Усі тонкощі дитячого манікюру

Часто мами розповідають кумедні історії з нашого дитинства: як ми приміряли їх туфлі та біжутерію, вимазували тюбики дорогої губної помади, вибризкували духи, і талановито фарбували нігті собі та лялькам.

Детский маникюр

Ці історії з минулого викликають у нас приємні емоції. Доки справа не доходить до власних дітей та їх бажання зробити собі манікюр. Здається, що манікюр для дітей - це пустощі дитини та незрілість батьків, загроза для здоров'я малюка, потурання моді, позбавлення крихти радості дорослішання. Для того щоб розібратися в питанні, що хвилює багатьох батьків, я поспілкувалася з майстром дитячого манікюру Києва , а також дитячими дерматологом і психологом. І ось, що я дізналася:

Що кажуть психологи?

Канадський психолог Сара Дімерман вважає, що манікюр для дітей 10 років і молодше не приносить користі, тому що може закріпити у дівчинки переконання, що без прикрашання її руки не гарні. Європейські ж психологи дотримуються іншої точки зору: догляд за руками та нігтями з дитинства прищеплює прийняття свого тіла, ази жіночності, розуміння необхідності бути доглянутою та здоровою , а також створює особливий емоційний зв'язок із мамою.

Вік, з якого можна робити косметичні процедури на нігтях визначити легко: якщо дівчинка може висидіти 15-20 хвилин без руху, вже можна викликати майстра з манікюру на дім.

Мама красит ногти ребенку

Також доглянуті нігтики допоможуть дитині самостійно та безболісно впоратися з поганою звичкою гризти нігті. Кому ж захочеться псувати таку красу?

Девочка грызет ногти

Що кажуть дерматологи та майстри манікюру?

Для кожної вікової групи є свої рекомендації:

  • 5-9 років: манікюр найкраще робити гігієнічний, спрямований на догляд за нігтиками та позбавлення від задирок, що травмують пальці. Ніготь обрізається по лінії подушечок пальців. Можна використовувати основи чи нейтральні лаки пастельних відтінків.
  • 9-12 років: з'являється можливість поекспериментувати з квітами, стразами, візерунками, наклейками та перекладками на нігті, вони підкреслять індивідуальність дитини та створять святковий настрій.
  • 12-16 років: можна залишати трохи довшим вільний край нігтя, але нарощування все ще краще уникати. В іншому політ фантазії майстра та юної модниці обмежений лише шкільним регламентом.

Разноцветные ногти у детей

Для того, щоб манікюр був безпечним батькам, необхідно:

  1. Вибрати хорошого майстра манікюру, який розуміє важливість дезінфекції інструментів антибактеріальним милом та антисептичними розчинами. Бажано, щоб майстер міг виїхати додому. Дитині під час процедури має бути максимально комфортно. Ціна на манікюр вдома часто нижча за салонну процедуру.
  2. Простежити, щоб лаки, які використовує майстер, не містили формальдегід, толуол та дибутилфталат. Бажано, щоб лак був на водній основі із вмістом кальцію. Гифка лак для ногтей
  3. Знати, що обрізання кутикули у дітей категорично протипоказане, оскільки це може призвести до інфекції. Також дитячий ніготь (до 15-16 років) не повинен піддаватися шліфуванню та поліруванню.
  4. Дотримуватися температурного режиму ванни для рук не вище 37 градусів. У воду можна додати ефірну олію лаванди або відвар ромашки, а для масажу долонь використовувати мигдальне масло, що смачно пахне.
  5. Простежити, щоб пилка була скляною, або мала високу абразивність.
  6. Використовувати дитячу гіпоалергенну косметику для догляду.
  7. Дозволити своїй дитині бути яскравою індивідуальністю та із задоволенням проводити час. Для цього ніколи не буває надто рано!