Педикюр для балерин
Віддаючи свою дитину на балет, матусі та татусі мріють про гарні стрункі ніжки доньки чи сина. Але, не всі батьки знають, що натруджені ноги танцівниць балету є не просто жалюгідним, а жахливим видовищем. Як кажуть, знімаюся у фільмі жахів без гриму.
Початкові кроки
У балетні студії приводять дітей віком від 4-х до 8-ми років. Причому займатися у підготовчій групі малюкам належить ще років із трьох. Вже тоді дітлахи починають долучатися до високого мистецтва, навчаються володіти тілом і, відповідно, починають шкодити своїм ногам.
З раннього дитинства ноги маленькі трудяги страждають від щоденних виснажливих репетицій. Їхня робоча зміна триває мінімум по 7 годин, і це без хвилинної перерви. При цьому годин може бути й більше, все безпосередньо залежить від того, яку посаду має обіймати майбутній артист. У балеті розрізняють:
- Артиста кордебалету;
- Майстра сцени;
- Соліста.
При цьому жіночий кордебалет є невіддільною частиною кожної балетної постановки. Тому й зайнятість у балеті у жінок більше, ніж зайнятість чоловіків. У деяких випадках у балетних танцюристів тренування можуть перевищувати 9 годин.
За словами відомої балерини Маргарити Симонової, під час відвідування манікюрного салону більшість балерин просять не видаляти огрубілі мозолі. Саме ці ороговілі місця допомагають захистити ноги від поранення їх пуантами. Але поранень все одно не уникнути. Одна з балерин, яка є за сумісництвом фотографом, оприлюднила фотографії, які шокували всіх.
Багато хто з тих, хто вперше побачив такий кошмар, ставлять собі питання, наскільки треба не любити себе, не цінувати своє здоров'я, щоб довести себе, свої ноги до такого стану. Але, як-то кажуть, вовка ноги годують, і тут винятку немає.
Догляд за ногами працівників балету
Сучасна медицина йде вперед семимильними кроками, і лікарі навчилися не лише накачувати губи та груди силіконом. Сучасні медики досить успішно справляються із захистом ніг від мозолів та потертостей. Так що балерини, як і всі інші жінки, які поважають себе, мають можливість доглядати за собою.
Особливості догляду за ногами балерин
Догляд за ногами балерини можна вважати її професійним обов'язком. Якщо порушити правила догляду за ногами, можна отримати жорстоке покарання. Техніка догляду налагоджена до дрібниць і крім педикюру включає ще деякі нюанси:
- Місця, які схильні до натирання найбільше, обов'язково перед тренуванням заклеюють тонким пластиром;
- П'яти змащують спеціалізованим восковим складом;
- Звичайний пластир використовується й для заклеювання вже збитих мозолів (це пояснюється тим, що марля, оброблена зеленкою, має властивість підсушувати й заліковувати стерту шкіру).
Поверх звичайного пластиру клеять широкий медичний пластир (іноді може застосовуватися бежевий пластир із шовку), останній використовується для фіксації першого пластиру. Фіксація пластиру дуже важлива, тому що під час тренування ноги балетних танцюристів стають вологими, і якщо пластир погано зафіксувати, то він сповзе, й нашкодить більше, ніж допоможе.
Кращі пластирі для балерин
Професійні балерини роками намагаються дбати про свої ноги, практично кожна з них має свої професійні секрети. Деякі з них користуються пластиром певного виду:
- Силіконовий Compeed із тканого матеріалу Omnifix тілесного кольору;
- Силіконові вкладки Bloch від Hartmann Cosmos;
- Також запобігають стопам від тертя і пальці від появи мозолів тейпи.
Ці запобіжні заходи певною мірою полегшують навантаження на ноги балерин під час репетиції. Але, звичайно ж, повною мірою захистити ноги балерини від неймовірних страждань не зможе жодний із перерахованих вище засобів.
Педикюр для балерин
Не варто приховувати факт того, що більшість балерин вважають за краще робити собі педикюр самостійно. Це не особливо зручно і досить клопітно. Але, хто ж краще за саму танцівницю знає, як саме потрібно обробити нігті – де пройтися пилкою, а де підрізати. Зауважте, що навіть майстер високої кваліфікації може допустити помилку і зрізати занадто велику частину нігтя, що для балерини абсолютно неприпустимо через нестерпний біль, який вона відчуватиме після такої невдалої процедури.
Ніготь балерини в жодному разі не повинен виступати за край пальця. Шкіра пальців, взутих у пуанти не повинна відходити від нігтя, тобто, його довжина має бути середньою.
Ще однією особливістю педикюру балерини є те, що ніколи з ніг не видаляються мозолі та натоптиші. В іншому випадку, шкіра ступнів, взутих у м'яке балетне взуття, що знову отримала ніжність, натиратиметься заново, причому з ще більшою силою. Огрубілий шар буде захищати ноги набагато краще.
З тієї ж причини балерини не зрізають до останнього і сухі мозолі. Їх прибирають лише в екстрених випадках, коли існує ризик появи так званих шпор або міжпальцевих мозолів. З такими дефектами ступнів танцювати вже просто неможливо.
Практично ніколи танцівниці балету не використовують шелак. Одним з них зайвий шар лакового покриття приносить відчуття дискомфорту в пуантах, інші - періодично наносять на ноги дезінфікуючі та загоюючі склади, які фарбують лак або ж і зовсім знімають його хімічними елементами, що знаходяться в їх складі.
Але, як би не стежила жінка, яка танцює в балеті за своїми ногами, сумні наслідки незворотні. Отже, перш ніж віддавати дитину в балетну школу варто добре подумати, а чи варто слава, яка така швидкоплинна, всіх тих мук, на які змушені прирікати себе балерини?