Жінки Мурсі

Традиції та звичаї різних племен вже неодноразово примушували жінок до необхідності терпіти муки та спотворювати своє тіло. Чого варті лише ніжки у формі лотоса або довга до неподобства шия . У цій статті я хочу розповісти Вам про нагубні пластини, які надягають у ранньому дитинстві дівчаткам з ефіопського племені Мурсі.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в guby, plastiny v gubah, rastjanutye guby Історична прогулянка

Ця традиція також прижилася у Кенії та Південному Судані. А, зважаючи на археологічні розкопки, нагубні пластини в африканських племенах використовувалися ще тисячі років тому. Історики говорять і про те, що пізніше нагубні пластини почали застосовувати і деякі американські племена. Там носити «прикраси» змушували не лише дівчаток, а й хлопчиків. Подібні пластини використовувалися також алеутами та інуїтами (Росія, Канада та Аляска). Щоправда, подібна практика у них зжила себе ще на початку ХХ століття.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в guby, plastiny v gubah, rastjanutye guby Наші дні

На сьогоднішній день жахлива традиція практикується лише у двох племенах, що знаходяться між собою в якійсь спорідненості – сурі та мурсі. За великим рахунком можна сказати, що це одне плем'я, що розділилося. Пластини встановлюються лише жінками та розташовуються виключно на нижній губі.

Для чого потрібні пластини

Вчені, які займаються історією та вивченням життя різних племен не можуть дійти однозначного рішення з приводу того, навіщо в племенах спотворюють нижні губи у жіночої половини племені та висувають лише кілька теорій виникнення цієї традиції: женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в guby, plastiny v gubah, rastjanutye guby

  • Захисна функція – вважається, що у такий страшний спосіб жителі племен намагалися уникнути поневолення. І, незважаючи на те, що рабства вже давно немає, традиція настільки прижилася, що закріпилася практично назавжди.
  • Методика самоідентифікації - звична традиція, всмоктана з молоком матері вже не дозволяє дівчатам племені навіть уявити себе без тарілки в губі.
  • Краса – як говорили у всі віки – це страшна сила. Ось і у мурсі з сурі розрізана і нижня губа, що відвисла, вважається жіночною і красивою. І чим більше отвір і чим більше вона провисає, тим привабливіше вважають себе жінки племені.
  • Приваблива наречена – пункт, безпосередньо пов'язаний із попереднім. Чим більша нагубна тарілка у нареченої, тим більше шансів у неї знайти солідного нареченого. Батьки ж такої "красуні" можуть розраховувати на солідний викуп.
  • Заробіток – зовнішність Мурсі надзвичайно приваблива для туристів. А, враховуючи те, що місцеві племена живуть надзвичайно бідно, то отримані від туристів гроші – дуже непогана підмога для них.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в guby, plastiny v gubah, rastjanutye guby До речі, з останньою теорією погоджуються й численні фотографи, які приїжджають у ці місця з туристичними групами. Вони говорять про те, що останнім часом все менше жінок мурсі спотворюють себе, а продовжують цю традицію представниці тих сіл, які відвідують туристи.

Тут варто зазначити, що далеко не всі села місцевих племен доступні для відвідування сторонніх людей. Цьому перешкоджає і ворожість до чужинців, і постійні войовничі сутички між племенами. Так от, можна помітити, що в основному традицію дотримуються дівчат з сіл, в які пролягає туристичний маршрут.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в guby, plastiny v gubah, rastjanutye guby Як усе відбувається

Багатьом може бути цікаво, як саме можна розтягнути губу до такого жахливого, як на європейського мешканця, стану. Процес цей, звичайно ж, не тільки дуже болісний, але й триває багато часу. Пластини дівчаткам встановлюють ще під час статевого дозрівання. І складається з декількох етапів:

  1. На нижній щелепі видаляють чотири зуби.
  2. Мати чи бабуся за допомогою гострого леза робить надріз у пару сантиметрів.
  3. У надріз вставляють дерев'яний затор.
  4. Після повного загоєння надрізу пробку змінюють на таку ж, але з великим діаметром.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в guby, plastiny v gubah, rastjanutye guby І так, одну за іншою, пробки змінюють доти, поки надріз не досягне діаметра в 4 см. Потім, пробка замінюється пластинами, які змінюють до досягнення губою необхідного родичам і самої нареченої діаметра. Трапляється, що діаметр цієї нагубної тарілки буває до 40 сантиметрів. Щоб не лякати особливо чутливих читачок, скажімо, що на ніч пластина знімається і спати жінка лягає без неї.

Але, як би там не було, традиції є традиції і навіть якщо вони шокують, це не означає, що ми не повинні сприймати їх спокійно та адекватно. Комусь не до вподоби пірсинг, а хтось від нього в захваті. Хтось не виносить шрамування навіть на вигляд, а хтось із задоволенням вкриває шрамами власне тіло.

У той же час, існують дівчата, які навіть сережок у вухах і тих не визнають. А як Ви ставитеся до сміливих експериментів із зовнішністю? Розкажіть нам у коментарях.