Охагуро – ваші ідеально чорні зуби

Сьогодні, коли біла посмішка є предметом мрій, складно собі уявити те, що ще нещодавно в моді були вугільно-чорні зуби. Поговоримо про японську традицію охагуро – символ краси та вірності.

очернення zubov, ohaguro, cherny zuby

Історія традиції

Традиція чорніння зубів шокує не лише сучасних європейців. Вона вражала і наших далеких предків, яким би й на думку не спало спробувати на собі древні японські техніки.

До речі, члени імператорських сімей відмовилися від цієї традиції зовсім недавно, лише 1870 року. Відповідно, перестали очорнювати зуби та прості жителі країни Вранішнього сонця. У наш час красунь із традиційно чорними зубами можна побачити лише під час святкових фестивалів. очернення zubov, ohaguro, cherny zuby

Вперше згадки про охагуро знайшли в літописах датованих III–VI століттями. На той час чорні зуби вважалися символами вірності, сили та сталості. Так, перше чорніння зубів у жінки прирівнювалося до її клятви на вірність чоловікові.

Спочатку, тільки-но з'явившись, техніка була доступною лише представницям імператорських сімей. Склад суміші регулярно змінювався, у Стародавній Японії старанно стежили, щоб вона не завдавала шкоди здоров'ю.

Рецептура чорніння

Спочатку технологія чорніння ґрунтувалася на використанні «залізної води». У джерельну воду, змішану із місцевою горілкою – саке, опускали стрижні із заліза. Через два тижні вода набирала залізо і в неї, для отримання насиченого чорного кольору додавалися так звані «чорнильні горішки» - особливі нарости, що утворюються на листі місцевої рослини – сумахи. Оскільки склад не був стійким, наносити його слід було регулярно. Зубам такий склад не шкодив. очернення zubov, ohaguro, cherny zuby

Також класичними вважалися склади на основі іржавого заліза, вимоченого в оцті, листі чаю та солі. Така суміш не лише очорняла, а й зміцнювала зуби. Правда - недолік був один, і за нашими мірками дуже істотним. Йдеться про стійкий неприємний запах із рота.

Чи існує традиція у наш час

Дбайливе ставлення жителів Японії до своєї культури не дозволяє їм забути про цю традицію назавжди. Звичайно, ніхто не говорить про те, що у сучасній Японії вона дуже поширена. очернення zubov, ohaguro, cherny zuby 

Проте дотримуються її деякі довгожительки країни та актори під час проведення урочистостей та фестивалів. В наш час для чорніння використовується суміш чорнила та спеціального зубного воску.

У нашій історії є багато дивовижного, а чи погодилися б Ви, дорогі читачки, чорнити зуби, якби такий тренд став модним у наш час?