Запалені задирки
Виявити задирки, які псують вигляд вашого бездоганного манікюру – це вже не приємно. А у поєднанні з інфекцією це може бути ще й дуже небезпечним явищем! Наша тема сьогодні – запалені задирки.
Задирка - це маленький шматочок нерівної або відірваної шкіри, який з'являється на самому краю нігтя. Інфікування задирок є поширеним явищем, найчастіше вони легко піддаються лікуванню.
Запалення задирки зустрічається як у дорослих, так і у дітей.
Як визначити, чи інфікована задирка?
Почервоніння, набряк та біль є потенційними симптомами запаленої задирки.
Зараження відбувається, коли бактерії чи грибки потрапляють під шкіру. Інфекція, що розвивається між нігтем і шкірою, називається пароніхія. Зазвичай задирки з'являються на нігтях рук, але іноді від них страждають і пальці ніг.
Наступні симптоми свідчать про зараження задирки:
- почервоніння
- припухлість
- біль
- відчуття тепла в зоні задирки
- невелика кровотеча
- гнійний абсцес збоку нігтя
Бактеріальні інфекції можуть виявляти симптоматику майже відразу, тоді як грибкові інфекції можуть виявитися трохи пізніше.
Як лікувати інфіковані задирки
У більшості випадків інфіковані задирки мають тимчасовий характер і можуть лікуватися в домашніх умовах. Якщо задирка запалилася, але немає сильного нариву, її можна лікувати такими способами:
- Ванни для рук. Замочіть ніготь у теплій воді не менше ніж на 15 хвилин. Можна повторювати процедуру до 4 разів на день. Це збільшує кровообіг і очищає область.
- Обріжте задирку. Коли задирка стає м'якою після замочування, обробіть її краї, щоб вони не зачепилися за що-небудь, це знизить ризик подальшого зараження.
- Зволоження. Достатнє зволоження може запобігти розвитку нових задирок.
- Лікарські креми. Застосування невеликої кількості антибіотика чи протигрибкового крему, залежно від причини інфекції, може прискорити одужання. Лікар також може порадити актуальні стероїди.
Якщо палець починає опухати, а задирка наривати, і з'являється гній, швидше за все, її буде необхідно прибрати, щоб зупинити поширення інфекції. Але ця процедура має бути зроблена виключно медичним працівником.
Прийом знеболювальних та протизапальних засобів також може допомогти зняти дискомфорт.
Чи бувають ускладнення від запалення задирки, і коли слід звернутися до лікаря
Інфекція, що триває понад 6 тижнів, може бути ознакою хронічного захворювання.
Іноді інфекція може поширитись на руку чи ногу. Це може бути дуже серйозним явищем, що призводить до втрати чутливості або рухливості кінцівок і може навіть призвести до ампутації. Особливо уважними до запалення задирки варто бути людям, які страждають на діабет, або на інакші порушення кровообігу.
Медичний працівник може діагностувати заражену задирку навіть на око. Лікар також може відправити зразок до лабораторії, щоб визначити тип інфекції.
Профілактика
Регулярне зволоження шкіри рук може допомогти запобігти появі задирок.
Щоб запобігти зараженню задирки:
- Не відривайте задирку, оскільки подальша травма збільшує ризик зараження
- Обрізайте задирки чистими ножицями для нігтів
- Дотримуйтесь гігієни рук
- Регулярно наносите зволожуючий крем
- Не гризіть нігті
- Переконайтеся, що руки не залишаються мокрими надто довго
- Одягайте гумові рукавички під час прибирання
Від появи задирок, а також їх інфікування не застрахований ніхто. Проте знаючи, що робити в такій ситуації, ми значно збільшуємо свої шанси на якнайшвидше відновлення та бездоганний манікюр! Будьте здорові та красиві! :)