Подіатрія - хто такі підлоги

У країнах пострадянського простору чимало нових, мало кому відомих лікарських спеціалізацій. Наприклад, слово подолог – кому з нас відомо, що так називають вузькопрофільного фахівця, який займається лікуванням хвороб стопи та гомілкостопу.

stopa, лікування stopy, podiatrija, podolog, здорові stopy, golenostop Подолог – хто це?

Якщо ви не чули слова «подолог» не варто асоціювати себе з людиною, яка ще динозаврів бачив. Для того, щоб на душі стало легше, скажімо, що, приміром, в Україні тільки навчати медиків за цією спеціалізацією почали лише 2006 року.

За фактом подологія один із напрямів ортопедії але, вужчого профілю. Вся річ у тому, що сама по собі ступня – це досить складна структура. Збої у роботі цієї структури можуть викликати порушення безпосередньо у біомеханічних рухах, а й вплинути на стан загального здоров'я людини. Тобто подолог до певної міри несе відповідальність за ступінь мобільності свого пацієнта. При цьому лікар-подолог високої кваліфікації може досягти видимих результатів вже після невеликого часу лікування. stopa, лікування stopy, podiatrija, podolog, здорові stopy, golenostop

Що конкретно лікує подолог

Як говорилося трохи раніше - стопа сама по собі це складний механізм, від якого безпосередньо залежить повноцінна мобільність людини. Відповідно, і захворювань стопи, з якими безпосередньо можуть впоратися пологи досить багато. Йдеться про:

Захворювання можуть бути як набутими, так і вродженими. stopa, лікування stopy, podiatrija, podolog, здорові stopy, golenostop Лікує подолог й такі ушкодження стопи, що мають травматичний характер. Захворювання такого плану не тільки знижують функціональність рухів та погіршують їхню безпосередню біомеханіку, але й призводять до таких важких наслідків як перекіс тазових кісток або порушення постави.

Як відбувається лікування

У подіатрії застосовуються як консервативні, так і хірургічні методи лікування. Крім цього, в залежності від кожного індивідуального випадку фахівці можуть використовувати:

 • Лікування масажем;
 • Фізіотерапію;
 • ЛФК.

В окремих випадках подолог може призначити додаткову консультацію у суміжного фахівця. Хоча, у світовій лікарській практиці подолог це фахівець, який орієнтується в таких медичних напрямках як:

 • Ортопедія – патологічні відхилення у стопі;
 • Травматологія – травматизм та переломи;
 • Хірургія - виразки, запалення, врослі нігті;
 • Флебологія – порушення функціонування судин;
 • Дерматовенерологія (у напрямку мікології) – грибкові ураження стоп;
 • Ендокринологія – діабетичні зміни;
 • Імунологія та алергологія – вірусні поразки, зокрема бородавки на підошві.

Попри те, що в нашій країні ще не дуже заведено консультуватися з подологом, у всьому світі ця практика вважається широко поширеною і допомагає скоротити час на обстеження у різних фахівців.

Зв'язок косметології та подіатрії

Попри те, що в обов'язки подолога входить звільнення від натоптишів і мозолів, його роботу в жодному разі не можна пов'язувати з роботою косметолога чи майстра педикюру. Проведення суто косметологічних процедур естетичного характеру обов'язки подолога не входить. stopa, лікування stopy, podiatrija, podolog, здорові stopy, golenostop

Цілями цього фахівця є:

 • Діагностування;
 • Призначення оптимального лікування;
 • Забезпечення кваліфікованого супроводу лікування.

Подолог консультує пацієнта від початку і до кінця лікування, аж до повного одужання (по можливості) або до полегшення симптоматики (у разі, якщо повне лікування неможливо).

Фахівець в індивідуальному порядку оглядає пацієнта та призначає йому ефективне лікування. При цьому можливе направлення до фізкабінету або кабінету лікувальної фізкультури для проходження певних, призначених лікарем процедур та виконання вправ.

До речі, цікавою і дещо дивною обставиною є те, що в XVII-VXIII століттях лікуванням стопи займалися… Хто б ви думали? Стоматологи. Як то кажуть, неймовірно, але факт. А ось «прабатьки» сучасних подологів заявили про себе лише до кінця XVIII – початку XIX століття. А чи знали Ви про таку лікарську спеціалізацію?