Неймовірна краса жінок племені Хімба

Жінки племені Хімба заслужено вважаються найкрасивішими на африканському континенті. Їм може позаздрити кожна сучасна жінка. Як же доглядають за собою ті, хто навіть не знає, що таке мило, скраб для обличчя та депіляція?

krasota, krem dlja tela, maz' - скраб, скраб, древні традиції лічної гігієни, natural'naja kosmetika, Himba, plemja Himba Умови життя

Ви думали, що кам'яний вік залишився далеко в минулому? Ви помилилися. Насправді саме так живе на півночі Намібії плем'я Хімба. Не думайте, що Африка – це рай землі. Умови життя там досить суворі. Вночі землю покриває іній, а вдень стовпчик термометра здіймається до +60°C. Так впливає на клімат близькість найдавнішої пустелі планети – Наміби.

Сон на солом'яних матрацах в очеретяних хатинах та повна відсутність благ цивілізації – все це на 100% про Хімбу. То як же вдається їхнім жінкам вражати весь світ своєю незвичайною красою? krasota, krem dlja tela, maz' - скраб, скраб, древні традиції лічної гігієни, natural'naja kosmetika, Himba, plemja Himba

Митися не можна

Багато жінок жахнуться від цієї інформації. Але факт залишається фактом - плем'я Хімба дуже категорично ставитися до миття - вони просто не миються, це тут не прийнято. Замість миття у мешканки племені користуються особливою маззю. До її складу входять:

  • олія, отримана від корів;
  • екстракти та витяжки з рослин ;
  • дрібно дисперсійна пудра із вулканічної пемзи.

До речі, саме добутком вулканічної пемзи й займаються кожного дня чоловіки африканських красунь. Так ось, мазь, отримана натуральним способом, служить для щоденного нанесення, причому не тільки на тіло, але і волосся. Наносять її вранці, а змивають лише ввечері. При цьому разом з маззю змивається весь бруд. krasota, krem dlja tela, maz' - скраб, скраб, древні традиції лічної гігієни, natural'naja kosmetika, Himba, plemja Himba

Найцікавіше, що саме така екзотична гігієна сприяє тому, що шкіра жінок (втім, і чоловіків племені Хімба) залишається у чудовому стані не лише у зрілому віці, а й у глибокій старості. Має мазь і практичне призначення - вона виступає чудовим захисним бар'єром від навали комах, яких в Африці дуже багато.

Крем із червоної охри

Не менш ніж легендарна мазь сприяє жіночій красі крем, який готують, використовуючи за основу червону охру. Готують його дуже цікаво. Камінь – гематит розбивають на дрібні шматочки, які поєднуються з маслами. Потім суміш трохи підігрівається на диму і наноситься на шкіру. Хімба насамперед використовують цей склад для встановлення гендерних відмінностей – користуються ним лише жінки. krasota, krem dlja tela, maz' - скраб, скраб, древні традиції лічної гігієни, natural'naja kosmetika, Himba, plemja Himba Але, практика показує, що цей крем має й інші корисні властивості:

  • захищає від палючого сонця;
  • зберігає чистоту шкіри ;
  • нормалізує водний баланс шкіри ;
  • блокує ріст зайвого волосся на тілі.

Крем, пофарбований у червоний колір, вигідно відтінює темну шкіру африканських жінок, а корона з козячої та телячої шкіри робить їх схожими на гостей з інших планет.

Димові ванни

Не можу оминути ще один спосіб підтримки «омивання» Хімба – «ванни з диму». Їх представниці племені роблять щодня. Для цього кілька шматків тліючого вугілля кладуть у невелику за розмірами миску, наповнену травами. Найчастіше використовуються гілки та листя місцевого дерева коміфору. krasota, krem dlja tela, maz' - скраб, скраб, древні традиції лічної гігієни, natural'naja kosmetika, Himba, plemja Himba

Коли з миски починає підніматися дим, жінки накриваються з головою ковдрою, накриваючи миску з димом разом із собою. Дим, залишаючись під тканиною, очищає шкіру від паразитів, але, назвати його дієвим у питанні особистої гігієни навряд чи буде правильно.

А як би сподобалася Вам, дорогі жінки, ідея митися в диму, а замість засобів особистої гігієни використовувати жирну мазь? Чи готові Ви до таких жертв для того, щоб шкіра завжди залишалася молодою та красивою чи, можливо, вперед – у косметичний магазин? Розкажіть нам про свої думки у коментарях.