Врослий ніготь: причини та методи лікування
Ніхто не любить відчуття болю та дискомфорту, що виникають через неналежний стан нігтів. А все-таки, велика кількість людей зіштовхується з цим негативним явищем. Поговоримо сьогодні про нігті, що вросли, і про те, як з ними боротися.
Що таке врослий ніготь
Шкіра та нігті складаються з білка, названого кератином. Нігті формуються в процесі того, як щільні шари клітин, що ороговіли, «виштовхуються» на поверхню пальця. Рельєф поверхні нігтя повністю збігається із рельєфом під вашими нігтями. Це допомагає їм триматися. Коли форма нігтя змінюється, стає важче підтримувати зв'язок з гіпохінієм, який виконує захисну функцію під вашими нігтями. Це може призвести до того, що ніготь починає рости в сторони, або в кути вашої шкіри. Це змушує шкіру наростати на ніготь, звідси й назва вросла ніготь.
Симптоми врослого нігтя:
- Більш чутлива шкіра
- Почервоніння
- Набряк
- Зміна кольору нігтя
- Поява гною навколо шкіри
- Запалення та «горбик» під шкірою
Причини вростання нігтя.
Загальною причиною вростання нігтя є неправильне обрізання нігтів. Проте існує чимало інших причин, здатних спровокувати появу врослих нігтів. Якщо говорити про нігті на ногах, то часто причиною може бути навіть погано підібране взуття. Також, ви більш схильні до ризику вростання нігтів, якщо ви прихильниця довгих нігтів. Згодом, такі нігті починають набувати природного вигину і тим самим порушуючи «зчеплення» з під нігтьовим гіпохінієм.
Травми нігтя або пошкодження шкіри навколо нього можуть призвести до вростання нігтя. Іноді спадковість також відіграє певну роль у вашій схильності до врослих нігтів. Але, як я вже згадувала раніше, найпоширенішою причиною нігтя, що вріс, є неправильне їх вкорочування.
Цікавою особливістю також є те, що вагітні жінки та діти більш схильні до вростання нігтів.
Лікування врослого нігтя
Вилікувати врослий ніготь цілком можна і в домашніх умовах. Безумовно цей процес вимагає часу та терпіння, але результат того вартий. Якщо ніготь не заражений інфекцією, то один із найпоширеніших і ефективніших домашніх способів – це взяти ватяний диск або звичайну зубну нитку та помістити під ніготь.
Це відокремить ніготь від шкіри, в яку він вростає. Ви можете використовувати бинт або лейкопластир, щоб зафіксувати вашу "рятувальну конструкцію":)
Щоб допомогти процесу загоєння та зняти біль або дискомфорт, можна замочувати палець із врослим нігтем у теплій воді кілька разів на день. Решту часу тримайте область чистою та сухою. Так само, я раджу нанести на місце вростання кілька крапель олії чайного дерева, адже воно і запобігатиме появі інфекції, і трохи «підсушить» уражену зону. У поодиноких випадках лікарі радять прийняти знеболювальне, це, якщо ви дійсно відчуваєте в ньому потребу.
Коли слід вдатися до медичної допомоги
Домашнє лікування врослих нігтів - це зручний та легкий варіант. Однак, є деякі стани, при виявленні яких важливо звернутися за консультацією до лікаря-фахівця:
- Якщо ви страждаєте від цукрового діабету
- Якщо гній або біла рідина накопичується внизу і навколо нігтів
- Якщо інфекція поширюється по всій довжині пальця
- Якщо симптоми врослого нігтя зберігаються протягом більш ніж тижня
Як запобігти вростанню нігтя
Здорові та чисті нігті є єдиною гарантією проти нігтів, що вросли. Дотримання певних правил може допомогти вам запобігти інфекції та вростання нігтів: Можна:
- Очищати ваші нігті щодня та правильно їх просушувати
- Віддати перевагу підпилюванню нігтів (тим більше що зараз є багато чудових пристроїв, які значно спрощують цю процедуру, наприклад алмазні пилки)
- Зволожувати нігті. Частіше наносити зволожуючий крем або лосьйон для рук
Не можна:
- Гризти нігті
- Не обробляти кутикулу
- Відкушувати чи виривати задирки
- Нехтувати гігієною рук
Вростання нігтів найчастіше не є серйозною проблемою і з нею цілком можна впоратися в домашніх умовах. Але не пускайте все на самоплив, адже нігті є індикатором внутрішнього стану людини. Чистота та правильний догляд збережуть їх здоров'я та привабливий вигляд.