Як безпечно зняти гель-лак
Вам потрібно зняти гель-лак з нігтів, але немає часу чи можливості вирушити до салону? Випадок не рідкісний! :) Тому сьогодні я розповім вам як безпечно зняти гель-лак у домашніх умовах, не пошкодивши нігті.
Найперше що потрібно зробити – це втихомирити свою спокусу відірвати/відскребти/ відгризти гель-лак від нігтів. :) Знаю, що це нелегко, особливо коли лак вже почав відшаровуватися, і здається, що все що потрібно зробити - це лише "підковирнути" його.
На запитання «чи можна відривати гель-лак від нігтів ?» я скажу вам категоричне НІ! Такий варіант здається швидким і зручним методом видалення, але це завдасть набагато більше шкоди, ніж користі. Неозброєним оком може здатися, що з нігтями все гаразд, але разом з гель-лаком відриваються тонкі шари нігтьової пластини, що може призвести до незворотних пошкоджень.
Хорошою новиною є те, що безпечно видалити гель-лак удома – можливо. Це вимагатиме трохи більше часу та терпіння, але допоможе зберегти здоров'я ваших нігтів.
Захистіть вашу шкіру
Не секрет, що ацетон сушить шкіру навколо нігтя. Тому перш ніж перейти до замочування нігтів, нанесіть на ділянки, що прилягають до нігтя, олію для кутикули. Якщо такої поруч не виявилося, підійде кокосова олія, і навіть традиційний вазелін. Вони створять бар'єр на шкірі та мінімізують ушкодження, які може заподіяти рідина для зняття лаку.
Підпиляйте верхній шар
Візьміть жорстку пилку для нігтів і трохи зашліфуйте поверхню ваших нігтів. Топове покриття, яке наноситься при манікюрі гель-лаком, є жорстким майже непроникним шаром, який «запечатує» колір. Саме тому манікюр з гель-лаком здатний протриматися без сколів кілька тижнів, а не днів, на відміну від звичайного лаку. Тому, щоб зняти шелак, для кращого проникнення ацетону, слід трохи «подряпати» поверхню. Ключове слово тут – трохи. Не слід намагатися відшліфувати весь лак. Все що вам потрібно - це видалити блиск, за який відповідає топовий шар.
Замочіть нігті
Ключ до зняття гель лаку – це правильне замочування кінчиків пальців в ацетоні. Для початку візьміть ватяні кульки або диски та щедро змочіть їх ацетоном або рідиною для зняття лаку. У цій справі ацетон сильніший і ефективніший, ніж будь-який засіб для зняття лаку. Також зверніть увагу на те, що не варто використовувати рідину, яка містить у собі різні зволожуючі інгредієнти для нігтів. Це лише затягне процес зняття гель-лаку.
Для замочування я раджу вам використовувати саме ватяні кульки, тому що вони більше підходять до розміру та форми ваших нігтів. Крім того, ватяні кульки краще утримують ацетон, доки нігті відмокають. А ось ватяні диски швидко висихають.
Потім оберніть кожен палець алюмінієвою фольгою, щоб збільшити температуру, і допомогти часткам гель-лаку руйнуватися швидше.
Скільки потрібно тримати нігті у фользі – залежить від виробника. Гель-лаки різних брендів відрізняються за міцністю, тому необхідний час очікування варіюється між 10 та 20 хвилинами. Після цього часу, перевірте прогрес.
Гель-лак на ваших нігтях повинен виглядати так, ніби він піднімається та відшаровується. За допомогою невеликого тиску видаліть шари лаку за допомогою ватного диска. Якщо повністю видалити гель лак не вдалося, то використовуйте паличку апельсинового дерева і злегка «підколупніть» лак.
Дерев'яні інструменти можуть бути живильним середовищем для бактерій, тому утилізуйте їх після кожного використання і не діліться ними з друзями.
Якщо лак не видаляється навіть за допомогою палички для нігтів – вам потрібно більше часу для замочування. Тому знову оберніть ніготь у фольгу з новою ватною кулькою і повторіть спробу через п'ять хвилин.
Зволожте нігті
Оскільки нігті тривалий час перебували під впливом ацетону, вони виглядатимуть сухими й крихкими, на перший погляд, тому дуже важливо правильно зволожити їх після зняття гель-лаку. Втріть в нігтьову пластину трохи кокосової олії, і не забудьте про кутикулу. А ще краще – дайте нігтям «подихати» та залиште їх без будь-якого покриття хоча б на ніч.
Сподіваюся, моя інформація була вам корисною, і тепер ви знаєте як акуратно зняти гель-лак самостійно, і при цьому уберегти нігтьову пластину від сухості й ламкості після зняття.