Синдром котячого ока

Люди, які страждають на синдром котячого ока завжди привертають увагу. Насамперед через свої незвичайні очі, зіниці яких розташовані аналогічно зі зіницями диких хижаків. Але, насправді все набагато серйозніше, і котяче око – це не тільки манікюр, це захворювання, яке є небезпечним для життя.

sindrom koshach'ego glaza, koshachij glaz, geneticheskie zabolevanija, kolomba raduzhki

Модель із синдромом котячого ока

Моделі з нестандартною зовнішністю, наприклад, з синдромом Ваарденбурга, підкорюють модні подіуми, щороку знову і знову доводячи, що соромитися свого тіла не варто в жодному разі. Усі ми прекрасні та неповторні. Отже, що ж є синдром котячого ока, який є в однієї зі знаменитих моделей - двадцятидев'ятирічної Кейтлін Стікелс.

Кейтлін Стікелс

Медична патологія не завадила дівчині знятися у журналі V Magazine. До речі, фотосесія була далеко не одна, і всі надзвичайно успішні. Дівчина з незвичайною зовнішністю цілком оволоділа увагою успішного фешн-фотографа Ніка Найта. Він співпрацює з багатьма успішними виданнями, в яких і публікує її фотографії.

В одному з інтерв'ю дівчина зізналася, що ніколи навіть і мріяти не могла про те, що зможе зробити кар'єру моделі, причому кар'єру знову-таки успішну. Її люблять і модні будинки, і глянсові видання. Надзвичайно успішна вона й в Інстаграмі.

Кейтлін Стікелс

Але, що найголовніше, це те, що таке серйозне захворювання, точніше хромосомний збій не тільки видозмінює райдужну оболонку очей. Синдром котячого ока або, як його ще називають – патологія Шміда-Фраккаро у багатьох випадках супроводжується і тяжкими недугами. Йдеться про патологічні порушення роботи нирок та серцево-судинної системи.

Багато фахівців вважають, що факт того, що хвороба торкнулася лише обличчя Кейтлін Стікелс, багато в чому завдячує її мініатюрній вазі. При рості в 155 см її вага становить лише 40 кілограмів.

Медичне пояснення

Кейтлін Стікелс

Виникнення синдрому котячого ока фахівці пов'язують із появою в геномі людини додаткової, зайвої хромосоми. Першою ознакою захворювання виступає колобома на райдужній оболонці очей.

Через неї зіниця збільшується в довжину, і око починає нагадувати котяче. Усі прояви синдрому умовно поділяють дві групи:

  • ураження очей;
  • ураження всього організму.

При ураженнях очей можливе опущення верхньої повіки, точніше, її зовнішньої складки, косоокість. Відстань між очницями досить велика і підібрати макіяж у такому разі досить складно.

Але, зневірюватися ніколи не потрібно, життя продовжується і з кожної ситуації обов'язково знайдеться вихід. Якщо ж Вам відомі історії людей із незвичайною зовнішністю – розкажіть нам про них у коментарях.