П'яткова шпора

Для того, щоб педикюр виглядав шикарно, а ніжки радували доглянутою красою, ніколи не потрібно забувати про те, що хворобу найкраще не лікувати, а попереджати. Це стосується і мозолів, і натоптишів, і діабетичної стопи та шпори на п'яті. Про неї ми зараз і поговоримо.

pjatochnaja shpora, problemy s pjatkami, shpora на pjatkah, problemy s pjatkami Симптоми та поява

Першим провісником появи цього далеко не приємного захворювання є досить раптове виникнення в ділянці п'яти сильних та гострих больових відчуттів. Біль не постійний, він стає відчутним у ті моменти, коли Ви наступаєте на п'яту. Сам біль, до речі, пов'язаний не зі шпорою, що з'явилася, а з тим, що в тканинах, які її оточують починається запальний процес.

pjatochnaja shpora, problemy s pjatkami, shpora на pjatkah, problemy s pjatkami Що стосується шпори, то це своєрідний кістковий наріст, що сформувався в кістці п'яти - нижньому її відділі. Причиною формування шпори є процес відкладення солей кальцію у цій галузі. Також її поява може бути компенсаторною реакцією, спровокованою однією з таких причин:

  • підошовним фасціїтом;
  • плоскостопістю;
  • травмами п'ят;
  • патологіями хребта та суглобів;
  • надмірними фізичними навантаженнями у поєднанні із зайвою вагою;
  • частим бігом твердою місцевістю.

Також п'яткова шпора може бути наслідком носіння неякісного, незручного і занадто тісного взуття або неправильної ходи.

pjatochnaja shpora, problemy s pjatkami, shpora на pjatkah, problemy s pjatkami Виправлення проблеми

Початкова терапія лікування шпори п'яти повинна бути спрямована на усунення причини, через яку вона утворилася. Для цього в хід ідуть:

  • лікувальна гімнастика та фізіологічні процедури;
  • масажі;
  • забезпечення для ніг послаблюючого, щадного режиму.

pjatochnaja shpora, problemy s pjatkami, shpora на pjatkah, problemy s pjatkami Не завадить і придбання та, відповідно, постійне носіння ортопедичного взуття або, як мінімум, підп'ятників чи устілок. Знову ж таки, ортопедичних. Це рішення полегшить біль, а їх м'яка структура пом'якшуватиме ударну хвилю, яка утворюється на ногах при ходьбі.

Крім цього ортопедичне взуття, розподіляючи навантаження на взуття правильно, покращить ходу та знизить ризик додаткового травматизму. Після цього варто озброїтися рецептами народної медицини та почати боротися зі шпорою п'яти.

pjatochnaja shpora, problemy s pjatkami, shpora на pjatkah, problemy s pjatkami Найпростішим засобом, який знайдеться практично в кожному будинку є оцет. Він стане основою для компресу. До нього додають вершкове масло та куряче яйце. Ретельно змішану суміш прикладають до п'яти як компрес і залишають на ніч. Це допоможе активізувати кровообіг і, як наслідок, якнайшвидше розсмоктування шпори п'яти.

Намагайтеся уважно і дбайливо ставитися до свого здоров'я, а ще краще – не хворійте! Якщо ж Вам відомі ще якісь рецепти для позбавлення від п'яткової шпори, обов'язково напишіть їх в коментарях.