
Навіть виходячи з назви можна зрозуміти, що знежирювач має обмежений спектр дії і націлений на видалення лише жиру, в той час як дегідратор, більш багатозадачний засіб.
Що спільного у знежирювача та дегідратора, так це те, що ці продукти, як правило, розроблені за допомогою етилацетату, бутилацетату, та ізопропілового спирту. Після того, як ці три інгредієнти вступають у контакт з нігтьовою пластиною, вони втягують вологу і жири, як губка, випаровуючи їх з нігтьової пластини та залишаючи легкий білий наліт.
Дегідратор - це продукт, який має застосовуватись на нігтях перед нанесенням штучного покриття. Цей засіб підсушує пластину нігтя, видаляючи зайву вологу. Дегідратор не порушує РН-балансу, не сушить, і не провокує ламкість нігтьової пластини, через те, що при його нанесенні знежирюється тільки верхній шар нігтів. Він може бути використаний з усіма видами нарощування нігтів, а також при нанесенні гель-лаку, допомагає покращити адгезію.
Дегідрататор - це гіпоалергенний засіб, без ароматів і барвників. Він творить дива, особливо для тих клієнтів, нігті яких схильні до розшаровування. Цей продукт видаляє жир, який знаходиться на поверхні натуральних нігтів, тому наступні нанесені засоби будуть триматися краще. Часто дегідрат використовується як підготовча основа для нігтів перед покриттям звичайним лаком.
Особливо, я рекомендую використовувати дегідрат після вологого обрізного манікюру.
Чим краще ви дегідруєте ніготь, тим менше у вас шансів отримати цвіль, грибок та бактерії, що потрапили під штучне покриття. Витративши кілька додаткових хвилин, щоб підготувати нігтьову пластину, ви надалі уникнете багатьох негативних факторів.
Зазвичай після дегідратора наноситься праймер. Щоб дегідратор випарувався, знадобиться всього кілька секунд.
Дегідратор для нігтів випаровується дуже швидко. Тому обов'язково щільно закрийте флакон ковпачком.
Різниця між дегідратором та праймером для нігтів
Дегідратор слід наносити на натуральні нігті, без будь-яких інших продуктів чи покриттів на них. Завдяки дегідратору, все, що ви нанесете на ваші нігті надалі, буде триматися краще.
Праймер також застосовується на непокриті нігті. Він являє собою перший рівень, або базовий шар, на який ви будете наносити штучне покриття. Завдяки праймеру ваші нігті отримають більш грубу поверхню, і лак буде триматися якісніше. Крім цього, праймер також захищає ваші нігті від хімічних речовин, які містяться в лаках та створює захисний бар'єр між засобами та вашими нігтями. Це чудовий спосіб продовжити життя вашого манікюру.
Дегідратор теж має захисну властивість, але все ж таки не в таких обсягах. Більшість праймерів містить дегідраційні інгредієнти, тому можна застосовувати такі праймери навіть без попереднього використання дегідратора. Однак, з дегідратором, ваш манікюр триматиметься довше.
Безкислотний праймер містить більше смол у своєму складі, тому після нанесення залишає липкий шар. Призначений для якіснішого зчеплення покриття з натуральним нігтем. Більшість майстрів віддають перевагу цьому праймеру в порівнянні з кислотним, через те, що він більш лагідний та не порушує pH-баланс.
Кислотний праймер – переважно застосовується при нарощуванні нігтів. Він діє як осушувач та знежирювач, щоб відкрити глибокі шари нігтьової пластини. Це викликає появу невеликих лусочок, які "встають" на поверхні нігтьової пластини. Коли ви наносите покриття, воно обтікає ці маленькі лусочки та таким чином забезпечує міцне зчеплення матеріалу.
Дуже важливо знати міру використання праймера, не наносити його занадто багато та уникати контакту зі шкірою. Якщо ви використовуєте нову пляшку, обов'язково зробіть мазок пензля на рушник, щоб витерти надлишок.
Ну і насамкінець, ще раз нагадаю вам, в якій послідовності наносять засоби перед покриттям гель-лаком або нарощуванням: 1. Знежирювач 2. Дегідратор 3. Праймер