Швидкість росту волосся

Чи знаєте ви, що волосся росте на всіх частинах тіла, крім ступнів, долонь, повік, пупка та губ? Але від чого залежить швидкість зростання цього самого волосся, і в чому причина її відмінності в різних частинах тіла? Сьогодні ви про це дізнаєтесь!

rost volos, skorost rosta volos, dlina volos, rost volos na tele

Ви коли-небудь замислювалися, чому волосся на руках попри все зупиняє свій ріст на певній довжині? Чому так складно швидко відростити шикарну шевелюру на голові, тоді як рослинності на ногах доводиться позбавлятися в прискореному темпі? Це одна із загадок нашого тіла, яку наука таки розгадала. Волосся росте в крихітних «кишеньках» званих фолікулах, з коренів, які складаються з кератину та білкових клітин. Білки харчуються від кровоносних судин, і цим стимулюють появу волосся.

Нові волосяні клітини утворюються всередині фолікула, і в процесі зростання виштовхують старі клітини з фолікула. Саме в процесі цього «пресингу» старі клітини гинуть і перетворюються на волосся, яке ми бачимо. Фолікули будуть виробляти нові клітини протягом певного проміжку часу, залежно від того, де він знаходиться на вашому тілі. Цей період називається фазою зростання. Потім зростання на якийсь час зупиняється і переходить у фазу спокою, а потім фази перезавантажуються і волосся з новою силою входять у фазу зростання.

rost volos na tele, stadii rista volos

Види волосся на тілі

Волосся на тілі призначене для захисту вашої шкіри та допомагає регулювати температуру тіла, тому воно росте практично скрізь. Тип волосся, який росте на більшій поверхні тіла - пушкове.

 rost volos, skorost rosta volos, dlina volos, pushkovie volosi

Це тонке, м'яке, і більш прозоре, волосся, в порівнянні з ще одним видом - довгим волоссям. «Довге» - це назва виду, і пов'язана ця назва з тим, що таке волосся може відростати по довжині набагато більше за своїх «колег». Довге волосся росте з великих фолікулів, воно більш грубе і пігментоване, ніж пушкове волосся. Це волосся, що росте на голові, бровах, лобку, і пахвових западинах. У чоловіків, довге волосся також росте на обличчі та грудях. Облисіння насправді процес перетворення довгого волосся на пушкове.

rost volos na tele, skorost rosta volos, oblisenie

Також, ще одним підвидом є щетинисте волосся.

Швидкість росту волосся

Різні типи волосся ростуть з різною швидкістю. Щетинисте і довге волосся зазвичай росте швидше, ніж пушкове волосся, хоча у випадку брів і вій, це правило не діє. Волосся на голові росте в середньому на 0.37 мм на добу, але все залежить від віку, ваших індивідуальних показників, і особливо від харчування. Наукою доведено, що люди, які споживають у своєму раціоні велику кількість білка, частіше звертаються до перукаря і майстра депіляції :)

dieta dlya rosta volos, belkovaya pischa

Більшість волосся на тілі збільшується в середньому на 0,27 мм на добу. Знову ж таки, це варіюється від людини до людини. Темп зростання вій/брів коливається близько приблизно 0.16 мм/сутки. Волосся на бороді у чоловіків росте значно швидше, приблизно на 0.38 мм/добу. Лобкове і пахвове волосся росте майже так само швидко, як і волосся на голові, але зростання волосся на голові сповільнюється з віком.

rost volos, skorost rosta volos

Волосся на руках, ногах, а також вії та брови мають дуже коротку активну фазу росту, лише близько 30-45 днів. Також вченими була виявлена різниця в темпах зростання волосся між представниками різних рас. Наприклад, азійське волосся росте швидко, у той час, як волосся жителів африканського континенту росте значно повільніше.

skorost rosta volos

Середня швидкість зростання волосся у дівчат з азійських країн майже 16 сантиметрів на рік, а в африканських жінок всього 10, тоді як волосся у дівчат кавказького походження виростає приблизно на 13 см на рік.

Як уповільнити ріст волосся

У сучасному світі мінімалізму, багато людей хочуть уповільнити зростання волосся на тілі (звичайно, винятком є волосся на голові та брови, їх ми з радістю відрощуємо :) ). Тому існує високий попит на засоби, які обіцяють уповільнити зростання волосся, або, як його ще називають, інгібітори. Це можуть бути креми, лосьйони або спреї, творці яких стверджують, що волосся після їх використання почне рости набагато повільніше, і, як правило, саме вони застосовуються після депіляції або вищипування.

zamedlenie rosta volos, skorost rosta volos, rost volos

Однак ці продукти, як правило, не працюють. Волосся продовжуватиме своє зростання зі звичною швидкістю, виключаючи коливання під час гормональних циклів (тобто статеве дозрівання, клімакс). На жаль, неможливо знизити швидкість, з якої росте волосся. Клієнти часто помічають, що після воскової депіляції "відростає набагато повільніше", ніж після гоління. Насправді різниця в тому, що віск видаляє волоски з коренем, а не просто «підстригає» їх. Таким чином, мине набагато більше часу перш ніж ми побачимо волосся на поверхні шкіри. Але це не пов'язано з використанням спеціальних засобів. При цьому, як я вже говорила трохи вище, дослідники виявили зв'язок між нашим харчуванням та зростанням волосся. 

soya, soevie produkti

Так, якщо для росту волосся корисна багата на білки їжа, то для уповільнення росту лікарі радять вживати більше соєвих продуктів, тому що вони допомагають збалансувати чоловічі гормони андрогени в організмі.А також пити більше м'ятного чаю. Пийте чай двічі на день протягом декількох тижнів, щоб уповільнити ріст волосся.

chay dlya zamedleniya rosta volos

Власником якого б темпу зростання волосся ви не були, головне вміти доглядати за тим, чим нагородила нас природа! Будьте красивими та щасливими! :)