Нігті у дітей: особливості догляду
Для дорослих, манікюр - звична справа, адже ми роками доглядаємо наші нігті, і знаємо, чого від них очікувати. А як щодо дітей? На що варто звернути увагу на догляд за дитячими нігтями - дізнаєтесь у моїй статті. :)
Ні, це не плід вашої уяви: дитячі нігті дійсно дуже гнучкі та легко піддаються деформації . А якщо ще й врахувати той факт, що маленьких непосид важко утримати на одному місці, то турбота про нігті вашої дитини виявиться непростим завданням. У своїй сьогоднішній статті я зібрала відповіді на питання, що найбільше цікавлять батьків, про догляд за дитячими нігтями. Сподіваюся, вона буде корисна вам і вашим діткам! :)
Манікюр для новонароджених
Навіть м'які нігті у новонароджених залишають значні подряпини на їх солодких личках. Тому новонародженим потрібен їх перший "манікюр" вже через кілька днів після народження. Попри те, що нігті немовляти досить довгі, щоб подряпати, більшість із них ще міцно з'єднані зі шкірою пальчиків. Тому використовувати манікюрні ножиці чи щипчики досить складно та небезпечно, адже можна поранити дитину.
Для цих цілей я рекомендую використовувати пилочку для нігтів протягом перших декількох тижнів життя малюка. Через те, що нігтики досить м'які, то достатньо підпиляти їх знизу вгору (а не вздовж, як заведено у дорослих), для того, щоб укоротити ніготь.
Нігті на руках немовлят ростуть досить швидко, і тому, швидше за все, вам потрібно буде вкорочувати їх двічі-тричі на тиждень. Нігті на ніжках теж ростуть із пристойною швидкістю, але так як ними набагато складніше подряпати собі обличчя, тому й обрізати їх можна рідше. :)
Після того як немовля трохи підросте, і вже можна буде легко «підчепити» ніготь – можна переходити на використання ножиць та щипчиків. На жаль, які б ви не були обережні, навіть добре підготовлені батьки, зрештою, хоч раз подряпають або поріжуть пальчик своєї дитини. Якщо ви випадково нанесли поріз вашому малюку, то помийте ранку з милом під проточною водою, щоб запобігти попаданню інфекції, і з невеликим тиском притисніть чисту тканину на місце порізу, щоб зупинити кровотечу. Уникайте пластирів: вони є небезпечні можливістю задухи для дітей, адже малюки проводять більшу частину часу зі своїми пальцями в роті. На щастя, дитячі рани гояться швидко. :)
Знаю, що багато мам роблять манікюр своїм малюкам, поки вони сплять. А ось деякі лікарі радять обрізати нігті в той час, коли вони тільки прокинулися, щоб змусити їх звикнути до процедури «домашнього манікюру». Ця практика допоможе уникнути деяких пізніших психологічних криз у малюка пов'язаних з укорочуванням нігтів.
Якщо вас так і тягне завершити манікюр-педикюр вашої дитини за допомогою лаку для нігтів, майте на увазі, що діти часто тягнуть пальчики в рот. На жаль, лак для нігтів, який ви використовуєте, може містити токсичні вуглеводні, такі як толуол та формальдегід. Але навіть нетоксичні лаки для нігтів все ще матимуть барвники, і те, що виробник використовує термін «нетоксичний», не обов'язково означає, що продукт абсолютно нешкідливий. Винятком є хіба що їстівний лак для нігтів, про який я писала у своїх попередніх статтях. Але якщо ви хочете повністю убезпечити свою дитину від будь-яких хімічних речовин – не використовуйте взагалі жодне покриття для дитячих нігтів.
Оскільки наближається зимовий сезон, не забувайте зволожувати руки вашої дитини і обов'язково захищати ніжну дитячу шкіру рукавичками. Це актуально і для малюків, і для старших дітей.
Врослі нігті у дітей
Якщо ви думаєте, що проблема врослих нігтів дітям не знайома, то ви глибоко помиляєтеся. Навіть у немовлят, сторони великого нігтя на нозі можуть легко вростати в шкіру. На щастя, нігті дуже м'які, і замочивши їх у теплій воді, ви зможете підняти ніготь від шкіри та зрізати його, щоб уникнути інфекції.
Для старших дітей крім правильної обрізки нігтів лікарі рекомендують дотримуватися певних правил, котрі допоможуть запобігти вростанню:
- Купуючи взуття, залишайте достатньо місця для пальців ніг. Особливо враховуючи, як швидко діти ростуть. Занадто тісне взуття може призвести до болючих врослих нігтів на ногах.
- Слідкуйте за тим, щоб дитина щодня міняла шкарпетки. Чисті шкарпетки допомагають зберегти здоров'я ніг, а ось недотримання такої гігієни може спровокувати зараження нігтів.
- Одягайте дитині шльопанці в громадських місцях. Ходьба босоніж у громадських місцях звичайно не вплине на вростання нігтя, але вже за наявності такої проблеми може погіршити ситуацію й окрім цього призвести до інфекції нігтів, епідермофітії стоп, чи появи підошовних бородавок. Захистіть ноги дитини, одягнувши шльопанці або сандалі для душу в громадських місцях, таких як пляжі, басейни, роздягальні, табори та ванні кімнати.
Як відівчити вчити дитину гризти нігті
Звичайно ж, одна з найгостріших та найактуальніших проблем, з якою стикаються батьки – це шкідлива звичка дитини гризти нігті. Не лише соціально неприйнятне, а й досить небезпечне заняття. Шкіра навколо нігтів може почати кровоточити, виникає висока ймовірність попадання інфекції в організм. Шлях вірусам та інфекціям у дитячий організм також відкритий завдяки тому, що вони постійно кладуть пальці в рот, і не завжди тоді, коли вони чисті. Звичка гризти нігті також може негативно вплинути на ріст зубів і здоров'я ясен. Тому так важливо, щоб батьки вчасно помітили проблему та вирішили її.
Способів відучити дитину від цієї звички безліч, тому я зібрала для вас самі оптимальні та дієві:
- Стислість сестра таланту. Тут все просто: якщо нігті завжди будуть обрізані коротко, але й нічого буде гризти. :)
- Відвертайте увагу. Дайте дитині щось у руки, або ж просто візьміть її руки у свої, коли бачите, що дитина гризе нігті.
- Порушуйте звичний уклад. Наклейте на кінчики пальців "гризуна" яскравий пластир або обмажте щедро лосьйоном для рук. Неприємний смак відверне увагу дитини, а також допоможе зволожити пошкоджені кутикули.
- Запропонуйте альтернативу. Дайте дитині сиру моркву, печиво, сухар або навіть просто пластикову соломинку, коли помітите, що дитину знову тягне погризти нігті.
- Боріться зі стресом. Регулярні спортивні вправи, такі як стрибки, боксування або навіть йога для дітей, можуть допомогти дитині впоратися зі стресом, який провокує гризти нігті.
- Хваліть та заохочуйте. Постійна критика та покарання може лише посилити негативний психологічний стан дитини. Натомість акцентуйте свою увагу на позитивному і частіше хвалите вашу дитину в моменти коли вона не атакує свої нігті. Також можна вигадати систему заохочень за кожен день без погризених нігтів. Так у дитини з'явиться додатковий стимул розлучитися зі згубною звичкою. :)
Ну і звичайно ж, насамкінець нагадаю вам, що перш за все дитина повторює за вами! Тому частіше показуйте своєму чаду як правильно доглядати за собою, на власному прикладі, і будьте гарними всією сім'єю! :)