Полідактилія – покарання чи подарунок долі

Полідактилія – поява додаткових пальців на руках та/або ногах. Найчастіше вони видаляються хірургічним шляхом ще в дитинстві. Але іноді, коли зайві пальці виглядають природно і повноцінно функціонують - від операції відмовляються.

polidaktilija, polidaktilija ruk, polidaktilija на nogah, polidaktilija на nogah, giperdaktilii, geneticheskaja polidaktilija Чи варто залишати додаткові пальці, і чи приносять вони користь, я розповім Вам у цій статті.

Причини захворювання

Появу полідактилії або, як її ще називають гіпердактилії, у медицині пов'язують із генетичними збоями в організмі. Захворювання передається у спадок і, трапляється, що похвалитися зайвими пальцями можуть навіть цілі сім'ї. Візьмемо наприклад бразильське сімейство Де Сілва.

Дуже велика родина (всього є 14 Де Сільва) відрізняється тим, що у всіх її членів, від малого до великого, є по 6 пальців на руках. Сімейство живе дуже гостинно та життєрадісно. Про них навіть знімав сюжет відомий мандрівник Дмитро Комаров у своїй програмі «Світ навиворіт». polidaktilija, polidaktilija ruk, polidaktilija на nogah, polidaktilija на nogah, giperdaktilii, geneticheskaja polidaktilija

Крім додаткових пальців, вони нічим не відрізняються від інших своїх співвітчизників. Здорові, ведуть активний спосіб життя, займаються спортом, грають на музичних інструментах і люблять футбол.

Але сімейство Де Сільва далеко не єдиний приклад людей з полідактилією, яких саме цей генетичний збій зробив відомими на весь світ. Зараз ми говоримо про Ернандеса Гаррідо. Цей кубинець здивував і захопив навіть ортопедів, які в один голос говорили про те, що не зустрічали такого гармонійного випадку захворювання.

Сам же Гарідо вважає зайві пальці своєю гордістю та Божим благословенням. Адже саме вони й зробили звичайного збирача кокосів відомим на весь світ. До речі, сам він каже, що швидко підніматися на гладкі стволи кокосових пальм йому допомагають саме додаткові пальці. Ніхто з туристів не втрачає нагоди сфотографуватися з власником двадцяти чотирьох пальців відразу. polidaktilija, polidaktilija ruk, polidaktilija на nogah, polidaktilija на nogah, giperdaktilii, geneticheskaja polidaktilija, polidaktilija sem'i De Sil'va, polidaktilija Jernandesa Garrido

Очевидні переваги

Виявляється, люди, у яких повноцінно розвинулися і функціонують 6 замість 5 пальців, мають разючі здібності. Це на всі 100% підтверджено німецькими вченими – співробітниками Університету Фрайбурга. Головними героями експерименту були шестипалі мати та син (52-х та 17 років відповідно).

Спритність, з якою учасники експерименту справлялися додатковими пальцями з предметами та поставленими перед ними завданнями, просто вражає. Навряд чи хтось зі звичайних людей зможе зав'язати шнурки на черевиках однією рукою. А це далеко не все, що можуть зробити власники зайвих пальців на руках.

До речі, широка амплітуда руху, яка забезпечується додатковими пальцями, безпосередньо пов'язана з більшою активністю головного мозку. Рухи додаткових пальців навіть контролюються спеціальним загоном окремих нейронів.

Щодо рекорду за кількістю пальців – то він належить хлопчику з Індії Акшату Саксену. При народженні у нього було аж 34 пальці – по сім на кожній руці та по 10 на ногах. Щоправда, частина зайвих пальців згодом була видалена хірургічним шляхом. polidaktilija, polidaktilija ruk, polidaktilija на nogah, polidaktilija на nogah, giperdaktilii, geneticheskaja polidaktilija, polidaktilija sem'i De Sil'va, polidaktilija Jernandesa Garrido

Легенди походження

Про шестипалих людей було відомо ще в давнину. Так, шумерський епос говорить про те, що з далекої планети Тіамат на Землю прилетіли боги – ануннаки. Крім триметрового зросту від людей їх відрізняло наявність 6 пальців на руках і на ногах. Чи довгий час вони жили з людьми, можливо, вони й передали їм гени шостого пальця?

Також, хоч далеко не всі вірять у реальність документального фільму про катастрофу над США інопланетного корабля, і до сьогодні не можуть визначитися в думці – чи він підроблений, чи ні, ймовірність його реальності залишається. polidaktilija, polidaktilija ruk, polidaktilija на nogah, polidaktilija на nogah, giperdaktilii, geneticheskaja polidaktilija, polidaktilija sem'i De Sil'va, polidaktilija Jernandesa Garrido

Так ось, на плівці зображено загиблого прибульця, у якого і на руках, і на ногах добре видно 6 пальців. Тож, чи може бути полідактилія подарунком від Інших світів? І, якщо казати відверто – дуже корисний подарунок.

А як Ви ставитеся до такого явища? Чи хотіли б і самі стати щасливим володарем додаткових пальців і отримати додаткові можливості?