Обличчя без брів – краса страшна сила

Instagram завжди відрізнявся впровадженням у маси нових креативних ідей зміни зовнішності. Не стали винятком і повністю виголені чи освітлені брови. Але чи це насправді так і тенденція нова? А можливо, обличчя, позбавлене брів прийшло до нас з минулого? То які ж вони, незвичайні "лисі" брови.

brovi, sbritye brovi, brovi bez cveta, bescvetné brovi, sbrit' brovi, otbelit' brovi Коріння походження

Збривали брови ще жителі Стародавнього Єгипту, щоправда, на той час це не можна було назвати модною тенденцією. Швидше, це було частиною ритуалу, причому ритуалу жалобного. Багатьом це здаватиметься диким, але брови в ті часи мали збривати всі мешканці будинку, в якому померла кішка. Ця тварина була священною у єгиптян.

Хікімаю в Стародавній Японії

Дивовижні прийоми цього традиційного японського макіяжу набули особливої популярності у VIII столітті. Вважається, що це пов'язано з початком використання в косметології того часу яскравих пігментів і білил. Спочатку гоління мало суто практичне призначення. На гладко поголене обличчя було простіше наносити товстий шар пудри. Брови при цьому видалялися частково або повністю. brovi, sbritye brovi, brovi bez cveta, bescvetné brovi, sbrit' brovi, otbelit' brovi

Європа у Середньовіччі

Відсутні брови припали до двору європейської еліти епохи Середньовіччя. І яскравим свідченням цього є всесвітньо відома картина «Мона Ліза». Вона є уособленням краси того часу – високий лоб та відсутні брови. До речі, саме необхідність канонів краси наявність високого чола стала причиною того, що його почали розширювати не лише зверху, піднімаючи волосся, а й знизу – збриваючи брови.

При цьому це правило моди відносилося однаковою мірою, як до жінок, так і до чоловіків. Така ось краса без жодних ґендерних кордонів. І протрималася ця краса у європейських країнах із XV до XVI століття. brovi, sbritye brovi, brovi bez cveta, bescvetné brovi, sbrit' brovi, otbelit' brovi

Наші часи

Не варто думати, що тільки Instagram було під силу повернути моду на лисі та знебарвлені брови. Зовсім ні. Все почалося набагато раніше й історія брів побачила багато - вже у 20-і роки перетворила брови на тоненькі ниточки Марлен Дітріх, правда, вона не видаляла їх з лиця повністю. Що, втім, зробила через 40 років Софі Лорен. Вона збривала брови повністю, а на їх місці малювала плавні красиві штришки, чим і почала моду на промальовування брів і згодом їх татуаж.

Далі в рух «Так лисим бровам!» вступили багато субкультур, одними з найактивніших прихильників вважалися кіберготи, які заявили про себе наприкінці 90-х.

Сьогоднішні віяння

Далі, за допомогою того ж таки Інстаграму, стало зрозуміло, що фантазії людської межі немає. Наприклад, Джаззель, яка поголила не лише брови, а й волосся на голові. Натомість тепер вона може намалювати чи приклеїти собі замість брів карту зоряного неба, графічні лінії чи стрази.

Та й не менш відома Дженна Марблс зі своїми бровами-сумками, бровами-злюками та брівками-adidas.

Тенденція до знебарвлення

Але для того, щоб спробувати себе в ролі «людини без брів» не обов'язково вживати таких кардинальних заходів як гоління. Для початку буде досить просто освітлити їх. Перша ластівка цієї ідеї виявила себе після виходу у світ фільму «Дівчина з татуюванням дракона» (2011). У 2014 році Givenchy на своєму показі продемонстрував Кару Деленевіль з повністю вибіленими бровами. 2018 року Олександр Венг переплюнув усіх і показав світу цілу групу «безбрових» моделей. brovi, sbritye brovi, brovi bez cveta, bescvetné brovi, sbrit' brovi, otbelit' brovi

Далі тенденцію підхопив модний будинок Chanel, який показав у Сеулі Крістен Стюарт зі знебарвленими бровами.

У чому фішка

Кардинальні зміни зовнішності завжди говорять про сильне прагнення людини до самовираження. Бажання яскраво виділятися на тлі сірої маси натовпу часом штовхає на сміливі, а іноді й шалені ідеї. Так і гоління та освітлення брів. Без сумніву, одним людям воно може й личить, а інші – навпаки, виглядатимуть як актори, підготовлені до зйомок фільму жахів без гриму. brovi, sbritye brovi, brovi bez cveta, bescvetné brovi, sbrit' brovi, otbelit' brovi

Так що, напевно, перш ніж збривати брови повністю, краще просто знебарвити їх. Тим більше що це дозволить при потребі пофарбувати їх у яскраві кольори та отримати помаранчеві, зелені, рожеві або різнокольорові брови.

Отже, вирішувати, звичайно ж, вам. А може бути вашому овалу обличчя найбільше підійдуть натуральні брови й досить просто правильно підібрати їх форму? Діліться своїми думками у коментарях.