Заусенці: причини та усунення
З задирками зіштовхувалися хоча б раз у житті навіть найретельніше доглянуті руки. Тому сьогодні я розповім вам як запобігти появі задирок і як лікувати ті, що вже існують.
Догляд за нігтями є важливішим, ніж ви думаєте. Мало того, що нігті захищають тонкі кінчики пальців рук та ніг, але вони також можуть розповісти вам про загальний стан нашого організму. Нехтування та ігнорування сигналів, які подають нам наші нігті, може зруйнувати естетичну привабливість наших ручок і, що важливіше, навіть загрожувати здоров'ю. Чи є задирки одним із таких сигналів? Сьогодні я вам розповім про це!
Що таке задирка?
Попри те, що здається, що задирки безпосередньо належать до проблем нігтів, вони більше пов'язані з кутикулою. Задирка - це шматочок шкіри, який відокремлюється на краю вашої кутикули.
Симптоми задирок
Задирки легко впізнати. Адже це лише шматочки розірваної шкіри навколо нігтів. Як правило, самі по собі задирки досить безсимптомні, якщо вони не інфіковані.
Іноді задирки можуть відірватися і кровоточити. Через розрив шкіри в наше тіло можуть проникати різні патогенні мікроорганізми, що можуть викликати інфекцію. І якщо задирки інфіковані, симптоми можуть погіршитися.
Заражені задирки призводять до пароніхії – запалення навколонігтьового валика, і можуть виявлятися таким чином:
- Почервоніння та набряк навколо інфікованої задирки
- Больові відчуття. Біль може варіюватися від легкого, до пульсуючого і нестерпного.
- Відчуття теплоти навколо нігтя
- Гнійні пухирі, якщо інфекція особливо запущена
Хоча всі симптоми, які я описала, локалізовані всередині та навколо пальців, якщо задирка сильно заражена, бактерії можуть знайти собі шлях і в інші частини тіла. Якщо у вас діабет, інфекція може дуже швидко поширюватися за межі пальців, тому ви повинні виявляти особливу обережність.
Причини появи задирок
Чи помітили ви той факт, що найчастіше задирки з'являються взимку, а не влітку? Як ви вважаєте, чому? Що ж, відповідь досить проста. Вологість повітря у зимові місяці нижча у порівнянні з літом. Це та сама причина, чому взимку сохне шкіра рук. Повітря висушує шкіру навколо нігтів і може бути причиною задирок.
Ще одна поширена причина для задирок це шкідлива звичка гризти нігті. Якщо ви кусаєте нігті, разом із нігтями ви ризикуєте відірвати й частину шкіри.
Ще одна причина появи задирок - хімікати. Ми використовуємо тонну хімічних сполук кожен день, таких як: миючі засоби, лаки для нігтів, дезінфікуючі засоби для рук тощо. Вони можуть висушити шкіру навколо нігтів і спровокувати появу задирок. Навіть хлорка в басейнах може пересушити вашу шкіру і прискорити формування задирок.
Іноді на це також можуть вплинути забій або травма. Тепер, коли ми дізналися причини появи задирок, подивімося, як з ними боротися.
Як позбутися задирок?
Інстинктивно, у вас може виникнути спокуса відірвати або відгризти задирок. Але не робіть цього! Є багато способів позбутися задирок більш м'яким і безпечним способом. Розгляньмо деякі з них:
1. Замочіть пальці у теплій воді
Як я вже говорила раніше, недолік вологи та сухість шкіри є основною причиною задирок. Замочування пальців у теплій воді може допомогти шкірі навколо нігтів отримати таку необхідну вологу. Як тільки задирка розм'якне, ви зможете акуратно її обрізати. Якщо у вас є велика задирка, яка кровоточить, заклейте її лейкопластирем, щоб запобігти виникненню інфекції.
2. Зволожуйте руки
Щоб запобігти майбутнім задиркам, якомога частіше наносите на руки крем, масло, або лосьйон. Це зволожить шкіру і запобігає її висиханню навіть у найсуворіші зими.
Кокосова олія має відмінні пом'якшувальні, антисептичні, заспокійливі та зволожуючі властивості і є відмінним вибором у такій ситуації. Просто нанесіть кілька крапель олії на кінчики пальців. Це не тільки пом'якшить існуючі задирки, але й допоможе запобігти їх появі в майбутньому.
3. Правильно харчуйтесь
Правильне харчування є ключем до здорового та підтягнутого тіла. Це може вас здивувати, але харчування також має великий вплив на виникнення задирок. Попри те, що нігті - це по суті скупчення мертвих клітин, їм так само потрібне підживлення. Вміст у раціоні заліза, кальцію та вітаміну B – сприятливо вплине на здоров'я та красу ваших нігтів, а також зони навколо них.
4. Зволожуйтеся зсередини
Якщо ваше тіло зневоднене, шкіра навколо нігтів також починає швидко висихати. Пийте 1,5-2 літри чистої води на день і ви помітите позитивні зміни у вашій зовнішності.
5. Використовуйте антибактеріальну мазь
Якщо ви випадково зірвали задирку, і вона болить та кровоточить - нанесіть на уражену ділянку антибактеріальну мазь і заклейте лейкопластирем.
Задирки у дітей
На жаль, від проблем появи задирок не застраховані й наші дітки. Якщо у дитини з'явилася задирка, то найкраще відразу почати вживати заходів щодо її усунення, адже дитині складніше пояснити те, що задирку не можна відривати або відгризати. Для лікування задирок у дітей краще використовувати натуральні засоби та обробляти пошкоджене місце кокосовою олією, або олією чайного дерева.
Щоб запобігти задиркам у дітей, вчіть дитину не кусати, не колупати й не жувати нігті. Натомість коротко обстригайте нігті, але не чіпайте кутикулу.
Задирки на ногах
Хоча і не так часто, як на руках, на пальцях ніг так само можуть виникнути задирки. Оскільки пальці на ногах в основному прикриті взуттям, вони рідше страждають через нестачу вологи. Однак, якщо виникла задирка на нозі, це більш ризиковано виникненням інфекції, через безпосередню близькість пальців ніг до бруду.
По суті, немає особливої різниці між задирками на пальці руки та на пальці ноги. Тому поради, які ми обговорювали трохи вище, цілком діють і в цьому випадку. Однак, через те, що шкіра навколо пальців ноги грубіша і товстіша, слід зволожувати її більш часто.
Що стосується профілактики, то задиркам на ногах можна запобігти, якщо правильно їх доглядати. Часто обрізайте нігті, зволожуйте шкіру на ногах, і носіть правильне взуття, в якому ноги будуть почуватися комфортно.
Сподіваюся, що інформація в цій статті допомогла вам краще розібратися в проблемі із задирками, і вони залишаться в минулому.