Пропили на нігтях
Навіть найдосвідченіші майстри манікюру не застраховані від появи під час процедури від неприємних ситуацій, наприклад, пропила на нігтях. Пропиляний ніготь не тільки візуально виглядає некрасиво. Пропил загрожує виникненням інфекції, запаленнями та іншими небезпечними неприємностями.
Що є пропилом
Пропил може виникнути в момент зняття покриття з нігтів фрезою, або під час шліфування нігтьової пластини. Лише один неакуратний рух може призвести до пошкодження зони зростання пластини. Варіантів такої необережності може бути два:
- відбувається зняття занадто великої нігтьової ділянки;
- ніготь у пошкодженій області виявляється спиляним повністю.
Якщо пошкодження виявиться надто сильним без візиту до лікаря, причому термінового, обійтися не вдасться.
До чого може призвести пропил?
Якщо пропил був досить сильним, згодом, ніготь відростаючи, вже відразу може бути пошкодженим - він тріскається біля основи, в точці росту. Якщо пропил не був надто сильним, то наслідками можуть бути:
- нерівності на нігтьовій пластині ;
- синці.
При цьому синці з часом, у міру відростання нігтя «розповзатимуться» вище по нігтьовій пластині. Відновити ніготь повністю вдасться лише після того, як буде зрізано всю пошкоджену частину. Це станеться після її повного відростання.
Що робити, якщо трапився пропил?
Найскладнішим у цьому випадку є пошкодження матриксу. Тут без допомоги медиків не обійтись. Якщо ж пошкодження менше, а пропил, неглибокий, можна заповнити його акрилом або біогелем. На жаль, ідеально відновити пластину виходить не завжди. На ураженій ділянці в будь-якому випадку можуть залишитися боріздочки або горбки.
Якщо пропил зовсім невеликий, його допоможе вирівняти полірувальний баф. Якщо глибокі пропили розташовані прямо біля зони росту – заповніть їх базою, каучуком чи біогелем. Це обов'язково. В іншому випадку нігті стануть чутливими до змін температурного режиму і будуть негарними з естетичного боку.
Як лікується пропил нігтьових пластин?
Під час відновлення нігтьової пластини постарайтеся обмежити їх взаємодію з агресивними хімічними засобами й навіть під час миття посуду та роботи по дому використовуйте рукавички. Швидше впоратися з проблемою допоможе лікувальний лак, олії, що зміцнюють, і теплі сольові ванни. Намагайтеся в цей період не вдаватися до апаратного манікюру та уникнути механічного впливу на нігтьову пластину.
Для того, щоб унеможливити цю неприємність, звертайтеся до надійних і перевірених майстрів манікюру. Якщо раптом, пропил у вас все ж таки був, розкажіть нам, як ви впоралися з наслідками.