Синьогнійна псевдомонія
Раптом одного разу, знявши декоративне покриття зі своїх нігтів і виявивши під ним нігті неприємного синьо-зеленого кольору, не варто думати, що все пройде само собою і відпускати проблему із думкою - все саме вирішиться. Причиною зміни кольору нігтьової пластини може бути небезпечна для людського організму синьогнійна паличка або, як її називають у народі – зелена пліснява.
Що являє собою це захворювання
Псевдомонія, викликана синьогнійною паличкою, не викликає абсолютно ніяких хворобливих відчуттів і, внаслідок цього вважається надзвичайно підступною і водночас небезпечною хворобою. Найчастіше вона розвивається у вологому просторі, позбавленому кисню, де основним джерелом живлення бактерій стають здорові клітини природного нігтя.
Основним симптомом, з яким проявляється захворювання, є зміна кольору нігтьової пластини. Вона може стати зеленою, темно-зеленою і навіть сіро-чорною. І, на жаль, це єдиний прояв захворювання, через який багато хто входить в оману, вважаючи, що захворювання зовсім не небезпечне.
Як бактерія потрапляє на нігті
Дуже високий ризик заразитися синьогнійною бактерією прямо в манікюрному салоні. Тому, вибираючи місце, де ви збираєтеся робити манікюр, обов'язково поцікавтеся його репутацією і підберіть собі досвідченого майстра з високим рівнем кваліфікації. Від цього більшою мірою залежить як здоров'я ваших нігтів, а й загальний стан вашого здоров'я.
Але занести інфекцію можна і в домашніх умовах, виконуючи манікюр самостійно. Головними причинами, через які можливе проникнення в організм цієї бактерії, є:
- погано продезінфіковані інструменти чи інструменти, які зовсім не дезінфікували;
- економія на засобах, якими обробляють власні нігті, перед тим, як виконувати манікюр.
До речі, професійні засоби для манікюру одночасно знежирюють, дезінфікують та дегідратують нігтьові пластини. Їх використання і безпечне, і економічне порівняно з тим, скільки може обійтися лікування захворювання.
До чого призводить захворювання
Свій зелений колір нігтьова пластина отримує через те, що стають помітними продукти життєдіяльності бактерій. Самі собою ці мікроорганізми зовсім невидимі неозброєному оку. Коли хвороба починає стрімко розвиватися і бактерій стає багато, ніготь починає кришитися і руйнуватися. Але, і це ще далеко не найнебезпечніші наслідки псевдомонії. Рано чи пізно, якщо не розпочати лікування, патоген зможе через нігтьове ложе проникнути в кровотік. Результатом такого проникнення може стати зараження крові та сепсис. І даремно думати, що такий критичний результат можливий тільки після довгих місяців хвороби. Зовсім ні, ріст бактерій стрімкий і зараження крові можливе вже через кілька днів після початку захворювання.
Отже, обов'язково дотримуйтесь всіх правил безпечного манікюру, виконуючи його вдома. Найчастіше, багато жінок для того, щоб швидко відкоригувати ніготь, що розслоївся просто перекривають його зверху. Для цього використовується гель лак або навіть лак зі звичайним складом. Саме це і є однією з головних помилок домашнього манікюру – жінки самі створюють оптимальне для бактерій довкілля.
Намагайтеся не допускати таких помилок, а, якщо все-таки помітили позеленіння нігтя - відразу ж починайте робити ванни з лимонною кислотою і не відкладайте візит до лікаря. А ми ж бажаємо вам ніколи не стикатися з такою проблемою – нехай ваші нігті будуть здоровими!