Ячмінь на оці
Поява червоного ущільнення у зоні повіки найчастіше є ячменем. Чому він з'являється, як його лікувати, та чи небезпечний ячмінь для загального здоров'я ми зараз розглянемо.
Що таке ячмінь і чому він з'являється
Запальний процес на верхній чи нижній повіці здебільшого надзвичайно болісний. Ячмінь викликає добре помітне ущільнення червоного або рожевого кольору. Найчастіше захворювання виникає через те, що у сальних залозах відбувається закупорка. Іноді причиною може стати інфекція бактеріального походження. Відповідно до локалізації ячмінь поділяють на:
- зовнішній - утворюється біля основи вій;
- внутрішній – утворюються на самій повіці в області сальної залози.
Запалення здебільшого буває викликане банальним порушенням елементарних правил особистої гігієни, серед яких:
- звичка користуватися чужими косметичними засобами;
- недотримання умови обов'язково змивати перед сном усю косметику;
- звичка терти очі брудними руками;
- попадання стафілокока або демодексу – очного кліща.
Проте, причини появи на повіці ячменю може бути як зовнішніми, а й внутрішніми. Він може виявлятися внаслідок наявних супутніх захворювань. Про це обов'язково варто задуматись тим, у кого ячмінь з'являється постійно, з регулярною періодичністю.
До них відносяться:
- ослаблений імунітет;
- цукровий діабет;
- захворювання шлунково-кишкового тракту;
- наявність в організмі глистів.
Якщо причиною ячменю виступає саме присутня хвороба, щоб позбутися його назавжди потрібно вилікувати основне захворювання. Трапляється, що тільки вилікуваний ячмінь з'являється наново. Швидше за все Вам допоможе консультація дерматолога. І тут причиною може бути кон'юнктивіт чи блефарит, які лікувалися вчасно.
Але все-таки, основною причиною появи ячменю дерматологи вважають різке зниження імунітету внаслідок перенесеного застудного захворювання. Також медики кажуть, що частий ячмінь може з'являтися як наслідок:
- післяопераційних періодів;
- депресії;
- підвищений стресовий рівень;
- недокрів'я;
- виснаження на фоні фізичної чи психологічної втоми.
Але до списку причин відносять і періоди після операцій, стресові або депресивні стани, фізичне та нервове виснаження, недокрів'я.
Методика лікування
Сучасна медицина не може запропонувати жодного засобу для того, щоб вилікувати ячмінь відразу ж. Єдине, що можна зробити – це скоротити період виходу з нього гною. І зниження сверблячки. Для цього уражену зону протирають йодом, зеленкою чи медичним спиртом. Ця процедура повинна проводитись регулярно – кілька разів на день.
Також потрібно застосовувати мазі або краплі. Це може бути левоміцетин, ципромед або тобрекс, які закопують в око по кілька разів на день. Що стосується мазей, то можна використовувати гідрокортизонову чи тетрациклінову. Їх закладають під повіку на ніч, перед сном.
Прискорити лікування ячменю можна дієтою, що очищає, споживанням фруктів і овочів і, звичайно ж, позбутися шкідливих звичок. Бережіть себе і не займайтеся самолікуванням – звертайтеся до лікаря за перших ознак ячменю.