Волосся на обличчі у жінок

Легкий, ледь помітний пушок на обличчі у жінок - явище повсякденне і природне. Якщо ж рослинність густа і схожа на чоловічу бороду настільки, що можна йти виступати в цирк шапіто – терміново до гінеколога. То чому на жіночому обличчі з'являється рослинність і як правильно з нею боротися?

volosy на lice, chrezmernoe ovolosenie lica, багато volos на lice, pokojvljaemsja ot volos на lice, прічіни поjavlenija volos на lice. Причини появи волосків на жіночому обличчі

Жінкам, які читають цю статтю і помітили у себе пару-трійку ледве помітних пушинок - волосків на підборідді хвилюватися нема про що - все абсолютно нормально. Таке явище нерідке у більшості жінок і вони успішно справляються з ним за допомогою звичайного пінцету, навіть не помічаючи при цьому кількох витрачених на депіляцію хвилин. Якщо ж волосків багато, слід насторожитися - ваш організм сигналізує про серйозні неполадки. Причин появи на жіночому обличчі зайвої рослинності багато і слід зупинитися на кожній з них докладніше.

Генетичні збої

Зайві волоски, що зовсім недоречно ростуть на вашому підборідді, можуть бути елементарною генетичною спадщиною, що дісталася вам від предків. Зверніть увагу на свою матір чи бабусю, тітку по материнській лінії. Якщо вони періодично висмикують з обличчя зайві волосинки, не дивуйтеся і готуйтеся до того, що вам доведеться боротися з ними. Боротьба, довгою у життя.

Порушення гормонального фону

Людський організм це тонка і водночас дуже організована система. У разі збоїв у своїй роботі вона одразу сигналізує про неполадки. Так і зайве волосся на жіночому обличчі може бути сигналом про гормональний дисбаланс. Тобто, про те, що в організмі жінки є надмірна кількість чоловічого статевого гормону - андрогена. volosy на lice, chrezmernoe ovolosenie lica, багато volos на lice, pokojvljaemsja ot volos на lice, прічіни поjavlenija volos на lice.

Вікові зміни

Тут причиною появи на обличчі жінки зайвих волосків знову-таки виступають гормони. При менопаузі, що починається, кількість вироблення жіночих статевих гормонів - естрогенів, різко скорочується і з'являється зайва (чоловіча) рослинність. Тобто збіг клімаксу та появи волосків на підборідді можна вважати нормальним явищем.

Прояв полікістозу яєчників

Якщо генетика і клімакс повністю виключені, а на обличчі почали з'являтися зайві волоски, настав час бити в дзвони. Найчастіше вони можуть стати наслідком синдрому полікістозу яєчників. Додатковими симптомами, що насторожують, у такому разі виступають:

 • Порушення циклу менструацій;
 • Збільшене оволосіння рук і ніг;
 • Збільшення маси тіла.

Сукупність цих ознак найчастіше йде у тандемі з безпліддям і неможливістю скинути зайву вагу. Якщо в наявності всі ці ознаки – візит до лікаря відкладати не можна. У запущеній стадії хвороба може спровокувати цукровий діабет та захворювання серцево-судинної системи. Якщо ж візит до медиків буде своєчасним – бояться нічого, сучасна медицина знає багато способів лікування цього досить поширеного захворювання. volosy на lice, chrezmernoe ovolosenie lica, багато volos на lice, pokojvljaemsja ot volos на lice, прічіни поjavlenija volos на lice.

Синдром Кушингу

Якщо жінка постійно перебуває під впливом стресових факторів, волосся на її обличчі може говорити про надмірну кількість в організмі стресового гормону – кортизолу. У деяких випадках його вироблення, крім стресу, можуть збільшувати лікарські препарати для лікування бронхіальної астми або артриту. Додатковими ознаками синдрому Кушинга є:

 • Розтяжки;
 • Зайва вага;
 • Діабет другого типу.

Крім перерахованих вище причин, зайві волоски на обличчі жінки можуть бути наслідком:

 • Гірсутизм;
 • Адреногенітальний синдром.

Щоправда, у переважній більшості випадків такі захворювання діагностують та лікують ще у дитячому віці.

Як боротися з волоссям на обличчі

Для того, щоб починати боротьбу із зайвою рослинністю на обличчі, жінкам в першу чергу необхідно дізнатися її першопричину та упорядкувати своє здоров'я. Якщо все в нормі й волоски прийшли до вас зі спадковими генами або з віком, тоді не залишається нічого іншого як просто видалити їх. volosy на lice, chrezmernoe ovolosenie lica, багато volos на lice, pokojvljaemsja ot volos на lice, прічіни поjavlenija volos на lice.

Видалення зайвих волосків на підборідді зовсім нічим не відрізняється від видалення іншої зайвої рослинності на тілі. Тут уже як комусь до душі. Можна використовувати:

 • Пінцет;
 • Креми для депіляції;
 • Воскові смужки;
 • Одноразовий станок для гоління.

Деякі жінки віддають перевагу лазерної епіляції. Але тут відразу ж варто відзначити, що для повного позбавлення від набридлих волосків косметологічний салон доведеться відвідати від 5 до 10 разів.

Так що, милі жінки, помітивши на своєму обличчі зайву рослинність, не панікуйте, зверніть увагу на інші симптоми, відвідайте лікаря і якщо все в нормі, поставтеся до цього простіше і видаляйте волосся на обличчі, так само як ви позбавляєтеся зайвої рослинності на ногах, пахвами та в зоні бікіні.