Навіщо нам волосся в носі
Ідея видалення зайвої рослинності на тілі переслідує людство практично з витоків його виникнення. Не оминула вона і рослинність у носі. І якщо серед представників чоловічої половини людства про необхідність позбавлення від волосків, що стирчать з ніздрів, замислюються далеко не всі, то жінку з такою "красою" зустріти практично неможливо.
Чому ми позбавляємося волосся в носі
Відповідь на запитання: «чому як жінки, так і чоловіки воліють позбавлятися волосся в носі?», як і все елементарне, проста. Кому ж сподобається «підвищена кудлатість» у самому центрі обличчя. Хіба що неголеним волохатим дядькам, які працюють на Крайній Півночі, і не зустрічають нікого, крім ведмедів.
Способів порятунку від них безліч: пінцет та воскові смужки, безпечна бритва або супермодний тример. Але наступне питання – чи безпечна така процедура і, чи просто так Матінка Природа нагородила нас рослинністю в носі?
Для чого вони потрібні
Про те, що ніс є органом, що пропускає в наш організм кисень розповідати не потрібно навіть маленьким дітям. Але також це говорить і про те, що і волоски в ньому виконують цілком реальне призначення. Так ось, останні дослідження провідних медичних лабораторій підтвердили, що це не тільки елемент "анти декору" в нашій зовнішності.
Насправді волосся в носі є інструментом, що захищає наш організм від впливу зовнішніх патогенних для нього факторів, і виконує кілька дуже корисних функцій:
- Запобігання проходженню в дихальні органи дрібнодисперсним частинкам пилу та бруду. Це важливо, оскільки вони можуть спровокувати пошкодження та подразнення слизової оболонки.
- Запобігання проникненню у внутрішні дихальні шляхи шкідливих вірусів, бактерій та мікроорганізмів. Актуальність цієї функції зростає в десятки разів під час епідемій, коли від контактів з уже інфікованими людьми, які ще не знають про це, не застрахований ніхто.
- Зниження впливу токсинів, запобігання отруєнням. Деякі медичні дослідники говорять навіть про те, що люди, які дбайливо зберігають рослинність у носі, втричі менше хворіють на бронхіальну астму.
- У холодну пору тертя вій (так називають короткі волосинки, що ростуть у носі) і довгих волосків сприяє нагріванню холодного повітря, що надходить з вулиці. Це, відповідно, захищає слизову оболонку від переохолодження. Так само як і здатність їх затримувати надлишки вологи, що надходить зовні.
Пояснити такі можливості волосся у носі досить легко. Головне безпосередньо розібратися в його анатомії.
Яке буває волосся в носі та для чого воно призначене
У носі ростуть два види волосся. Довгі - саме вони й псують нашу зовнішність і короткі - так звані «війки», їх з боку не видно, тому що вони ховаються за довгими волосками, які за великим рахунком служать саме для їхнього захисту.
Війки розташовані близько одна від одної та постійно перебувають у русі. Вони створені для того, щоб не пропускати в організм шкідливі частки, навіть якщо це найдрібніші молекули. Вони обволікають всі сторонні компоненти спеціальним слизом, і саме він і затримує всі чужорідні частинки.
Далі цей слиз з патогенними мікроорганізмами та грязьовими частинками видаляється з організму природним способом. Це відбувається під час чхання або тоді, коли людина чистить носові ходи. Виходячи з вищесказаного, стає ясно, що коли зовнішні довгі волоски видаляють, війки отримують підвищене навантаження. Це, своєю чергою, може навіть спровокувати виникнення різноманітних алергій. Крім цього, видалення рослинності в носі може спричинити:
- Часті запалення верхніх дихальних шляхів;
- Запальні процеси у гайморових пазухах.
Отже, видаляти чи не видаляти – ось у чому питання. З одного боку ваг – здоров'я, з іншого – приваблива зовнішність. А може постаратися знайти золоту середину і просто трохи обрізати «кудлатості», що стирчать з ніздрів? Так ми, швидше за все, зможемо зберегти здоров'я і красу.
Хоча, хтозна, останнім часом з'являється багато нових тенденцій. Можливо, в найближчому майбутньому нарівні з модою на непоголені пахви, ноги та лобки в силу увійде мода, що вже заявила про себе, мода на волосся в носі?