Скручені нігті: причини та методи лікування
Деформація нігтів це явище, яке може статися з кожним. Сьогодні ми з вами поговоримо про те, що робити, якщо скручується ніготь, і чи можемо ми цьому запобігти.
Нігті, що скручуються, є одним з видів врослих нігтів, що супроводжується надмірною кривизною нігтьової пластини, яка впивається в м'які тканини. Це явище можна також зустріти з назвами нігті-кліщата та нігті-трубочки. Найчастіше нігті скручуються на ногах, проте трапляються і випадки того, що нігті скручуються в трубочку і на руках.
Чому скручуються нігті?
Причини, чому нігті на ногах згортаються в трубочку, можуть бути спадковими або набутими. Нігті-трубочки найчастіше зустрічаються з віком. Частково це пов'язано з виникненням дегенеративного остеопорозу, але також і з тим, що в міру дорослішання та втрати рухливості стає все важче ретельно розглянути ніготь та підпиляти його. Вагітні жінки також сприйнятливі до скручування нігтів, оскільки їм важко дістатися до пальців ніг.
Іноді причиною надмірного вигину є природний спосіб росту нігтя, або ж це може бути викликане грибковою інфекцією, яка з часом робить ріст нігтя неприродним.
Попри те, що нігті-кліщата нерідко є спадковим захворюванням, найчастіше воно спричинене зовнішніми умовами. Однією з причин скручування нігтів є вузьке взуття. Жінки, які носять туфлі, що не залишають достатньо місця для пальців ніг, є головними кандидатками на появу нігтів, що вросли.
Також однією з основних причин скручування нігтів є неправильне їх укорочування. Якщо ніготь підпиляний нижче за вільний край, існує ймовірність, що м'ясиста частина шкіри його покриє. Згодом, у міру зростання, ніготь вдавлюватиметься в шкіру.
Інша проблема, пов'язана зі скручуванням, полягає в тому, що після того, як ніготь підстрижений, на ньому може залишитися невелика шпора. Ніготь продовжуватиме рости, вштовхуючи шпору в шкіру. Якщо одна сторона нігтя почервоніла, запалена, заражена або чутлива до дотику, це може бути ранньою стадією скручених нігтів.
Як лікувати скручені нігті
Немає єдиної думки про те, який спосіб лікування скручених нігтів є найбільш підходящим. Це залежить від тяжкості стану, супутніх захворювань, уподобань та очікувань людини. Якщо ви помітите перші стадії вростання нігтя, поставтеся до цього серйозно, і не допускайте погіршення ситуації, адже проблему набагато легше вирішити на ранніх етапах.
Спочатку змочіть пальці та помасажуйте шкіру навколо проблемного нігтя. Якщо область запалена, обов'язково промийте її антисептичним розчином. Далі очистіть нижню частину нігтя, обов'язково знайшовши його край. Переконайтеся, що кінчик є гладким і підпиліть ніготь прямо впоперек. Не закруглюйте краї, оскільки це лише збільшить можливість вростання нігтя в шкіру надалі. Якщо нігті скручуються на нозі, то віддайте перевагу просторому взуттю правильного розміру.
Укорочування не є ефективним лікуванням, якщо розвивається хронічна проблема, і нігті, що вросли, турбують вас часто. У разі може знадобитися оперативне втручання.
Хірургічні методи лікування нігтів, що скручуються, включають від'єднання нігтя, повне або часткове видалення нігтьового ложа, фенольну матриксектомію латерального матриксу, руйнування матриці нігтя шляхом електроприпікання, видалення остеофітів, пересадку шкіри нігтя. Як правило, хірургічні процедури вважаються агресивним заходом, що застосовується для лікування важких випадків скручування нігтів, або для пацієнтів з деформацією, яка не піддається консервативним підходам. Недоліками хірургічного лікування є біль, триваліший час відновлення, а також ймовірність того, що після операції ніготь може виглядати естетично непривабливо. Однак, попри всі ці недоліки, хірургічне лікування скручених нігтів проводиться для того, щоб досягти перманентних результатів, і показано при важких формах цього стану.
Сподіваюся, моя інформація була вам корисною. Будьте здорові та красиві! :)