Оніхатрофія нігтів
Нігті є відмінним індикатором загального здоров'я. Сьогодні я розповім вам про стан нігтів, який заслуговує на особливу увагу. Наша тема - оніхатрофія.
Що таке оніхатрофія нігтя?
Оніхатрофія (Onychatrophia), також відома як атрофія нігтя - це стан, при якому ніготь втрачає блиск, усихає і з часом відвалюється.
Багато людей знайомі з поняттям "атрофія". Це слово зазвичай використовується в контексті стану здоров'я людей похилого віку, тих, хто тривалий час перебував у лікарні, або тих, хто веде сидячий спосіб життя. Атрофія - це виснаження частини тіла. Найчастіше це трапляється з м'язами. Це означає, що м'язи зменшилися у розмірах, ослабли та, як правило, втратили здатність нормально функціонувати.
Те саме може статися і з нігтями. Або внаслідок пошкодження матриці, або у разі серйознішої проблеми зі здоров'ям - нігті можуть атрофуватися. У процесі цього вони втрачають свій здоровий вигляд, починають зменшуватися в розмірах, і можуть зрештою повністю засохнути. Але на відміну від м'язів, ніготь не може відновити свою життєдіяльність та здоров'я. Атрофія нігтя - стан незворотній.
Причини атрофії нігтя
Оскільки це вторинний ефект, а не первинний стан, оніхатрофія може бути результатом опіку або пошкодження матриці, а також цілого спектру проблем зі здоров'ям, які включають:
- Травми
- Проблеми з судинами
- Захворювання щитовидної залози
- Шкірні захворювання, такі як лишай
- Синдром Стівенса-Джонсона
- Синдром Лайєлла
На початковій стадії оніхатрофії може виникнути свербіж на руках, який часто є побічним ефектом захворювання, що спричинило його. Проте, загалом оніхатрофія нігтів не викликає болю чи дискомфорту.
Існують різні ступені оніхатрофії. У людини може бути лише один частково атрофований ніготь, зовнішній вигляд його не погіршуватиметься, тому що стан, що його викликав, було виявлено та виліковано на ранніх етапах.
З іншого боку, іноді причина атрофії не виявлена, і пошкодження нігтів настільки серйозне, що людина може втратити всі свої нігті. Причому це стосується не лише дорослих. Діти так само можуть страждати на захворювання, що викликають атрофію нігтів.
Чи можна вилікувати оніхатрофію нігтя?
Лікарі можуть вилікувати стан, що викликав атрофію, і зупинити її розвиток, але на жаль повністю відновити ніготь ви не зможете.
Оніхатрофія – це процес рубцювання нігтів. Подібно до шраму на шкірі, пошкодження нігтя атрофією вже неможливо повернути назад.
Манікюр при оніхатрофії
На жаль, атрофія надає нігтям непривабливого зовнішнього вигляду. І оскільки не всі знайомі з цим явищем, часто цей стан плутають з грибком нігтів. Звичайно ж, майстер спробує всіма способами надати нігтям доглянутого вигляду, благо сучасні технології це дозволяють. Натомість набагато краще відправити клієнта до лікаря! Лікар зможе виявити оніхатрофію, визначити наявність грибка або підтвердити, що шкіра навколо нігтя не пошкоджена і не схильна до інфекції.
Звичайно ж, насамперед багатьох цікавить питання чи можна нарощувати атрофований ніготь. Якщо ніготь чистий, не інфікований, і досить міцний, щоб утримувати нарощування, майстер з дозволу лікаря може візуально відновить атрофований ніготь і надасть йому гарного зовнішнього вигляду. Але робити нарощування на атрофований ніготь краще на короткий період, наприклад, для спеціального заходу.
Навіть у разі звичайного манікюру чи педикюру, існують певні ризики у роботі з атрофованими нігтями. Оскільки залишки нігтьової пластини, швидше за все, тонкі та пошкоджені, в процесі манікюру зачіпатиметься і шкіра, що оточує ніготь. Це може спричинити подразнення або розриви на шкірі, залишаючи її відкритою для проникнення інфекцій. Тому майстер має діяти максимально обережно.
Атрофія нігтів – неприємне явище. Але вчасно звернувши увагу на проблеми свого здоров'я ви можете встигнути зберегти прийнятний стан нігтів. А я своєю чергою намагатимуся допомогти вам максимально покращити їх зовнішній вигляд. :)