Сверблять вії: що робити?
Наші очі щодня піддаються випробуванням. Макіяж, нарощування, використання накладних вій тощо – все це може мати певні наслідки. Сьогодні поговоримо про те, що робити, якщо сверблять очі та вії.
Сверблячі очі вкрай неприємне явище. Можливо, найгірше в цьому те, що, чим більше ви їх чіпаєте, тим більше вони сверблять. Залежно від того, чим саме спровокована сверблячка, наслідки вашого бажання потерти вії варіюються від простого посилення подразнення - до поширення мікробів та виникнення інфекції, що в кінцевому підсумку може залишити вас зовсім без вій. Загалом, найкращий спосіб зменшити свербіж очей – це спочатку з'ясувати, що його викликає.
Я підготувала для вас список найпоширеніших причин того, чому сверблять вії та що можна зробити, щоб полегшити цей стан.
1. Харчова алергія, алергія на тварин, алергія на навколишнє середовище
Сверблячі очі найчастіше є ознакою алергії. Цей стан також називається алергічний кон'юнктивіт. В основному це невелика реакція на певні алергени - їжу або навколишнє середовище. На жаль, у вас так само може статися алергія на нарощування вій, вірніше на клей, який використовується під час процедури. Сверблячку очей можуть спровокувати навіть ваші домашні улюбленці! Прийом безрецептурних антигістамінних медикаментів, або використання очних крапель, може допомогти заспокоїти алергічну реакцію та послабити свербіж.
2. Сухість очей
Синдром сухого ока, стан, під час якого у людини не вистачає якісних сліз, щоб зволожувати та живити око – є поширеною та часто хронічною проблемою, особливо у людей похилого віку. На відміну від деяких інших причин через які сверблять вії, сухість очей є хронічним захворюванням і потребує певної терапії. Використання штучних сліз та краплі проти почервоніння очей можуть допомогти зволожити очі та зняти свербіж.
3. Подразнюючі засоби
Деякі хімічні речовини або інгредієнти в продуктах особистої гігієни можуть призвести до контактного дерматиту, дратівливого та сверблячого висипу на шкірі. Це може призвести до лущення шкіри, особливо навколо повік. Дерматит очей може бути викликаний і іншими подразниками, але макіяж та засоби для догляду за шкірою є найбільш поширеними винуватцями того, що вам хочеться постійно чіпати вії. Перехід на гіпоалергенну косметику, особливо якщо йдеться про засоби, які ви наносите прямо під очі, може бути хорошим способом боротьби зі свербінням.
4. Запалення повік
Медичний термін цього захворювання – блефарит. Найпоширенішими причинами блефариту є стафілококові бактерії, лупа шкіри голови та захворювання, такі як розацеа. Блефарит насамперед впливає на очні яблука, провокуючи свербіж, почервоніння, підвищене сльозовиділення, опухлість та сухість. Часто лусочки, схожі на лупу, утворюються на місці росту вій, і звичайно ж, вони викликають постійне бажання терти очі. У більш серйозних випадках блефарит може призвести до погіршення зору, запалення тканин ока (особливо рогівки) або повної втрати вій.
5. Надмірна напруга очей
Ми живемо у вік цифрових технологій, і, мабуть, вже не уявляємо свого життя без смартфонів, планшетів, та ноутбуків. Але наше «дзеркало душі» від цього зовсім не в захваті. Постійна цифрова напруга очей може викликати втому, головний біль, труднощі з фокусуванням, і потенційно негативно впливати на зір у довгостроковій перспективі. Звичайно ж це супроводжується такими явищами як свербіж вій і повік. Тому наступного разу, коли виникне сильне бажання потерти очі – спочатку просто трохи відпочиньте від гаджетів.
6. Щось потрапило в око
Потрапляння сторонніх предметів у око може спричинити свербіння, подразнення та біль. Чи то піщинка, вія чи щось інше, перш ніж інтенсивно терти повіки, подумайте про те, яку шкоду це може завдати вашим очам. Одна моя знайома була настільки роздратована війкою, що потрапила в око, що, в спробах дістати її, вирвала половину нормально зростаючих вій, і потім з усією цією «красою» прийшла до мене на нарощування. Тому, якщо ви думаєте, що щось потрапило вам в око, перш за все спробуйте промити його водою або штучними сльозами (прості краплі очей без будь-яких додаткових хімікатів).
7. Використання контактних лінз
Якщо ви щодня носите контактні лінзи, ви можете відчути свербіння або почуття печіння в зоні зростання вій. Також довгострокове використання лінз додатково пересушує очі. Окрім цього у лінзах можуть накопичуватися алергени, що посилюють симптоми. У деяких людей також може розвинутись алергія на контактні лінзи - гігантський папілярний кон'юнктивіт. І звичайно, простим промиванням очей водою тут вже не обмежитися.
Зверніться до лікаря якнайшвидше, якщо ви відчуваєте часте або постійне свербіння краю повік, або зони росту вій. Адже для визначення найкращого лікування потрібний точний діагноз.
Сподіваюся, моя інформація була для вас корисною. Будьте здорові та красиві! :)