Прогерія – жахливе старіння

Люди не однакові і, на жаль, далеко не завжди відмінності можна назвати позитивними. У деяких випадках вони не лише ускладнюють життя та змінюють зовнішність, а й призводять до смерті у ранньому віці.

progerija, rannee starenie, deti-starcy, prezhdevremennoe starenie, bor'ba so starost'ju, starye deti Саме таким захворюванням і є прогерія, при ній відзначається передчасне старіння як шкіри, а й внутрішніх органів.

Медики класифікують два види цієї хвороби:

  • дитяча – синдром Гетчінсона (Хатчінсона);
  • доросла – (синдром Вернера).

Вперше такий невтішний діагноз було поставлено відносно недавно, 1886 року. Його поставив шестирічному хлопчику британський доктор Джонатан Хатчінсон. Прогерія у дитини виявлялася атрофічними змінами шкіри та придатків. Далі дослідження продовжував Гастінгс Гілфорд, який і узвичаїв термін «прогерія». На щастя, це захворювання не можна назвати поширеним і в медичній практиці налічується лише близько 350 таких випадків. progerija, rannee starenie, deti-starcy, prezhdevremennoe starenie, bor'ba so starost'ju, starye deti

Історії з життя

Відносно недавно пішла у світ інша 17-річна Хейлі Окінс . У своєму юному віці вона виглядала давньою старенькою. Вона прожила на 4 роки, чим пророкували їй найоптимістичніші лікарі. Навіть найінноваційніші медикаменти не змогли вберегти дівчину від неминучої та безжальної смерті. Хейлі до останніх днів вела активну громадську діяльність, залучаючи думку оточуючих до захворювання. Варто зазначити, що до 13 місяців ніхто не підозрював про наявність у блакитноокої малечі настільки страшного діагнозу.

Як кажуть вчені, причиною такого страшного захворювання є мутація лише в одному з генів. Мутації такого роду називаються спорадичними. Вони не передаються у спадок і виникають на одному з періодів зростання ембріона у матці. Хейлі Окінс.

Найчастіше у шість років діти з прогерією вже виглядають як глибокі старці, а у 13 помирають. Причина смерті найчастіше – інфаркт чи інсульт. У деяких випадках діагностують найсильніший атеросклероз. По суті, хвороба не може передаватися у спадок, оскільки хворі просто не встигають народжувати дітей. progerija, rannee starenie, deti-starcy, prezhdevremennoe starenie, bor'ba so starost'ju, starye deti

На сьогоднішній день у всьому світі не існує жодного способу лікування цього рідкісного захворювання. Але, вважається, що якби чудо вакцина було винайдено, вчені могли б призупинити процес старіння і здорових людей.

Щоправда, у кожного правила є винятки – наприклад, мешканець Південної Африки Леон Бота зламав усі стереотипи. Мало того, за такий короткий період він навіть встиг побудувати блискучу творчу кар'єру, ставши успішним ді-джеєм, художником та музикантом. progerija, rannee starenie, deti-starcy, prezhdevremennoe starenie, bor'ba so starost'ju, starye deti

Супутні прогерії захворювання це інфаркт міокарда, інсульт, м'язова слабкість та остеопороз. Правда, на відміну від людей, які приходять до старості в належні природою роки, у них не буває ні недоумства, ні онкологічних захворювань.

Хто знає, можливо, ген старіння таки буде визначений і вчені навчаться не лише допомагати хворим з прогерією, а й боротися зі старінням, а можливо, і самою смертю. Подейкують, вже зараз ведуться активні експерименти, результати яких уповільнюють старіння мишей. А Ви вірите у позитивний результат таких експериментів? Поділіться з нами у коментарях.