Чому шаруються нігті
Всі дівчата мріють про здорові та міцні нігті, і звичайно ж, кожна з нас засмучується, якщо щось йде не так. Сьогодні ми з вами поговоримо про те, чому шаруються нігті, і чи можна це запобігти.
Розшарування нігтів позначається терміном оніхошизис, або пластинчаста дистрофія, і є станом, який викликає горизонтальні розщеплення, ламкість, м'якість або тонкість нігтьової пластини. Розшарування нігтя часто спостерігається разом з оніхорексисом – поздовжнім розшаруванням або відривом нігтьової пластини – і ці два захворювання разом називаються «синдромом ламкого нігтя».
Причина розшаровування нігтів
Лише в дуже поодиноких випадках причиною чому шаруються нігті є внутрішні захворювання, або дефіцит вітамінів (наприклад, дефіцит заліза). Визначити, чи варто шукати відповіді всередині свого організму досить легко, слід звернути увагу на ноги. Якщо нігті на руках шаруються, а ось нігті на ногах досить сильні, то причиною є зовнішній фактор.
Часте замочування та сушіння рук є найбільш поширеною причиною розшаровування нігтів, тому з цією проблемою часто стикаються прибиральниці, медсестри та перукарі. Ситуація так само загострюється в умовах низької вологості та взимку.
Якщо ваша нігтьова пластина почала шаруватися, це також може бути викликане косметикою для нігтів (лаки, ацетон), невідповідними процедурами, або постійним впливом різних хімічних речовин (лугів, кислот, розчинників, тіогліколатів, солей, розчинів цукру). Механічна травма може стати каталізатором розвитку ламких нігтів.
Ви можете стати власницею «прекрасного» набору з нігтів, що розшаровуються у зв'язку з певними проблемами зі здоров'ям, включаючи захворювання залоз (ендокринної системи), туберкульоз, синдром Шегрена та недоїдання.
У людей з такими шкірними захворюваннями, як червоний плоский лишай і псоріаз, а також у людей, які приймають пероральні препарати, що містять вітамін А, також може спостерігатися розшаровування нігтьової пластини.
Хто у зоні ризику?
Ви зовсім не самотні, якщо у вас шаруються нігті. Статистика показує, що на цю проблему страждають майже 20% населення. Більше схильні до розшарування нігтів жінки й люди похилого віку.
Як я вже вказала трохи вище, людям, які працюють у сферах, що вимагають частого замочування і сушіння рук, нелегко домогтися ідеального манікюру, оскільки вони піддаються підвищеному ризику розшаровування нігтів.
Що робити, якщо шаруються нігті
Неможливо вилікувати ніготь, що вже почав розшаровуватися, але можна запобігти погіршенню ситуації. Для цього:
- Насамперед слід звернути увагу на частоту зволоження та висушування нігтів.
- Носіть гумові рукавички, коли виконуєте всю роботу по дому, включаючи приготування їжі.
- Підпилюйте нігті в одному напрямку. Якщо пилка, якою ви звикли користуватися, особливо груба, то підпилювати нігті слід рухом в одному напрямку, щоб не зламати й без того тендітний ніготь. Але якщо у вас є можливість, придбайте кришталеву пилочку, адже завдяки спеціальній технології, вона як би «запечатує» ніготь, і не додасть нових тріщин нігтьової пластини.
- Тримайте нігті коротко підстриженими, щоб зменшити ймовірність розшаровування.
- Не забувайте про зволоження. Адже однією з головних причин розшаровування є сухість нігтів. Використовуйте крем для рук, або натуральну олію, що містить вітамін Е, щоб заповнити втрату вологи.
- Затверджувачі для нігтів, що містять формальдегід, можуть підвищити міцність нігтьової пластини, але їх слід використовувати обережно, оскільки вони спровокують інші проблеми з нігтями. Наносьте затверджувач тільки на вільний край (кінець, що росте) нігтя.
- Акрилатмісткі затверджувачі також ефективні, але вони загрожують проявами алергічної реакції на шкірі.
Чи варто звернутися до лікаря?
Розшарування нігтів, як правило, є суто косметичною проблемою, і не становить серйозної небезпеки. Однак слід звернутися до лікаря, якщо стан супроводжується хворобливими відчуттями, або завдає вам сильного дискомфорту.
Сподіваюся, моя інформація була вам корисною, будьте здорові та красиві! :)