Штучне подовження черепів

Історія людства налічує безліч традицій, що передбачають штучне деформування тіла. Це і ноги – лотоси, і «жираф'ячі шиї» поговоримо сьогодні про ще одну негуманну традицію наших предків – штучне подовження черепів.

длінні череби, іссутственно удлінені херопи, длінні хрепи, штучні удлінення херопів

Ще сьогодні подовжені черепи є символом багатства, краси та процвітання в одного з африканських племен – мору-мангбету. Саме ця особливість прославила плем'я з Конго на весь світ. Звісно ж, сам собою череп новонароджених дітей племені був цілком звичайним і деформація досягалася штучним шляхом.

Для того, щоб згодом дитина вважалася прекрасною, череп штучно деформувався. Така форма голови гарантувала панування над іншими та була свідченням високого розуму свого володаря. Звичайно, зв'язку між формою черепа і розумом його власника не було ніякого. Навпаки, такі штучні деформації завдавали шкоди та, мало того, призводили до смерті багатьох немовлят. Це й не дивно, особливо якщо взяти до уваги варварські методи, до яких вдавалися у племені. длінні череби, іссутственно удлінені херопи, длінні хрепи, штучні удлінення херопів

Методика виконання

Щоб максимально сильно витягнути кістки черепа голова новонародженого туго перебинтовувалася пов'язками. До неї додатково прив'язувалися прикраси, які обтяжували бандаж і так само витягували череп. Найчастіше процедури починалися відразу після народження дитини, але траплялося, що до виконання маніпуляцій могли вдатися й у дорослому віці.

У випадку з дітьми спеціальна пов'язка з колодками натягувалася одразу ж після народження малюка і не знімалася протягом кількох років. Ці роки перев'язок призводили до того, що череп витягувався і подовжувався вже назавжди. длінні череби, іссутственно удлінені херопи, длінні хрепи, штучні удлінення херопів

Коли в середині XX століття плем'я було виявлено сучасними вченими, вони провели цілу низку досліджень і в результаті підтвердили, що шкоди мозку такі пов'язки не завдавали. Проте наші сучасники всіма силами постаралися донести до жителів племені факт того, що така традиція не гуманна і в наш час не варто до неї вдаватися.

Відповідно, зараз побачити корінного жителя племені мору-мангбету з подовженим черепом вже практично нереально. Прислухавшись до рекомендацій сучасних вчених, племена відмовилися від штучної деформації та замінили її на високу зачіску. Для її створення вони використовують подовжений дротяний каркас та численні кіски з волосся, які й обплітають навколо цього каркаса. Насамкінець, все це «чудо інженерної думки» прикрашається кістяними шпильками. племен - мору-мангбету

Для різних традицій були властиві свої методи деформування голови, десь використовували пов'язки, десь дощечки, якими стискалася голова в передньо-задньому напрямку, десь вони накладалися так, щоб відбувалася тім'яна деформація, тобто лобова кістка виступала вперед. Щоразу це були локальні культурні традиції, котрі, мабуть, іноді мали певне релігійне обґрунтування.

А як Ви ставитеся до таких штучних деформацій людського організму – розкажіть нам у коментарях.