Як зберігати засоби для манікюру
При правильній експлуатації ви можете значно продовжити термін придатності манікюрної продукції, тим самим турбуючись і про здоров'я своїх нігтів. Тому, наша тема сьогодні – як зберігати засоби для манікюру.
Чомусь багато дівчат вважають, що такими дрібницями, як термін придатності гель-лаку, повинні цікавитися виключно майстри манікюру, або власники салонів краси. А для домашнього використання не так вже й важливо те, що лак трохи змінив консистенцію, і його потрібно було утилізувати ще пів року тому. Малює ж! ???? Однак це помилковий підхід до справи, за яку ви можете поплатитись власним здоров'ям.
Існують загальні правила зберігання, які є універсальними для всієї манікюрної продукції: зберігайте всі засоби в їх оригінальних упаковках у вертикальному положенні, щоб запобігти витоку; переконайтеся, що кришки завжди надійно закриті, а продукти зберігаються у прохолодному, сухому місці, далеко від вологи, джерел прямого сонячного світла, тепла та полум'я.
Як зберігати гель-лаки
Термін придатності товару: 1-3 роки. Гелі повинні зберігатися далеко від сонячного світла, особливо ті, у яких є «віконце» у пляшці, що демонструє колір. Будь-яке світло, яке вступає в контакт з гелем, викличе його затвердіння.
При нанесенні покриття, видаляйте надлишки гелю, провівши пензликом по внутрішній стороні шийки пляшечки, уникаючи попадання лаку на зовнішню сторону. Чим більше лаку там буде накопичуватися, тим складніше буде міцно та герметично закрутити кришку пляшечки, і тим швидше гель-лак затвердіє так, що його буде неможливо використовувати.
Як зберігати акрилові системи (для нарощування нігтів акрилом)
Термін придатності товару: 1-3 роки. Кришки від місткостей з полімерами повинні бути щільно закриті, щоб волога, що знаходиться в повітрі, не взаємодіяла з порошком. Якщо продукт зіпсувався, то мономери можуть згущуватися і ставати гелеподібними, починати тверднути занадто повільно або навіть повністю затвердіти. А полімери мають тенденцію знебарвлюватися та змінювати структуру. Щоб цього не сталося, завжди ретельно слідкуйте за тим, щоб місткості були закриті й на них не потрапляло пряме сонячне світло.
Як зберігати лаки для нігтів
Термін придатності товару: 12-18 місяців. Пігменти, що знаходяться в лаку, можуть зникати під впливом сонячного світла, а самі пляшечки навіть можуть вибухнути при температурі вище 48°C. Якщо пляшка була ненадійно закрита, або стояла на сонці якийсь час, лак почне густіти і його стане важко наносити.
І ось на цьому моменті зазвичай на арену виходить рідина для зняття лаку, якою багато дівчат починає цей самий лак розбавляти. Однак це не врятує покриття, а лише змінить хімічний склад продукту, що загрожує багатьма проблемами. Якщо ви дотримувалися всіх правил зберігання, а лак чомусь осів шарами, не поспішайте його викидати. Однак і судомно його трясти теж не варто, адже це може призвести до утворення бульбашок повітря, і покриття не ляже рівним шаром. Натомість трохи поперекочуйте пляшечку між долонями, для того, щоб лак плавно і ретельно розмішався.
Як зберігати праймер
Термін придатності товару: 1-2 роки. Праймер, який ще відомий нам під назвою «грунтовка для нігтів», досить чутливий до світла, і при неправильному зберіганні може змінити колір, забруднитися і втратити ефективність.
Забруднити праймер ви також можете при нанесенні на недостатньо підготовлений ніготь, тому що пензлик буде збирати весь пил та олії з нігтьової пластини, і згодом ви побачите, як вони плавають у пляшці.
Як зберігати креми, лосьйони та олії для кутикули
Термін придатності продуктів: невідкриті 1-2 роки, розкриті 1 рік. Найголовніше у зберіганні цих засобів для догляду за руками це ретельно закривати тюбики та пляшечки й тримати їх у вертикальному положенні якомога далі від сонця. Якщо початковий запах продукту змінився, або ж ви стали помічати, що зверху з'явився шар води, то настав час викинути засіб.
Утилізація засобів
Я хотіла б звернути вашу увагу на ще один важливий аспект використання манікюрної продукції – утилізацію. При утилізації продуктів завжди дотримуйтесь інструкцій виробника. Якщо ви не дотримуєтеся цих правил, ви завдаєте шкоди навколишньому середовищу, а також ставите під загрозу своє власне здоров'я. Все, що ви виливаєте в каналізацію, зрештою потрапляє в океан, погрожуючи життю підводного світу, у той час, як старі пляшечки з-під лаку, як правило, опиняються на звалищах, де хімічні речовини, які все ще знаходяться в рідкій формі, можуть вбиратися у ґрунт.
Не полінуйтеся ще раз прочитати рекомендації на етикетці. Це допоможе вам не лише продовжити термін служби ваших улюблених засобів, а й зберегти природу. Будьте здорові та красиві!