Як спека впливає на манікюр
Настали довгоочікувані спекотні дні, а це означає, що літо та пора відпусток все ближче. А чи знаєте ви, як спека впливає на манікюр? Якщо ні, то скоріше відкривайте мою статтю.
Як температура впливає на нарощування
Можливо непідготованій людині буде складно з першого погляду помітити якусь різницю, проте більшість майстрів манікюру побачать зміни в акрилових та гелевих нігтях, залежно від температури та сезону. Особливо це яскраво виражено із приходом спеки.
Температура та додаткове ультрафіолетове випромінювання можуть сильно вплинути на процес полімеризації акрилу, а також на в'язкість та передчасне затвердіння гелю. Зокрема це може бути проблемою для майстрів манікюру, які працюють на виїзді, і не можуть контролювати температуру в приміщеннях. Досвідчений майстер має знати, як компенсувати ці зміни.
Спека та вологість впливають не тільки на повітря та температуру тіла, але й на самі засоби. Тому слід приділити належну увагу їх правильному зберіганню.
Оптимальна робоча температура для манікюрної продукції становить 20-22 градуси за Цельсієм. Тому, купити термостат для роботи, щоб контролювати процес – досить непогана ідея. З підвищенням температури, в особливо спекотні літні дні, я раджу чарівницям нігтів перемикнутися на акрилову систему з більш тривалим часом застигання. У такій системі використовуються повільні мономери, які залишають майстрам манікюру більше часу для роботи.
Якщо ваше робоче середовище або температура тіла клієнта занадто висока, і з цим не справляється навіть кондиціонер, ви можете зробити й інші кроки для контролю температури, наприклад, використовувати прохолодний пакет, або сумку-холодильник, в яку слід помістити мономери. Але не знижуйте температуру продукту надто повільно або занадто швидко. Пам'ятайте, що додаткове тепло може також виділятись освітлювальними та настільними лампами, тому завжди враховуйте це.
Якщо руки вашого клієнта надто теплі або липкі, це може призвести до прискорення схоплювання продукту та виникнення проблем з адгезією форми. Запропонуйте клієнту вимити руки в холодній воді або дайте прохолодну серветку перед процедурою нарощування. А щоб уникнути проблем з адгезією форми, протріть пальці ацетоном перед нанесенням матеріалу.
З такими ж проблемами фахівці манікюру можуть зіткнутися і при зниженні температури. Якщо ваше робоче середовище досить холодне, можна нагріти мономер до ідеальної температури, використовуючи грілки. Тримайте своїх клієнтів у теплі за допомогою ковдр, інфрачервоних ламп та теплих напоїв, а також перед процедурою заохочуйте їх мити руки у теплій воді.
Завжди використовуйте контрольовані способи підвищення температури, і уникайте потенційно небезпечних методів, які впливають на швидке нагрівання, наприклад, радіатори, мікрохвильові печі або кипляча вода.
Як спека впливає на гель-лак
Гарячі та холодні температури також відіграють важливу роль у роботі з гель-лаками. Це відбивається не в зниженні якості покриття (так що за свій манікюр на морі можете бути спокійні) а в простоті використання при нанесенні. Кожен градус, чи то нижче або вище, змінить в'язкість гелю. Якщо температура навколо значно підвищується, гель стає дуже рідким, і з ним може бути проблематично працювати, оскільки він розтікається та може потрапити на шкіру і викликати подразнення. Чим вище температура, тим густіше повинен бути гель, якому ви віддаєте перевагу.
За наявності додаткового впливу УФ-променів майстри манікюру так само повинні враховувати можливість передчасного затвердіння продукту. Рекомендується уникати прямої дії ультрафіолету, тому не варто сидіти, наприклад, поруч із вікном. Це може вплинути не тільки на передчасне затвердіння гелю, який вже нанесений на нігті, але і до затвердіння засобів у пляшечках, контейнерах та на пензликах.
Будьте обережні, і тримайте пензлі та відкриті пляшки гель-лаку далеко від ультрафіолетових та світлодіодних ламп, і не залишайте на сонці, щоб запобігти їх затвердінню, оскільки вони стануть непридатними для використання.
Як бачите, спека впливає не лише на наше загальне самопочуття, а навіть на манікюр. Однак при правильному підході та знанні справи, жоден температурний режим не стане на шляху до ваших ідеальних нігтиків.