Пігментна ксеродерма

Люди – вампіри, саме так називають людей, які страждають на рідкісне генетичне захворювання під назвою пігментна ксеродерма. Вони дійсно через підвищену світлочутливість не можуть перебувати на сонці навіть нетривалий час.

pigmentnaja ksenoderma, vampirizm, símptomy vampira, vampiry derevni Araras

Ознаки та причини виникнення

Вже відомо, що це хронічне захворювання передається у спадковість і, на жаль, світлобоязнь – це далеко не всі зміни шкіри, що супроводжують це захворювання. Також шкіра хворих характеризується:

  • постійними запальними процесами;
  • гіперпігментацією;
  • атрофією;
  • гіперкератозом;
  • злоякісною трансформацією клітин.

pigmentnaja ksenoderma, vampirizm, símptomy vampira, vampiry derevni Araras

При захворюванні уражається як шкіра, так і очі. Це виявляється у постійних кон'юнктивітах та кератитах. Можливі пухлини. Діагностують захворювання в першу чергу відносно підвищення чутливості шкіри до ультрафіолетових променів.

Що стосується причин, то передача хвороби у спадковості безпосередньо пов'язана з поширенням близьких родинних шлюбів у країнах Середнього Сходу та африканського Середземномор'я. Саме тут зафіксовано найбільшу кількість хворих на пігментну ксеродерму.

Вампіри села Арарас

У бразильському селі Арарас практично всі жителі страждають від пігментної ксеродерми. Через це село і називають селом вампірів. Шкіра людей схожа на пергамент та не переносить сонячне світло. Ультрафіолет просто плавить її. Мешканці ніколи не виходять із дому вдень, вся їхня активність припадає на нічний час доби, саме через це їх і почали називати вампірами. pigmentnaja ksenoderma, vampirizm, símptomy vampira, vampiry derevni Araras

Щоправда, і це не допомагає повністю позбутися наслідків жахливої хвороби. Захворювання, що виникають на шкірі, необхідно постійно оперувати. Деякі жителі перенесли понад п'ятдесят операцій, а деякі навіть втратили носи. Тому зустріти в селі людину зі спеціальною накладкою – протезом замість носа зовсім не дивно.

Що кажуть медики?

pigmentnaja ksenoderma, vampirizm, símptomy vampira, vampiry derevni Araras

Лікування хвороби на сьогодні має виключно симптоматичний характер. Лікувати першопричину ще не навчилися. Пацієнтам рекомендується уникати перебування на сонці, носіння вуалей та крислатих капелюхів, використання сонцезахисних кремів і танінових пудр. Але все це малоефективно і медикам все одно доводиться видаляти новоутворення хірургічним шляхом.

Ось такі дивовижні та вельми неприємні збої може "подарувати" нам генетика. Сподіваємося, незабаром медики придумають способи боротьби з цим, і подібними до нього захворюваннями. А як ви вважаєте?