Як обрізати врослий ніготь
Врослий ніготь - досить поширене явище. Найчастіше від цього страждають пальці на ногах. Пропоную сьогодні поговорити про те, як вилікувати ніготь, що вріс, і як правильно його обрізати.
Врослі нігті найчастіше зустрічаються у людей віком 20 – 40 років. Медичними назвами цього стану нігтів є оніхокриптоз та unguis incarnatus.
Чому вростають нігті?
Врослі нігті на ногах зустрічаються, коли бічний або верхній бік нігтьової пластини починає впиватися в м'які тканини навколо нігтя. Причому врослими можуть бути як одна, так і обидві сторони нігтя на пальці.
Це може статися, якщо ніготь часто травмується, згинається або наростає від зовнішнього тиску. Як приклад, можна навести ситуацію, коли ви носите те саме взуття кожен день, і ці туфлі стискають пальці ніг або чинять тиск на носок і нігті. Замість того, щоб рости прямо, край нігтя на ногах скручується, впиваючись у шкіру та тіло. Звучить трохи моторошно...
Існують і інші фактори, здатні збільшити ризик вростаючого нігтя. До них відносяться:
- грибкова або бактеріальна інфекція
- постійно спітнілі або вологі ноги
- пошкоджені або надірвані нігті
- сухі, ламкі або потріскані нігті
- деформовані нігті
- неправильно підстрижені нігті
- часте носіння взуття на високих підборах
- носіння тугого, вузького взуття
- хронічне захворювання
- нестача поживних речовин для здорового росту нігтів у вашому раціоні
- сімейний анамнез або прийом певних ліків також збільшує ризик появи врослих нігтів
- це також може бути просто закладено анатомічно. Форма та розмір вашого пальця можуть зробити вас більш схильними до вростання нігтів.
Як обрізати врослий ніготь
Для початку, слід розглянути на ситуацію ближче, щоб зрозуміти, наскільки сильно вріс ніготь, і чи зможете ви його обрізати самостійно.
Якщо ситуація не надто серйозна, то ось що вам слід зробити:
- Ретельно вимийте руки до та після дотиків до ніг.
- Продезінфікуйте всі кусачки для нігтів, пінцет, палички для кутикули та інші інструменти для педикюру спиртом або перекисом водню, і дайте їм висохнути.
- Замочіть ногу в теплій воді від 10 до 30 хвилин, щоб пом'якшити шкіру та ніготь. Ви можете додати у ванну морську сіль, олію чайного дерева або інші ефірні олії, що дезінфікують.
- Ретельно витріть ноги м'яким рушником.
- Акуратно помасажуйте шкіру навколо врослого нігтя.
- Очистіть шкіру з боків нігтя пилкою або паличкою для кутикули, щоб видалити мертві клітини шкіри.
- Можливо, вам вдасться підняти ніготь на пальці ноги, використовуючи нігті на руках або паличку для кутикули.
- Акуратно підніміть край нігтя на нозі й покладіть під нього невеликий шматочок ватного тампона або диска, щоб він ріс в іншому напрямку.
- Під час лікування намагайтеся носити взуття з відкритим чи широким носком.
- Стежте за зростанням нігтів і замінюйте ватний тампон у міру потреби.
Для більш врослого нігтя, якщо область навколо нігтя не заражена:
- Обріжте нігті на ногах рівно, за допомогою щипчиків, але не дуже коротко, залиште принаймні 1-2 міліметри.
- Використовуйте пінцет, щоб акуратно проштовхнути крихітний шматочок вати або марлі в кут, де вріс ніготь. Це допоможе створити простір між нігтем та шкірою.
- Відріжте видимий кут нігтя або врослу шпору, щоб полегшити тиск та біль. Це буде найпростіше зробити за допомогою щипчиків із закругленим кінцем, які також іноді називають ножицями для подіатрів.
- Нанесіть на ніготь масло чайного дерева, або інший дезінфікуючий засіб.
- Носіть взуття з відкритим або широким носком.
Наступний догляд
Після того, як ви обробите врослий ніготь, слід переконатися, що ваш палець гоїться правильно, і немає жодних ознак інфекції. При необхідності ви можете прийняти знеболювальні препарати (ацетамінофен, ібупрофен), або нанести протизапальний крем.
Обов'язково тримайте нігті в чистоті та сухості.
Носіть вільне, відкрите взуття чи сандалі.
Уникайте надмірної ходьби, бігу, і стрибків протягом двох тижнів після обрізки нігтя, що сильно вріс.
Дотримуйтесь збалансованої дієти з великою кількістю фруктів та овочів, які допоможуть організму швидше відновитися та уникайте куріння.
Не займайтеся самолікуванням, якщо ваш ніготь вріс глибоко або інфікований. У такому разі слід звернутися до лікаря. Лікар також може показати вам найкращий спосіб обрізання нігтів на ногах, для запобігання їх вростання. Знання причин чому вростає ніготь, допоможе запобігти повторенню цього явища надалі.
Врослий ніготь не є великою проблемою на початкових етапах, проте якщо не надавати цьому належного значення, симптоми можуть погіршитися. Вони не тільки принесуть дискомфорт, але й можуть становити небезпеку для вашого здоров'я. Не ігноруйте дзвіночки вашого організму, будьте здорові та красиві! :)