Відмова жінок від гель лаку – чи небезпечний цей засіб?

Сучасні жінки все частіше починають відмовлятися від використання гель-лаків. З одного боку щодня з'являються нові кольори лаків, на ринку виходять нові бренди. То чому ж жінки задумалися про шкоду цієї однієї з найпопулярніших процедур манікюрних салонів? Поговоримо про це.

Склад засобу

На жаль, більшість із представлених на ринку гелей-лаків мають у своєму складі хімічні речовини, шкідливі для здоров'я. До речі, негативний вплив поширюється не лише на красунь, які прийшли до манікюрного салону за гарними нігтиками, а й на самих майстрів.

Головними «шкідниками» у складі гелевих лаків є:

  • формальдегід;
  • толуол;
  • дибутілфталат.

Найнебезпечнішою речовиною впевнено вважається формальдегід. Саме він у більшості випадків є алергеном. Багато виробників контролюють, щоб у складі лаку не було більше ніж 0,1% цього компонента. Не додають у гель лаки формальдегід лише дуже відповідальні бренди – виробники.

Толуол, який є розчинником, також може викликати алергічну реакцію, уражати нервову систему, провокувати мігрень та часті запаморочення.

Дибутілфталат – у лаках служить для забезпечення пластичності. Перевищення концентрації може провокувати гормональні збої та порушувати репродуктивну функцію. Крім цього компонент токсичний для нирок та печінки.

Як захиститься від шкідливого впливу

Якщо ви не готові повністю відмовитись від нанесення гелевого покриття, можете спробувати обмежити його шкідливий вплив. Намагайтеся перевірити склад лаку, яким планує працювати майстер. В принципі, бажано після чищення наносити на нігті спеціальний засіб, що зміцнює. Якщо не покривати його зверху декоративним кольоровим лаком, вийде манікюр без манікюру – тренд, який щорічно завойовує дедалі більше прихильниць.

Потрібно звертати увагу на процедуру зняття покриття. Робити це найкраще, перебуваючи у кріслі у професійного майстра.

Любіть себе і дбайте про своє здоров'я, а всі ваші висновки з приводу шкідливий чи ні гелевий лак ми чекаємо від вас у коментарях.