Вогнищева алопеція

Трапляється, що в гонитві за модою хлопці та дівчата частково або повністю збривають брови або позбавляються від рослинності на голові. Але, в деяких випадках, облисіння є не даниною модним віянням, а є наслідком неприємного захворювання – осередкової алопеції.

alopecija, oblysenie, chastichnoe oblysenie, prezdeveremennoe oblysenie, vrozhdennoe oblysenie, oblysenie golovy Причини виникнення

Як виникнення, так і розвиток цього захворювання сягають корінням глибоко у клітинний рівень імунної системи, як і, і причини мадароза. Збій у функціонуванні змушує імунні клітини постійно атакувати фолікули, що утворюються, просто не даючи їм розвиватися. Згодом такі необґрунтовані помилкові атак власного імунітету можуть призвести до часткового або повного облисіння волосяної частини голови.

У найважчих випадках, коли у пацієнтів діагностовано один із найскладніших різновидів цього захворювання - Alopecia Totalis, випадання волосся може бути абсолютним. Рослинність повністю зникає з:

 • голови;
 • брів;
 • вій;
 • ніг та рук.

При цьому, самовідновлення волосяних фолікул можливе в окремих випадках. Попри те, що ця хвороба вже на сьогодні вразила практично 2% населення планети, досить ефективні способи боротьби з нею з огляду на профілактику та лікування ще не розроблені. Ускладнюється все насамперед тим, що початкові стадії захворювання практично непомітні - легкий свербіж та підвищена чутливість шкіри списується багатьма на алергічну реакцію або наслідки можливого нервового стресу. alopecija, oblysenie, chastichnoe oblysenie, prezdeveremennoe oblysenie, vrozhdennoe oblysenie, oblysenie golovy

Різновиди та симптоматика

На тлі вродженої алопеції медики діагностують і спровоковану зовнішніми та внутрішніми факторами форму. Дещо відрізняється перебіг захворювання в залежності від статі хворого – у чоловіків частіше зустрічається тотальна форма облисіння, а у жінок – часткове випадання волосся.

Медицина передбачає строге класифікування різних форм алопеції. Виходячи з причин захворювання, відрізняється:

 • андрогенна;
 • симптоматична;
 • себорейна;
 • передчасна;
 • облисіння гніздами. алопеція голови

Виходячи з форми випадання, захворювання може бути:

 • тотальним – повне облисіння;
 • дифузним - прорідження волосся по всій поверхні тіла;
 • вогнищевим – волосся відсутнє на строго обмежених ділянках.

Короткий опис різних форм

Найрідше зустрічається вроджена форма алопеції. Найчастіше її супроводжують супутні захворювання – дистрофія нігтів чи зубів та інші порушення ектодермального характеру. Ще рідше вона діагностується як самостійне спадкове захворювання. Тотальне облисіння не зустрічається практично ніколи, а часткове з короткими, неоднорідними по довжині рідкими волосками вважають наслідком порушення синтезу амінокислот, що, зумовлює порушення функцій кератинізації. Якщо захворювання має генетичний характер, домогтися природного відновлення волосся неможливо. alopecija, oblysenie, chastichnoe oblysenie, prezdeveremennoe oblysenie, vrozhdennoe oblysenie, oblysenie golovy

Найпоширенішим різновидом заслужено називають передчасну алопецію. Її також називають андрогенною або пресенільною. Саме вона викликає облисіння практично в усіх чоловіків. Первинні ознаки цього захворювання можна побачити вже під час статевого дозрівання.

Найчастіше повне формування захворювання відзначають у віці від 20 до 25 років, проте, іноді формування затягується і до 35 років. Спочатку облисіння вражає область потилиці або лоба, потім, неухильно прогресуючи, упродовж кількох років, вражає всю голову. Щоправда, в окремих випадках на крайніх ділянках голови волосяний покрив може зберегтися.

У представниць жіночої статі передчасна алопеція в більшості випадків проявляється лише частковим порідшанням волосся на всіх ділянках голови та тіла. alopecija, oblysenie, chastichnoe oblysenie, prezdeveremennoe oblysenie, vrozhdennoe oblysenie, oblysenie golovy

Як боротися

Тимчасовий ефект у лікуванні алопеції показує терапія медичними препаратами та застосування низькочастотних лазерних променів. На жаль, отриманий результат короткочасний та випадання волосся відновлюється практично відразу після закінчення курсу лікування.

Якщо ж курс лікувальної терапії зовсім не призвів до позитивної динаміки, єдиним способом відновити волосяний покрив можна вважати трансплантацію волосся, але це вже тема для окремої розповіді.