Жінки Мурсі

Традиції та звичаї різних племен вже неодноразово примушували жінок до необхідності терпіти муки та спотворювати своє тіло. Чого варті тільки ніжки у формі лотоса або довга до неподобства шия. У цій статті я хочу розповісти Вам про нагубні пластини, які в ранньому дитинстві одягають дівчаткам з ефіопського племені Мурсі.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в губи, Історична прогулянка

Ця традиція також прижилася у Кенії та Південному Судані. А, зважаючи на археологічні розкопки, нагубні пластини в африканських племенах використовувалися ще тисячі років тому. Історики говорять і про те, що пізніше нагубні пластини почали застосовувати й деякі американські племена. Там носити «прикраси» змушували не лише дівчаток, а й хлопчиків. Подібні пластини використовувалися також алеутами та інуїтами (Росія, Канада та Аляска). Щоправда, подібна практика вижила себе ще на початку XX століття.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в губи, Наші дні

На сьогодні жахлива традиція практикується лише у двох племенах, що знаходяться між собою в певній спорідненості – сурі та мурсі. За великим рахунком можна сказати, що це одне плем'я, що розділилося. Пластини встановлюються лише жінкам та розташовуються виключно на нижній губі.

Для чого потрібні пластини

Вчені, які займаються історією та вивченням життя різних племен не можуть дійти однозначного рішення з приводу того, навіщо в племенах спотворюють нижні губи у жіночої половини племені та висувають лише кілька теорій виникнення цієї традиції: женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в губи,

  • Захисна функція – вважається, що у такий страшний спосіб жителі племен намагалися уникнути поневолення. І попри те, що рабства вже давно немає, традиція настільки прижилася, що закріпилася на практиці надовго.
  • Методика самоідентифікації – звична традиція, поглинута з молоком матері вже не дозволяє дівчатам племені навіть уявити себе без тарілки в губі.
  • Краса – як казали у всі віки – це страшна сила. Ось і у мурсі з сурі розрізана нижня губа, що відвисла, вважається жіночною і красивою. І чим більше отвір і чим більше вона провисає, тим привабливіше вважають себе жінки племені.
  • Приваблива наречена – пункт, безпосередньо пов'язаний із попереднім. Чим більша нагубна тарілка у нареченої, тим більше шансів у неї знайти солідного нареченого. Батьки такої «красуні» можуть розраховувати на солідний викуп.
  • Заробіток – зовнішність мурсі надзвичайно приваблива для туристів. А з огляду на те, що місцеві племена живуть надзвичайно бідно, то отримані від туристів гроші – дуже навіть непогана підмога для них.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в губи, До речі, з останньою теорією погоджуються і численні фотографи, які приїжджають у ці місця з туристичними групами. Вони говорять про те, що останнім часом все менше жінок мурсі спотворюють себе, а продовжують цю традицію лише представниці тих сіл, які відвідують туристи.

Тут варто зазначити, що далеко не всі села місцевих племен доступні для відвідування сторонніх людей. Цьому перешкоджає і ворожість до чужинців, і постійні войовничі сутички між племенами. Так от, можна помітити, що в основному традиції дотримуються дівчат з сіл, в які пролягає туристичний маршрут.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в губи, Як все відбувається

Багатьом може бути цікаво, як саме можна розтягнути губу до такого жахливого, як на європейського мешканця, стану. Процес цей, звичайно ж, не тільки дуже болісний, а й займає багато часу. Пластини дівчаткам встановлюють ще під час статевого дозрівання. І складається він з кількох етапів:

  1. На нижній щелепі видаляють чотири зуби.
  2. Мати чи бабуся за допомогою гострого леза робить надріз у пару сантиметрів.
  3. У надріз вставляють дерев'яний затор.
  4. Після повного загоєння надрізу пробку змінюють таку ж, але з більшим діаметром.

женшіні мурсі, нагубні пластики, коль'ка в губи, І так, одну за одною, пробки змінюють доти, поки надріз не досягне діаметра в 4 см. Потім, пробка замінюється пластинами, які змінюють до досягнення отвором у губі необхідного родичам і самій нареченій діаметра. Трапляється, що діаметр цієї нагубної тарілки буває до 40 сантиметрів. Щоб не лякати особливо чутливих читачок, скажімо, що на ніч пластина знімається і спати жінка лягає без неї.

Але, хоч би що там було, традиції є традиції й навіть якщо вони шокують, це не означає, що ми не повинні сприймати їх спокійно та адекватно. Комусь не до душі пірсинг, а хтось від нього у захваті. Хтось не виносить шрамування навіть на вигляд, а хтось із задоволенням покриває шрамами власне тіло.

Водночас існують дівчата, які навіть сережок у вухах і тих не визнають. А як Ви ставитеся до сміливих експериментів із зовнішністю? Розкажіть нам у коментарях.