Термо-манікюр
У глибині душі всім би нам хотілося трохи чаклунства в житті. :) І термо-манікюр цілком може для цього підійти! Якщо вам цікаво, як працює лак, який змінює колір, пропоную прочитати мою сьогоднішню статтю.
Якщо при зустрічі з майстром манікюру зазвичай важко визначитися, який відтінок покриття використовувати, термо-лак для нігтів - це те, що вам потрібно. Адже навіщо вибирати, якщо у вас може бути чарівний манікюр, який змінює колір у певних умовах.
Термо-лак для нігтів – це вид лаку, який змінює колір залежно від температури. Такі лаки також відомі як термохромні. Коли я вперше побачила ефект від термо-лаку, це нагадало мені «кільце настрою», володаркою якого свого часу хотіли стати всі дівчатка в нашій школі, і колір якого, за легендою, змінювався залежно від психологічного стану. :)
Правда більшість термохромних лаків ніяк не можуть визначитися тільки між двома кольорами, а не зображають всю веселку, як це чарівне кільце. Хоч би що там було, і там і там задіяно трохи хімії ... ой, тобто магії! :)
Як працює термо-лак для нігтів
Термо-покриття змінює колір, тому що містить лейко барвник. Слово "лейко" - це грецьке слово, що означає "білий". Ось чому лейко фарбник має дві форми: одна прозора або безбарвна (біла), а інша кольорова. Перехід між двома кольорами може бути спровокований теплом (термохромізм), світлом (фотохромізм) або зміною рівня pH (галохромізм).
Лейко барвники можна зустріти не лише у лаках для нігтів. Індиго - це лейко фарбник, що використовується для фарбування одягу. Лейко барвниками також є індикатори pH фенолфталеїн, тимол фталеїн та кристалічний фіолетовий. Такі барвники використовують навіть для термопринтерів.
Для термо-лаку для нігтів барвник упакований у крихітні сфери, які називають мікрокапсулами. Кожна мікрокапсула має діаметр від 1 до 10 мікронів (це від 0,001 до 0,01 міліметра), і містить у собі три хімічні речовини:
- Лейко барвник. Зміна кольору - це оборотний процес, тобто з часом змінений відтінок повернеться у свій початковий стан. Сам колір залежить від конкретного барвника. А коли цей барвник поєднується з протоном або іоном водню, він стає безбарвним.
- Слабка кислота. Саме та речовина, яка може виділяти іон водню.
- Розчинник. Це третій компонент, який керує ситуацією! Саме завдяки йому відбувається магія. Розчинник дозволяє змінювати колір за певної температури. Коли йому «холодно», розчинник твердне, тому водень залишається ніби «прилиплим» до кислоти, і не вступає в реакцію з барвником. Ось ми й бачимо насичений колір покриття. Але коли стає гаряче, розчинник плавиться, слабка кислота дисоціює, іон водню зв'язується з барвником, і барвник стає безбарвним. Сподіваюся, я не дуже вас заплутала! :)
Лаки для нігтів, які змінюють колір, залежно від температури, не завжди проявляють себе однаково. Деякі бренди змінюють колір тільки тоді, коли ви опускаєте нігті в крижану воду, або піддасте їх впливу теплого повітря від фена, чи гарячого душа.
Інші лаки настільки чутливі, що на те, як проявиться колір, може вплинути навіть довжина нігтя. Нігтьове ложе отримує тепло тіла, тоді як кінчик нігтя, що виступає за палець, цього тепла не отримує. Тому власниці довгих нігтів, нафарбувавши їх термо-лаком, можуть отримати відмінний омбре/градієнт манікюр без будь-яких зусиль!
Найкращий спосіб дізнатися, як саме працює лак – прочитати відгуки перед покупкою. Крім того, слід враховувати, що всі термолаки мають термін придатності. І найчастіше він менший, ніж у звичних нам гель-лаків. За нормальних умов зберігання більшість виробників обіцяють, що термо-лак радуватиме вас від шести місяців до року.
Термін придатності термохромних лаків скорочується під впливом сонячного чи ультрафіолетового світла, високих температур та контакту з деякими розчинниками. Тому, вирішивши стати власницею пляшечки з термолаком, зберігайте її в прохолодному темному місці.
Термо-манікюр – це відмінний спосіб додати трохи чаклунства у свій звичний догляд за нігтями. До того ж він може стати відмінним варіантом дизайну святкового манікюру. Тому я раджу вам звернути на лак, що змінює колір особливу увагу. :)