Врослі вії
Всі ми знаємо як боротися з врослими волосками на тілі, але що робити, якщо вростають вії? Сьогодні ми про це детально поговоримо.
Що таке врослі вії?
Як і волосся на вашому тілі, вії можуть страждати від ушкоджень, що є результатом проблем зі здоров'ям або наслідком негативного впливу навколишнього середовища. Щоденне використання численних косметичних засобів найбільше провокує втрату вій. Найчастіше вії відростають назад, але не завжди так, як нам хотілося б.
Коли вія неправильно завивається і, замість того, щоб рости назовні, вростає назад в шкіру - це називається вростанням. Вростання вій супроводжується сильним роздратуванням і болем в очах, біль посилюється у процесі постійного бажання почухати повіки, і відчуттям стороннього тіла в оці. Вростання вій може відбуватися лише у верхній повіці, або в обох відразу. Як лікувати врослі вії безпосередньо залежить від того, що стало причиною росту волосків усередину.
Симптоми вростання вій
Врослі вії досить часто дряпають рогівку, це провокує болючі відчуття, відчуття печіння, і набряк повік. Через постійне розтирання повік, спостерігається почервоніння очей з рясним сльозовиділенням. Це також може негативно вплинути на гостроту вашого зору. У деяких випадках вії навіть проколюють шкіру і провокують скупчення гною. За відсутності лікування є ймовірність виникнення виразок.
Чому вростають вії
Певні захворювання очей можуть спровокувати появу у вас вій, що вросли:
- Блефарит
- Дистихіаз
- Трихіаз
Як лікувати вростання вій
Можна вплинути на вростання вій за допомогою різних домашніх та аптечних засобів для очей.
Однак, якщо ви шукаєте довгостроковий спосіб лікування врослої вії, вам слід звернутися до лікаря. Офтальмолог або окуліст складе найкращий план лікування, виходячи зі стану вашого здоров'я.
Домашні засоби проти врослих вій включають компреси для очей, або використання заспокійливої мазі.
Нанесіть теплий компрес на уражене око, щоб зменшити подразнення і полегшити біль. Змочіть рушник у теплій воді та потримайте на очах від 10-15 хвилин. Не використовуйте для компресу окріп, і не притискайте надто сильно до ока, щоб запобігти його пошкодженню.
Дієвим способом також є нанесення соку алое вера або кокосової олії на повіку. Ви також можете нарізати огірок скибочками й покласти їх на очі, попередньо охолодивши. Це не тільки допоможе зняти подразнення, але й надасть очам відпочилого вигляду.
Видалення врослих вій
Як би ви не намагалися зменшити дискомфорт різноманітними медикаментозними або народними засобами, але, в результаті, вам все одно доведеться видалити врослі вії, якщо ви не хочете повторення цього явища в майбутньому.
Можна вищипати вії пінцетом самостійно, але якщо вросла вія спровокувала сильне запалення на оці, краще не ризикувати, і довіритися офтальмологу.
Якщо після вищипування пінцетом у вас виникне рецидив, є сенс задуматися про хірургічне видалення вій. Офтальмолог може хірургічно виправити характер зростання вашої вії, або ж вирізати цілу уражену ділянку на віці.
У процесі загоєння, можливо вам знадобляться спеціальні краплі для очей, щоб знизити болючі відчуття. Також лікування врослих вій проходить за допомогою кріохірургії, при якій фолікули або вії заморожуються і видаляються, а також електролізу, при якому волоски видаляються за допомогою електричного розряду.
Врослі вії є поширеним явищем і можуть викликати біль та подразнення. Тому так важливо своєчасно виявити та ліквідувати будь-які проблеми, які можуть вплинути на красу ваших очей та гостроту зору. Будьте здорові та красиві! :)