Повний цикл обробки манікюрних інструментів у салоні
Хто отримав інфікування нігтів чи шкіри внаслідок непрофесійної роботи майстра в салоні, надовго запам'ятає неприємні моменти лікування. Якщо ви ще не обрали для себе фахівця, ця стаття допоможе здобути знання та уточнити, як майстер манікюру робить дезінфекцію інструментів.
Не кожен майстер розуміє, що якісна робота - це ще один плюс у карму салону або особисто фахівця. Деякі поспіхом обробляють інструменти під приводом того, що клієнт цього не бачить або просто лінуються дотримуватися алгоритму очищення, сподіваючись на «може».
Існує певний порядок, що стосується обробки інструментів. Приватному майстру достатньо мати 2-3 набори інструментів при повному завантаженні. У салоні, який закуповує все необхідне для своїх співробітників, має бути більша кількість комплектів.
Етапи, якими неможливо нехтувати або чимось замінити
- Дезінфекція
Спочатку все, чим користувався майстер, потрапляє в спеціальну очищаючу рідину. У місткість наливається розчин, куди кладуть інструменти. Кожна рідина має свій період видалення бактерій, що триває від 30 хвилин і більше.
Є такі препарати, які не вимагають замочування, а діють миттєво. Вони дорожчі за класичні дезінфектори, тому купуються рідше і зазвичай – у круті салони з космічними цінами на послуги. Потрібно дуже ретельно намочити серветки або рушники та без поспіху протерти кожен вид інструменту.
Спиртом змочувати поверхні не рекомендується, оскільки, на відміну від розроблених розчинів, вони сприяють появі корозії на металі, а дезінфекцію забезпечують не в повному обсязі.
- Вторинне очищення
З бактеріями успішно впоралися, тепер приступають до видалення забруднень. Цей етап виконується вручну, використовуючи щітки та промивання всіх аксесуарів під водою. Хто вибирає зручність та швидкість замість економії, користується ультразвуковими ваннами. У них можна відразу поєднати перші 2 стадії очищення та паралельно зменшити час обробки інструменту.
Її завдання – знищити спори бактерій, які неможливо усунути первинною дезінфекцією. Хімічний варіант - занурення предметів у розчин. Більш ефективним вважається суха стерилізація, яка виконується в сухожаровій термічній шафі. Найзручнішим обладнанням вважається автоклав. На відміну від термічної шафи він не вимагає завантаження саме сухого інструменту, а температура обробки нижче (замість 180 ˚ всього 130 ˚), тому стерилізувати також можна інструменти з гумовими ручками.
Підготовлені до роботи вироби поміщають до крафт-пакетів на короткочасне зберігання.
Як часто потрібно все очищати
Логічно – після кожного відвідувача. Так, це правда, причому потрібно приступати до обробки негайно!
- Спеціальними рідкими складами потрібно обробляти самі інструменти та поверхню столу, на якому виконується послуга. Оскільки підпил, полірування нігтів часто супроводжуються появою в повітрі мікроскопічних пилових суспензій, потрібно також протирати лампи, фрезери та все інше, що знаходиться на столі.
- Не можна економити на клієнтах, використовуючи пилки на паперовій основі та бафи, на які бризнула кров.
- Одноразові рукавички мають бути саме такими, а не одна пара на зміну.
- Рушники потрібно також відправляти у прання після кожної людини. Хорошим виходом є одноразовий варіант продукції.
- Додатково в салоні здійснюється провітрювання та працює витяжка. Гарною підмогою стане зволожувач, який не дасть пилу літати у повітрі.
Будьте обережні, на карту поставлено ваше здоров'я
Ви прийшли до майстра, щоб виконати манікюр, наростити нігті, зробити педикюр. Як думаєте, що насамперед має бути зроблено?
-
Мається на увазі, що стіл вже оброблений, проте буде зайвим попросити робітницю салону на ваших очах протерти його препаратом, що дезінфікує.
-
Зверніть увагу, чи майстер одягає гумові рукавички на свої руки.
-
Попросіть, щоб манікюрниця дала вам серветку змочену септиком або сама протерла ваші руки перед початком надання послуги.
-
Зазвичай інструменти знаходяться в тій кімнаті, де працює майстер. Чи були вони заздалегідь поміщені в окрему упаковку?
-
Уточніть у майстра, як саме проводилася дезінфекція інвентарю після попереднього відвідувача.
Що дає подряпина та випадковий поріз
Нерідко буває, що майстер глибоко проколе шкіру пальця або неакуратно обріже кутикулу. І тут на поверхні шкіри виступить кров. Якщо виявиться, що інструменти, що використовуються, пройшли неякісне або неповне очищення, ви ризикуєте отримати панарицій та інші неприємності.
- Мінімальна шкода забезпечить нагноєння нігтя чи шкіри навколо нього. Лікування затягнеться на 1-2 місяці, а весь період супроводжуватиметься сильними хворобливими відчуттями.
- Грибок – складніше захворювання. Залежно від імунної складової організму знадобиться від 3 до 12 місяців, щоб упоратися із проблемою.
- ВІЛ-інфекція. Клієнти не перевіряються на наявність СНІДу, гепатиту та інших страшних діагнозів. Клієнтка може приховати цю інформацію або просто не мати уявлення про те, що сама заражена.
Відвідуючи салон, ви зможете візуально побачити, наскільки чистими та обробленими інструментами користується майстер, а також поставити питання, які покажуть обізнаність манікюрниці або, можливо, змусять її уважніше ставитися до дезінфекції робочих аксесуарів. Тим, хто має в наявності манікюрний набір, також буде корисно прочитати цю статтю.