Синдром діабетичної стопи

Ця стаття буде корисна не тільки людям, які страждають на цукровий діабет, але і майстрам педикюру, які повинні бути обізнані про те, що виконуючи процедуру клієнтам із синдромом діабетичної стопи, слід дотримуватися особливої обережності.

pjata diabetika, sindrom diabeticheskoj pjaty, diabeticheskaja stupnja, stupnja diabetika Що являє собою синдром діабетичної стопи

Всі без винятку люди, які знайомі з цукровим діабетом не з чуток, знають про те, наскільки небезпечним є це захворювання. Ускладнення хвороби в найскладніших випадках загрожує навіть повною ампутацією кінцівки. Для того, щоб цього не сталося, потрібно звертати особливу увагу на стан шкіри ніг, особливо ступнів.

Саме синдром діабетичної стопи значно підвищує ризик травмування ніг і, як наслідок, може спричинити гангрену, а згодом і ампутацію. Механізм взаємозв'язку досить простий. Спочатку внаслідок значного підвищення рівня цукру на крові в ногах порушується кровообіг. Порушений кровообіг призводить до того, що харчування шкіри порушаться і як наслідок вона стає чутливою та вразливою і, відповідно, пошкодити її буде набагато простіше.

pjata diabetika, sindrom diabeticheskoj pjaty, diabeticheskaja stupnja, stupnja diabetika Тут і полягає одна з найголовніших небезпек. Те саме підвищення цукру сприяє зниженню рівня чутливості в нервових закінченнях, що знаходяться в ногах і, поранившись, людина може навіть не відчути цього. Відповідно, травма може призвести не тільки до появи ранок і тріщин, але й викликати більш серйозні гнійники, виразки та, як наслідок – гангрену.

Симптоматика

Симптоми діабетичної стопи в початковій стадії дуже схожі зі звичайним лущенням ступнів, яке спостерігається у випадках, коли гігієнічний педикюр роблять рідко чи невчасно. Тому, якщо в цьому плані Ви виконуєте процедури регулярно, але лущення та сухість нікуди не йдуть, варто забити в дзвони та негайно звернеться до фахівця – подолога. pjata diabetika, sindrom diabeticheskoj pjaty, diabeticheskaja stupnja, stupnja diabetika Крім сухості та лущення ознаками діабетичної стопи можуть виступати:

  • почервоніння ніг;
  • припухлості;
  • висока температура;
  • врослі нігті;
  • гостра форма пальців ніг.

pjata diabetika, sindrom diabeticheskoj pjaty, diabeticheskaja stupnja, stupnja diabetika Крім цього, є й інші очевидні симптоми діабетичної стопи:

  • ноги німіють чи болять;
  • на нігтях чи пальцях з'явився грибок;
  • постійно утворюються пухирі та мозолі;
  • з'явилися виразки та бородавки.

pjata diabetika, sindrom diabeticheskoj pjaty, diabeticheskaja stupnja, stupnja diabetika Для того, щоб своєчасно звернутися до подолога та зайнятися лікуванням синдрому діабетичної стопи необхідно не залишати поза увагою жодної з перелічених вище ознак.

Не забувайте підібрати взуття з «дихаючою» структурою, антибактеріальна, протигрибкова терапія також не буде зайвою. Нескладна, але своєчасно та регулярно проведена профілактика допоможе знизити ризик появи Синдрому діабетичної стопи до мінімуму. Бережіть себе і будьте здорові.