Рак та гель лак
Вже не перший рік суспільство дискутує на тему, чи шкідливий гель лак. З одного боку жінок приваблюють очевидні переваги – стійкість покриття, його зручність та бездоганний вигляд протягом як мінімум двох тижнів. З іншого боку – жінок турбує безпека такого манікюру. Сьогодні поговоримо про дослідження провідного генетика України Олександра Коляди.
Дослідження цього вченого надали тему для роздумів багатьом сучасним жінкам. За кордоном багатьом представникам наукового світу відомий солідний журнал Nature Communications. Багато вчених неймовірно здивувалися, коли в журналі такого рівня була опублікована стаття про манікюр. У цій статті було описано, що лампи, які використовуються для полімеризації гель лаку на нігтях, є джерелом ультрафіолету А. Саме цей елемент світлового спектра вважається шкідливим для любителів соляріїв і сонячної засмаги.
На думку генетика Олександра Коляди, ультрафіолет А, потрапляючи в клітини, надлишки своєї енергії, спрямовує на молекули, перетворюючи їх на хімічно активні елементи. Саме ці надмірно активні елементи «від нудьги» починають шукати собі «напарників» для взаємодії та часто добираються до «свята святих організму» - його ДНК.
Вчений пояснює, що вся інформація в ДНК записується чотирма типами молекул: C, G, A і T. Перезбуджені ультрафіолетом А, вони змінюють C і G на A і T. Це призводить до того, що в тексті генетичної інформації утворюються специфічні помилки, які своєю чергою призводять до клітинних збоїв.
Логістика клітин порушується, «бухгалтерські розрахунки» не сходяться, а ремонт клітин не виконується своєчасно та регулярно. Усе це неподобство може призвести до розвитку онкологічних захворювань. Дослідження, на які посилається вчений, цілком підтвердили факт того, що лампи для сушіння здатні:
- викликати мутації у клітинах;
- знижувати життєдіяльні процеси у клітинах.
Опромінення в лампі протягом двадцяти хвилин призводить до загибелі від 20 до 30% здорових клітин. Якщо опромінення протягом певного часу буде виконано тричі, помре 65-70% клітин.
При цьому, варто зазначити, що така сумна статистика стосується не тільки до UF-ламп старого покоління, що зжили себе, але й цілком сучасних LED ламп. Вся річ у тім, що вони мають однакове світлове випромінювання в діапазоні А (UF).
Звичайно, виконуючи манікюр, ніхто не тримає руки в лампі протягом двадцяти хвилин, але сама інформація вже змушує задуматися про його правильне виконання. Наприклад, доцільно додатково захищати шкіру рук спеціальним захисним кремом (фільтр SPF PA+) або спеціальними рукавичками.
При цьому всі експерименти проводилися на оголених клітинах, тобто на клітинах, позбавлених рогового шару шкіри. Також зазначено, що не всі мутації призводять до розвитку онкологічних захворювань. Вони лише виступають як додатковий каталізатор.
При цьому вчений не говорить про те, що необхідно категорично відмовитися від манікюру з гель лаком. На сьогодні необхідні численні додаткові дослідження, завдяки яким можна буде визначитися з тим, як довго і часто потрібно піддавати опроміненню в лампі руки, щоб спровокувати розвиток раку.
Єдине, що важливо знати вже зараз - це те, що зловживати манікюром із гель лаком, а найголовніше – опроміненням рук у лампі не варто. Дорогі жінки, гарного манікюру та здоров'я Вам!