Вікові зміни нігтів

Якщо очі заведено називати дзеркалом душі, то нігті багато хто називає барометром загального здоров'я. На жаль, зовнішні вікові зміни наздоганяють не тільки шкіру і волосся, але і наші нігті, роблячи їх тьмяними, та й не тільки тьмяними.

nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti, vorest nogtej, manikjur Що викликає старіння нігтів

Але, не тільки час здатний нашкодити нігтям. Переважна більшість жіночої половини людства звикла ретельно доглядати шкіру обличчя та волосся, забуваючи про те, що не догляду не менше вимагають руки та нігті зокрема. Саме вони здатні видати справжній вік своєї володарки.

Щоправда, трапляється і з точністю навпаки – коли жінка настільки прагне того, щоб її нігті були красивими та доглянутими, що скажемо прямо, "перегинає палку". Надлишковий манікюр, який, до того ж міг бути не надто гарної якості, ушкоджує нігті та викликає алергічні реакції та навіть хронічні захворювання.

У деяких випадках нігті можуть дійсно відображати:

  • Хвороби;
  • Внутрішні процеси старіння;
  • Брак поживних речовин;
  • Зовнішній вплив дії шкідливих речовин – хімікатів або ультрафіолету.

Все це може безпосередньо впливати на параметри росту та текстури нігтя, його колір, форму та контури.

Здорові нігті рівні, блищать. Їх колір світло-рожевий, а біля основи є яскраво виражена білувата лунка. Нігтьова пластина постійно оновлюється, відростаючи щотижня на 1 міліметр.

Як змінюються нігті з віком

Чим старшою стає людина, тим товстішою стає її нігтьова пластина. Крім цього нігті:

  • Ламаються;
  • Втрачають свій прозорий блиск;
  • Змінюють колір на сірий чи коричневий.

У багатьох жінок вікової категорії 40+ на нігтьових пластинах починають з'являтися валики (ребристі нігті), поздовжні або поперечні борозни. Отже, які найпоширеніші зміни нігтів і що вони нам сигналізують.

  1. Сильна ламкість говорить про гострий дефіцит вітамінів, зокрема груп A, Е, С. Не вистачає організму також цинку та заліза. У деяких випадках ламкі нігті можуть бути провісником цукрового діабету або порушень у щитовидній залозі. nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti
  2. Поява білих плям (так звана лейконіхія) може говорити не тільки про травмовані нігті, а й про незбалансоване харчування, виснаження нервової системи та навіть про серцеву недостатність. nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti
  3. Майже непомітні неозброєним поглядом точкові заглиблення (наче ніготь викололи голкою) майже завжди свідчать про псоріаз. Можуть бути додатковими проявами артриту чи екземи. nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti
  4. Занадто великі лунули (світла частина біля нігтя у формі півмісяця) говорять про важку фізичну працю, в деяких випадках сигналізують про збої серцево-судинної системи та знижений артеріальний тиск. І, навпаки, лунули надто маленького розміру – це ознака дефіциту вітаміну В 12 та компонентів заліза. Але й у цьому випадку проблеми із кровообігом також можливі.
  5. Поперечні або поздовжні борозенки. Поперечні - можуть говорити про зміну хімічного складу нігтя через брак поживних елементів. Можуть бути наслідками твердої дієти. Можуть бути наслідками механічного чи токсичного ушкодження. nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti У другому випадку поперечні смужки з'являються після прийому сильнодіючих лікарських препаратів або курсу хіміотерапії. У поодиноких випадках є симптомами серцево-судинних захворювань або ураження грибковою інфекцією. Вертикальні – нестача вітамінів групи B, магнію, цинку та заліза. Дуже рідко можуть з'явитися після неправильно виконаного манікюру (якщо при надмірному видаленні кутикули пошкоджено корінь нігтя). Щоправда, тоді виникає лише кілька смужок на пораненому нігті. Якщо ж смужок багато і вони на кожному нігті – варто шукати причини у серцево-судинній та травній системах.
  6. Нігті у вигляді ложок говорять про те, що організму катастрофічно не вистачає заліза та можливі розлади ендокринної системи. Додатковими причинами вважаються вплив різких перепадів температур, травми та впливу хімічних реактивів. Іноді ложкоподібні нігті – це результат генних мутацій, що передаються у спадок. nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti
  7. "Барабанні палички" говорять про наявність серйозних захворювань, аж до раку. Це може бути туберкульоз, вада серця, ендокардит, хвороба Крона, виразка кишечника та інші небезпечні хвороби. nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti
  8. Якщо ніготь відшаровується не після травми, це може говорити про грибок або алергію. Лише у 10% випадків відшарування нігтя пов'язують із системними захворюваннями. nogti, bolezni nogtej, nogti mesjajut cvet, lamkie nogti
  9. Половина нігтя (ближче до тіла) – біла, а половина з краю коричневого відтінку говорить про ниркову недостатність, перенесену хіміотерапію. Зустрічаються у людей із позитивною реакцією на ВІЛ.
  10. Змінений колір нігтів: побіліли – травна та серцево-судинна система дали збій, особливо потрібно приділити увагу печінці. Пожовтіли – лімфатична чи ендокринна системи, печінка. Посиніли – поганий кровообіг, низький гемоглобін та нестача кисню.
  11. Одна чорна лінія може бути симптомом меланоми, наслідком травми або поганого харчування.

Звичайно, з віком змінюється все і, на жаль, не завжди на краще. Можливо, нігті сигналізують вам про серйозніші захворювання. Тому, якщо ви помітили ознаки явних змін нігтьової пластини, краще варто відразу ж вирушити на прийом до лікаря, чи не так?