Паразити, що живуть на віях та в очах

Чи знаєте ви, що кожна частина людського тіла є потенційним місцем для появи та розмноження дрібних паразитів? Якщо на шкірі місця ураження легко побачити, то на віях ідентифікувати непроханих гостей можна тільки під мікроскопом. Кліщі та воші бувають не тільки у волоссі.

demodeks, kleshhi v resnicah, resnichnye vshi, chesotochny kleshh, oftal'momiaz

Кліщі, що мешкають у людських віях

Опухлі повіки, очі, що сльозяться, вкриті майже непомітним жовтуватим нальотом в зоні кореневого росту вій, виникають через появу кліщів демодекс. Їх неможливо виявити без збільшувальних приладів, оскільки розмір особини всього 0,4-0,5 мм. В результаті своєї життєдіяльності вони виділяють токсичні речовини, що викликають свербіж шкіри та алергічні прояви у вигляді припухлостей.

Достатньо кілька разів провести пальцем по закритих очах, маючи намір прибрати неіснуючу порошинку, як інфекція миттєво пошириться по повіці. А за кілька годин буде вражена вся область ока з віями. Найсумніше, що заразитися можна зовсім несподівано, скориставшись одягом когось із рідних, зробивши дружній поцілунок «у щічку», навіть не підозрюючи при цьому існування кліщів.

demodeks, kleshhi v resnicah, resnichnye vshi, chesotochny kleshh, oftal'momiaz

Оскільки впізнати початок захворювання неможливо, а зайвий раз звертатися до лікаря, щоб перевірити підозру, буде далеко не кожен, то спохоплюємося ми вже тоді, коли хвороба «цвіте буйним цвітом». Дерматолог направляє робити зіскріб шкірного покриву та мікроскопічне діагностування. Тому, якщо ви раптом відчули сильне бажання потерти очі, причому воно не проходить, навіть якщо кілька разів уже пройшлися рукою по повіках, то вирушайте на огляд.

Дівчата, які регулярно використовують туш, повинні насторожитися, коли після змивання косметики вії залишаються злиплими і як би покритими скоринками, що затверділи. Ви напевно підхопили демодекс, який незабаром виявить себе гнійними виділеннями!

Лікар пропише антибактеріальні препарати, засоби протигістамінної дії. Область ураження потрібно щодня протирати настойками на спирту, потроху видаляючи лускаті нашарування. А після гігієнічної процедури на повіки наносять лікувальні мазі. Демодекс, він же – демодекоз, здатний виникнути на обличчі (паразити ховаються у сальних залозах), у шкірі та під волоссям.

Вії та воші

Ще одні мікроскопічні паразити, які ховаються в віях. У цьому випадку спостерігається свербіж та незначний кон'юктивіт. Вії насичені точками, що утворюють наліт: ці скупчення вошей, які буквально гніздяться навколо вій. Їхні яйця коричневого відтінку нагадують обламані вії. У хворого виникають кров'янисті виділення із повік.

demodeks, kleshhi v resnicah, resnichnye vshi, chesotochny kleshh, oftal'momiaz

Заразитися можна при близькому контакті з носієм, а також скориставшись для витирання обличчя спільним рушником.

Частково вичесати паразитів допоможе вазелінове масло. Лікар користується у своїй роботі мініатюрним пінцетом. У разі рясної популяції вії вистригають. Це часто пропонується дітям, які не можуть утриматися від чухання повік. Дорослому можуть запропонувати кріолікування та лазерний вплив.

Щоб заспокоїти очі після процедур застосовують еритроміцинову мазь. Профілактику виконують за допомогою розчину розведеного первітину. Для волосся, в аптечній мережі є протипедикульозні препарати в рідкій формі.

Коростяний кліщ

Він намагається сховатися у волосяних мішечках, викликаючи сильне бажання безперервно чухати повіки. Виявляє себе у вечірній та нічний час. Неприємним ефектом є потовщення повік, у результаті вії починають мимовільно випадати. Початкове інфікування перетворюється на блефарит.

demodeks, kleshhi v resnicah, resnichnye vshi, chesotochny kleshh, oftal'momiaz

Помічено, що серед хворих значну частину складають пацієнти із захворюваннями шлунка, підшлункової залози, печінки, ревматичних розладів у кістках. Також потенційно слабкою категорією є люди зі слабким імунітетом.

Офтальмоміаз: в око потрапляють личинки мух

Любитель поживитися «людинкою» ─ гедзь, який поселяється не тільки на повіках, а й у будь-якій частині тіла, що йому сподобалася. Частина їх просувається згодом до області очей. Муха порожнинного овода просто на льоту розпорошує личинки, які потрапляють на корів, овець, можуть вибрати й людину.

demodeks, kleshhi v resnicah, resnichnye vshi, chesotochny kleshh, oftal'momiaz

Крім набряку повік, стає боляче заплющувати очі. Виникає безперервний головний біль, підвищуються термічні показники тіла. Слабкість подібна до тієї, що спостерігається під час інфекційного захворювання. У нагноєннях знаходяться личинки, що виповзають назовні після розтину міхура. Видовище дуже неприємне! А якщо раптом не пощастило і замість гедзя у гнійнику виявиться личинка фольфартової мухи, то вона в період зростання здатна пошкодити очну стінку. А це вже може призвести до сліпоти.

При лікуванні виписують антибіотики, засоби антигістамінної дії. Лікар проводить препарування тканин, витягуючи личинки та видаляючи ту частину слизової оболонки, яка почала незворотньо руйнуватися.

Давайте будемо гранично обережні у місцях появи кровососних та паразитів! Остерігайтеся ґедзів, оводів, кліщів, вошей, а якщо помітили неприємні симптоми, відвідайте лікаря, відклавши намічені справи до кращих часів.