Жираф'яча шия – краса чи знущання
Жінки завжди прагнуть досягнути ідеалів краси. Довга шия вважається красивою і робить свою володарку більш витонченою. Як вважаєте, шия висотою до 40 см це красиво чи все-таки потворно?
Довга витончена шийка - це ознака краси, на ній особливо красиво виглядають кольє та інші прикраси. Чи не кожну жінку природа нагородила нею від народження. Але, в будь-якому випадку, нашим сучасникам (маються на увазі тих, хто живе в цивілізованому світі) ніколи не спаде на думку подовжувати її штучними способами. Тим більше якщо це може завдати шкоди організму.
На жаль, цього не можуть зробити жінки, деяких племен, які живуть первісним чином. Також як і не могли перешкоджати процедурі дівчинки Стародавнього Китаю, яким насильно робили ступні – лотоси. Звичай розтягувати не лише шию, а й інші частини тіла існує і до сьогодні у багатьох племен Африки, Бірми, М'янми, Таїланду та народностей із групи каренів.
На високогірному бірманському плато живе своїм первозданним життям плем'я Падонг, жінки якого вирізняються своєю незвичайною шиєю. Але така краса дається їм далеко непросто. Ще у 5 річному віці на шию дівчаткам починають одягати мідні кільця. З року в рік шия подовжується і з часом починає досягає висоти від 30 до 40 см. Чим вище шия була у дорослої жінки, тим красивішою вона вважалася у своєму племені.
Анатомія людини, дана природою, не передбачає такої довгої шиї. Тому слабкі м'язи, які, крім усього іншого, атрофуються і з часом, через постійну підтримку мідними кільцями, не можуть самостійно втримати голову. Для того, щоб голова не повернулася набік і жінка не задихнулася, створюється спеціальна конструкція, вага якої наближається до 10 кг. Підборіддя встановлюється на спеціальну підставку, скріплену кільцями. Вона тримається на плечах. Для краси конструкція зі звичайного металу прикрашалася ланцюжками зі срібла. Чим більше на ній прикрас, тим багатшою та елегантнішою вважається жінка, тим вищий її статус у суспільстві.
[caption id="attachment_7167" align="aligncenter" width="600"] Portrait of woman from Ndebele tribe in Kwadlaulale Market, South Africa. 1/Jan/1985. UN Photo/P. www.unmultimedia.org/photo/[/caption]
Власниці «жираф'ячої» шиї мають деякі особливості:
- голос чується, ніби жінка розмовляє, перебуваючи на дні глибокої криниці;
- жінки не можуть пити просто з чашки, щоб вгамувати спрагу їм потрібна спеціальна трубочка з бамбука;
- вони не можуть самостійно тримати голову.
До речі, саме остання особливість змушує жінок племені Падонг бути дуже слухняними. Сильна провина призводить до жорстокого покарання – з їхньої шиї знімають конструкцію з металу. Після цього шия жінки моментально падає набік і жінка задихається.
Мають рацію ті, хто каже, що краса – страшна сила. А яке ваше особисте ставлення до таких незвичайних традицій, розкажіть нам.