Оніхорексіс – розщеплення нігтьової пластини

На жаль, трепетне ставлення жінок до свого манікюру не завжди може приховати недоліки нігтьових пластин. А деякі з них, наприклад, оніхорексіс і не можна покривати лаком, щоб не посилювати і без того плачевний стан нігтів.

onihoreksis, rasshheplenie nogtja, treshhiny nogtevych plastin, bolezni nogtej, patologii nogtja Що являє собою оніхорексіс

Оніхорексіс характеризується своєрідним розшаруванням нігтів, розщеплення йдуть від дистального кінця до центру нігтя. На тлі загального розшарування та ламкості видовище не з приємних. Його не виділяють на окреме захворювання, вважаючи супутнім. Медики називають цю патологію наслідком впливу фактором внутрішнього чи зовнішнього впливу.

Поздовжні смуги та повністю розшаровані краї практично неможливо вилікувати самостійно. Для того, щоб не затягувати лікування, варто звертатися до дерматолога відразу ж після прояву перших симптомів.

onihoreksis, rasshheplenie nogtja, treshhiny nogtevych plastin, bolezni nogtej, patologii nogtja Причини виникнення

Каталізувати початок оніхорексису може порушення механізму мікроциркуляції крові та її якість у нігтьовій зоні. Помічений безпосередній зв'язок із віком. Чим старший пацієнт, тим вірогіднішим є прояв у нього цієї патології. Крім цього захворювання пов'язують із:

 • синдромом Рейно;
 • васкуліт;
 • псоріазом;
 • грибковими захворюваннями;
 • онкологією;
 • цукровий діабет;
 • тиреотоксикоз;
 • системним атеросклерозом

Можливою причиною вважаються порушення травних процесів. Через них настає нестача вітамінів , мікроелементів та інших, необхідних організму поживних речовин. Склад крові видозмінюється і нігті стають відображенням усіх проблем. Найчастіше захворюванням страждають жінки. onihoreksis, rasshheplenie nogtja, treshhiny nogtevych plastin, bolezni nogtej, patologii nogtja На відміну від чоловічих, жіночі нігті піддаються зовсім не корисному впливу:

 • гель лаків та рідин для їх видалення;
 • побутових хімічно агресивних засобів;
 • неакуратного манікюру;
 • лаків низької якості.

Зазначають і спадковість. Щоправда, якщо забезпечувати нігтям якісний догляд, ризик прояву захворювання можна звести до мінімуму.

Симптоматика

onihoreksis, rasshheplenie nogtja, treshhiny nogtevych plastin, bolezni nogtej, patologii nogtja Головною ознакою є поздовжнє розщеплення нігтів . Найчастіше воно зустрічається на руках, на ногах лише у дуже рідкісних випадках. Може зустрічатися на одному нігті або одразу на кількох. Тріщини також можуть бути самотніми або зустрічатися відразу по кілька. Починаючись від вільного краю, тріщина може досягати основи нігтя.

Лікування та додатковий догляд

Виконавши діагностику у дерматолога, суворо дотримуйтесь його рекомендацій. Насамперед вони будуть спрямовані на лікування основного захворювання, наприклад, це може бути грибок. Додатково фахівець може порекомендувати масаж та фізіотерапію.

onihoreksis, rasshheplenie nogtja, treshhiny nogtevych plastin, bolezni nogtej, patologii nogtja Вдома можна застосовувати зміцнюючі ванни з сіллю і йодом . Обов'язково оберігайте руки під час домашньої роботи – використовуйте рукавички. Регулярно обробляйте руки кремами та пом'якшуючими маслами.

І як би вам не хотілося завжди вражати оточуючих красивим манікюром, періодично давайте нігтям відпочити. І нехай ваші нігті будуть здорові.