Стрижневий мозоль – симптоми та лікування
Регулярне носіння незручного взуття може призвести до утворення стрижневої мозолі на ступні. Якщо не розпочати своєчасне лікування наслідки можуть бути дуже неприємними. Як упізнати цю патологію та як з нею боротися ми зараз і поговоримо.
Місця утворення
Попри те, що в більшості випадків стрижневий мозоль з'являється на ступнях, зустрічаються й інші локації:
- міжпальцеві проміжки на ногах;
- пальці рук;
- долоні.
Без лікування шкіра в місці новоутворення досить швидко огрубіє, тріскається і завдає сильного болю. Все може починатися з появи звичайної, водянистої мозолі. Якщо її не лікувати вона перетворюється вже на старий, сухий мозоль, а згодом «пускає коріння» і перетворюється на стрижневий, боротися з яким вже набагато складніше.
Причини виникнення
Крім носіння некомфортного взуття, причиною появи стрижневої мозолі можуть бути:
- травми з потраплянням під шкіру сторонніх тіл;
- зараження дерматотропним вірусом;
- скалка або прокол шкіри;
- грибкова інфекція – провокує появу мозолі у міжпальцевому просторі.
Не менш поширеним посилом для появи стрижневої мозолі є безпосередній контакт з папіломами або бородавками.
Діагностика та лікування
На самому початку ділянка шкіри, на якій можлива поява стрижневої мозолі починає сильно свербіти, іноді - поколювати, але, не сильно. Болю при цьому немає, але дискомфорт досить високий.
Головною відмінністю від звичайної мозолі вважається невелика опуклість із маленькою ямкою у центрі. На наступних стадіях починається запальний процес, що супроводжується набряклістю. Занедбаний наріст призводить до зміни ходи та больових відчуттів.
Розв'язання проблеми
На сьогодні є три оптимальні варіанти розв'язання цієї проблеми:
- Апаратний педикюр – сухий мозоль разом із коренем витягується зі шкіри. Може виконуватись без анестезії.
- Лазерне випалювання - застосовується у складних випадках для мозолів, що знаходяться глибоко під шкірою.
- Кріодеструкція – запалена ділянка обробляється рідким азотом. Попередньо виконується місцева анестезія. Новоутворення заморожується і корінь відмирає. Метод менш ефективний лазерної терапії, проте при ущільненнях, що розрослися вшир, практично незамінний.
Вибір методу впливу повинен підбирати лікар.
Насамкінець хочемо нагадати про те, що будь-які новоутворення на шкірі повинні викликати у Вас побоювання і стати приводом для звернення до лікаря. Не відкладайте, та лікування буде успішним. Ми ж чекаємо від Вас на Ваші поради, засновані на власному досвіді. Як Ви помітили мозоль і як його позбувалися?