Синдром Рейно

Пробігшись взимку до улюбленого майстра в манікюрний салон без рукавичок, Ви сильно замерзли в руки, і вже перебуваючи в теплому приміщенні, в комфортному кріслі виявили, що пальці рук або їхня частина незвичайно побіліли?

синдром Рейно, побіління кінчиків пальців, сінжушні pal'cy, ісмененія свята пальців, нарушенія кровоокрасенія А може, Ви помічаєте ці прояви регулярно, навіть регулярно доглядаючи руки взимку або перебуваючи в теплі? Негайно до лікаря! Саме такі ознаки має первинний синдром Рейно.

Симптоматика синдрому

Після впливу холодних повітряних мас або сильної емоційної перенапруги трапляється, що шкіра змінює свій колір і з'являється почуття дискомфорту. Пальці можуть стати блідими або, навпаки, синюшними, може спостерігатися еритема (суттєве почервоніння шкіри). Як правило, ці зміни та почуття дискомфорту оборотні та проходять відразу ж, коли людина заспокоюється та/або зігрівається. синдром Рейно, побіління кінчиків пальців, сінжушні pal'cy, ісмененія свята пальців, нарушенія кровоокрасенія

Найчастіше такі явища трапляються частіше у жінок, ніж у чоловіків. Також наголошується, що у молоді вони проявляються інтенсивніше і частіше, ніж у людей похилого віку. У випадку, якщо Синдром Рейно первинний, його лікування не викликає особливих складнощів і складається з:

 • аутотренінгу для того, щоб простіше переживати психологічні стреси;
 • запобігання охолодженню;
 • відмова від куріння та алкоголю;
 • прийом препаратів, що належать до групи вазодилатуючих блокаторів кальцієвих каналів, наприклад, празозину або ніфедипіну.

синдром Рейно, побіління кінчиків пальців, сінжушні pal'cy, ісмененія свята пальців, нарушенія кровоокрасенія Вторинний синдром Рейно пов'язаний з різними патологіями та захворюваннями організму. Це можуть бути порушення у функціонуванні сполучних тканин. Він може супроводжувати такі явища, як:

 • головний біль, спричинений мігренню;
 • стенокардія;
 • артеріальна легенева гіпертензія

До речі, більшість учених безпосередньо пов'язують вторинні прояви із вживанням нікотину, і, варто зазначити, що в цьому вони мають рацію. синдром Рейно, побіління кінчиків пальців, сінжушні pal'cy, ісмененія свята пальців, нарушенія кровоокрасенія

Клінічні прояви захворювання

Першими тривожними ознаками, якими може супроводжуватись Синдром Рейно можна вважати:

 • почуття сильного холоду;
 • гострий біль у пальцях;
 • парастезії;
 • зміну кольору одного або кількох пальців.

Коли зовнішні чинники – холод, нервовий стрес чи вібрація виключаються, вся симптоматика поступово зникає.

синдром Рейно, побіління кінчиків пальців, сінжушні pal'cy, ісмененія свята пальців, нарушенія кровоокрасенія Зміни кольору пальців за цієї патології мають певні особливості. Розрізняють три основні види трансформацій:

 1. Однофазне - або блідість, або ціаноз.
 2. Двофазне – ціаноз та/або еритема.
 3. Трифазними – спочатку з'являється блідість, що поєднується з ціанозом, а після того, як тіло зігрівається, внаслідок реактивної гіперемії розвивається еритема.

Найчастіше локалізується синдром на 3-х середніх пальцях, рідше на великому. Його прояви будь-коли спостерігаються на пястно-фалангових суглобах. Первинний синдром Рейно може тривати від кількох хвилин до години. Але трапляються надзвичайно складні випадки, при яких навіть можливий некроз або поява надзвичайно болючих виразок на кінчиках вищевказаних пальців, аж до розвитку больової гангрени.

Підбиваючи підсумки, можна з упевненістю сказати, що, попри те, що пальці можуть почервоніти або, навпаки, побіліти й без симптоматики синдрому Рейно. Зловживати своїм здоров'ям та відкладати візит до лікаря не варто. Будьте здорові та розкажіть про Синдром своїм знайомим.