Жахливі наслідки лазерної епіляції – вигадка чи реальність

Прагнення позбавитися зайвої рослинності на тілі, призводить до того, що багато хто вибирає для себе розрекламовану і дуже популярну лазерну епіляцію. Але багато хто говорить, що ця процедура може залишити після себе жахливі наслідки.

Поговоримо про міфічні (а може і ні) ризики видалення волосся лазером і дізнаємося цікаві факти про депіляцію. https://pilochka.ua/depilyaciya-dlya-chuvstvitelnoj-kozhi/

Що кажуть косметологи

Світила в галузі естетичної медицини практично в один голос заявляють про те, що епіляція лазером 3D відноситься до одних із найбезпечніших способів видалення зайвої рослинності на тілі. Особливо наполегливо його рекомендують до використання у зоні бікіні. Довіру багатьох клієнтів завойовує і статистика вдячних відгуків у бік косметичних салонів, у яких вони проходили сеанс лазерної епіляції. Але, як кажуть, є і ложка дьогтю в бочці меду. Найцікавіше, що у нашому випадку, ця ложка не одна. Отже, які негативні наслідки можуть очікувати красунь, які вирішили перед відпусткою підправити зону бікіні в салоні й зробити лазерну епіляцію:

 • почервоніння та подразнення;
 • набряки;
 • пігментація;
 • інфікування;
 • опіки.

Для того, щоб зрозуміти механізм ураження, необхідно детальніше зупинитися на кожному з них.

Почервоніння та подразнення

Почервоніння відразу після проведення сеансу лазерної операції явище, в принципі, нормальне. Найчастіше воно проходить години через дві. Зустрічається, що шкіра залишається червоною ще добу. Але, буває і таке, що почервоніння, що з'явилося, може залишитися надовго і вимагатиме медичного втручання. lazernaja jepiljacija, ozhogi posle jepiljacii, negativnye posledstvija jepiljacii, pigmentacija posle jepiljacii, otek posle lazera, posledstvija lazera dlja kozhi

Набряки

Іноді після виконання лазерної епіляції може з'явитися набряк. Його виразність безпосередньо залежить від таких супутніх факторів волосся, як:

 • колір;
 • густота;
 • товщина;
 • густина енергетичного потоку лазера.

Найбільше можуть постраждати володарки темного та товстого волосся. Якщо воно ще й густе, то під час проведення процедури, поглинаючи велику кількість енергії, досить сильно нагрівається. Це своєю чергою може спричинити пері фолікулярний набряк та еритему. lazernaja jepiljacija, ozhogi posle jepiljacii, negativnye posledstvija jepiljacii, pigmentacija posle jepiljacii, otek posle lazera, posledstvija lazera dlja kozhi

Також до появи сильних набряків схильні пацієнти, які мають шкіру з підвищеною чутливістю. Щоб зменшити такий побічний ефект від процедури потрібно використання ефективних систем охолодження під час виконання лазерної епіляції й відразу ж після неї.

Також дуже важливим є тут і професіоналізм косметолога, оскільки саме це є однією з головних застав того, як звести до мінімуму ризик появи набряку. Якщо після процедури помітний набряк, фахівці можуть призначити мазі або креми, що містять глюкокортикоїди або декспантенол. Якщо набряк не сильний, можна прямо в домашніх умовах застосовувати заспокійливі креми або гелі за складом аналогічні тим, що використовуються після засмаги.

Поява пігментації

Активна світлова дія, яку надає лазерна операція, у поєднанні з додатковими стресовими факторами може спричинити зайву пігментацію після процедури. До додаткових факторів відносяться:

 • генетична схильність;
 • інфекційні процеси;
 • зниження імунітету;
 • прийом певних медичних препаратів;
 • поверхневе нанесення фотосенсибілізаторів;
 • травми шкіри;
 • перегрів шкірного покриву. пігментація після лазера

Саме тому в жодному разі не можна приховувати від лікаря-косметолога жодних деталей, які стосуються самопочуття та стану шкіри.

Опіки

Виникненню опіків може передувати надто висока щільність енергетичного потоку, який лікар-косметолог встановив для проведення процедури. Також більше схильна до появи опіків і тонка шкіра з підвищеною чутливістю. Йдеться проведення інтимної депіляції, коли у лазерній процедурі застосовувалися невідповідні параметри випромінювання. Як не дивно, але і сильно засмагла шкіра може постраждати після депіляції, так само як і шкіра, що належить до фототипів від IV до VI за індексом Фіцпатрика. lazernaja jepiljacija, ozhogi posle jepiljacii, negativnye posledstvija jepiljacii, pigmentacija posle jepiljacii, otek posle lazera, posledstvija lazera dlja kozhi

Також причиною може стати низький рівень професіоналізму майстра, який не зміг правильно визначити тип шкіри та, відповідно, неправильно налаштував апаратуру. Проте, варто думати, що опіки можливі лише під час епіляції лазером. Виникнути вони можуть і після епіляції кремом.

Зверніть увагу, що все перераховане вище, якщо вірити статистиці, трапляється досить рідко. Тобто ризик ускладнень мінімальний. Але це тільки в тому випадку, якщо ви виконуєте процедуру у хорошого, висококваліфікованого спеціаліста.

А як ви ставитеся до процедури лазерної епіляції? Чи пробували її на собі? Що каже вибрати - віск або лазер? Поділіться з нами своєю думкою.