Парафінотерапія

Віск відіграє одну з головних ролей у косметологічних процедурах. Але мова сьогодні піде не про найпопулярніший спосіб видалення небажаного волосся на тілі. Поговоримо сьогодні про приголомшливі властивості парафінотерапії.

parafinoterapiya, uhod dlya ruk, suhaya kozha ruk, parafin dlya ruk

Що таке парафін?

Парафін - мінеральний віск, що отримують з нафти. На відміну від воску, що використовується для процедури депіляції, парафін – це м'який віск з низькою температурою плавлення, що означає, що він плавиться при досить низькій температурі, щоб спокійно впливати на вашу шкіру, не обпалюючи її. Історія появи парафіну сягає корінням у давнину. Його використовували для лікувального масажу привілейованих осіб ще в Римській імперії. 

istoki parafinoterapii

Цікавий факт: На початку 20-го століття парафін широко використовувався  в криміналістичних лабораторіях. Теплий парафін наносився на руки підозрюваного у формі імпровізованого гіпсу. Потім розпорошували спеціальний реагент і знімали віск. Якщо в процесі зняття віск синів, то це означало, що на руках підозрюваного були сліди пороху.

parafinoterapiya

Переваги парафінотерапії

Найчастіше руки – це найбільше зневоднена частина нашого тіла. Парафінотерапія для рук чудовий варіант лікування дуже сухої шкіри, через те, що тепло парафіну відкриває пори, і покращує кровообіг у руках. Процедура також чудово підходить для зміцнення та підтримки здоров'я нігтів. Парафінотерапія є чудовим зволожувачем, тому що під час процедури утворюється легке водонепроникне покриття на шкірі, що допомагає їй зберігати жир, який виділяється вашим тілом. Ця "гідроізоляція" робить парафінові процедури дуже корисними для заспокоєння та загоєння сухої, потрісканої шкіри, особливо взимку - оскільки забезпечує захист від зовнішніх подразників.

parafinoterapiya, parafin dlya ruk

Парафінотерапія - це дуже дієва процедура, а для тих, хто страждає на артрит, вона допомагає зменшити біль у суглобах і знімає напругу.

Також одним із позитивних аспектів парафінотерапії є те, що парафін запобігає поширенню бактерій та інших патогенів. Оскільки парафін не містить води, а його основою є олійний віск - він не забезпечує прийнятного живильного середовища для поширення бактерій, грибків та вірусів.

 

Як проходить процедура парафінотерапії

Якщо процедура проводиться в салоні краси або спа, то руки або ноги зазвичай занурюють у спеціальну ванну з теплим парафіном.

parafinoterapiya, uhod dlya ruk, suhaya kozha ruk, parafin dlya ruk

Найчастіше кінцівки занурюють два-три рази, щоб створити товстий восковий шар, який зберігатиме тепло протягом кількох хвилин.

procedura parafinoterapii

Це тепло відкриває пори, а природний парафін діє як супер пом'якшувальний засіб. Коли остиглий віск зчищають, з ним також видаляються і відмерлі клітини, що робить шкіру значно гладкішою.

parafinoterapiya, uhod dlya ruk, suhaya kozha ruk, parafin dlya ruk

Додам, що сприятливий вплив парафіну на шкіру можна значно збільшити, якщо використовувати під час процедури ще й ефірні олії.

parafinoterapiya, uhod dlya ruk, suhaya kozha ruk, parafin dlya ruk

З урахуванням зростання популярності парафінотерапії, на цю мить існує багато парафінових засобів, доступних для домашнього використання. Ці домашні спа-процедури, як правило, проходять з ароматизованим воском, а також захисними рукавичками та шкарпетками.

parafinoterapiya, perchatki dlya parafinoterapii

Однак, якщо ви вирішили провести процедуру парафінотерапії у себе вдома, будьте дуже обережні, і обов'язково дотримуйтесь інструкцій, щоб уникнути травм та опіків.

Протипоказання

Попри, здавалося б, невинність процедури, вона не рекомендована людям, які страждають на варикозне розширення вен, гіпертонію або діабет. Оскільки парафін це нафтопродукт, у людей із надто чутливою шкірою під час процедури можуть виникнути незначні набряки або подразнення від обробки воском. У жодному разі не використовуйте процедуру парафінотерапії, якщо у вас є шкірний висип або відкриті рани.

Мій висновок: парафінотерапія - це чудовий спосіб відпочинку та оздоровлення для ваших рук, ніг та тіла. Вона може стати відмінним доповненням до вашого звичного манікюру чи педикюру.