Навіщо нам волосся в носі

Ідея видалення зайвої рослинності на тілі переслідує людство практично з витоків його виникнення. Не оминула вона і рослинність у носі. І якщо серед представників чоловічої половини людства про необхідність позбавлення від волосків, що стирчать з ніздрів, замислюються далеко не всі, то жінку з такою "красою" зустріти практично неможливо.

image (1)

Чому ми позбавляємося волосся в носі

Відповідь на запитання: «чому як жінки, так і чоловіки воліють позбавлятися волосся в носі?», як і все елементарне, проста. Кому ж сподобається «підвищена кудлатість» у самому центрі обличчя. Хіба що неголеним волохатим дядькам, які працюють на Крайній Півночі, і не зустрічають нікого, крім ведмедів.

Способів порятунку від них безліч: пінцет та воскові смужки, безпечна бритва або супермодний тример. Але наступне питання – чи безпечна така процедура і, чи просто так Матінка Природа нагородила нас рослинністю в носі?

волосся в носі

Для чого вони потрібні

Про те, що ніс є органом, що пропускає в наш організм кисень розповідати не потрібно навіть маленьким дітям. Але також це говорить і про те, що і волоски в ньому виконують цілком реальне призначення. Так ось, останні дослідження провідних медичних лабораторій підтвердили, що це не тільки елемент "анти декору" в нашій зовнішності.

Насправді волосся в носі є інструментом, що захищає наш організм від впливу зовнішніх патогенних для нього факторів, і виконує кілька дуже корисних функцій:

  1. Запобігання проходженню в дихальні органи дрібнодисперсним частинкам пилу та бруду. Це важливо, оскільки вони можуть спровокувати пошкодження та подразнення слизової оболонки.
  2. Запобігання проникненню у внутрішні дихальні шляхи шкідливих вірусів, бактерій та мікроорганізмів. Актуальність цієї функції зростає в десятки разів під час епідемій, коли від контактів з уже інфікованими людьми, які ще не знають про це, не застрахований ніхто.
  3. Зниження впливу токсинів, запобігання отруєнням. Деякі медичні дослідники говорять навіть про те, що люди, які дбайливо зберігають рослинність у носі, втричі менше хворіють на бронхіальну астму.
  4. У холодну пору тертя вій (так називають короткі волосинки, що ростуть у носі) і довгих волосків сприяє нагріванню холодного повітря, що надходить з вулиці. Це, відповідно, захищає слизову оболонку від переохолодження.  Так само як і здатність їх затримувати надлишки вологи, що надходить зовні.

Пояснити такі можливості волосся у носі досить легко. Головне безпосередньо розібратися в його анатомії.

ніс з рослинністю або без, що краще

Яке буває волосся в носі та для чого воно призначене

У носі ростуть два види волосся. Довгі - саме вони й псують нашу зовнішність і короткі - так звані «війки», їх з боку не видно, тому що вони ховаються за довгими волосками, які за великим рахунком служать саме для їхнього захисту.

Війки розташовані близько одна від одної та постійно перебувають у русі. Вони створені для того, щоб не пропускати в організм шкідливі частки, навіть якщо це найдрібніші молекули. Вони обволікають всі сторонні компоненти спеціальним слизом, і саме він і затримує всі чужорідні частинки.

Далі цей слиз з патогенними мікроорганізмами та грязьовими частинками видаляється з організму природним способом. Це відбувається під час чхання або тоді, коли людина чистить носові ходи. Виходячи з вищесказаного, стає ясно, що коли зовнішні довгі волоски видаляють, війки отримують підвищене навантаження. Це, своєю чергою, може навіть спровокувати виникнення різноманітних алергій. Крім цього, видалення рослинності в носі може спричинити:

  • Часті запалення верхніх дихальних шляхів;
  • Запальні процеси у гайморових пазухах.

Отже, видаляти чи не видаляти – ось у чому питання. З одного боку ваг – здоров'я, з іншого – приваблива зовнішність. А може постаратися знайти золоту середину і просто трохи обрізати «кудлатості», що стирчать з ніздрів? Так ми, швидше за все, зможемо зберегти здоров'я і красу.

мода на волосся в носі

 

Хоча, хтозна, останнім часом з'являється багато нових тенденцій. Можливо, в найближчому майбутньому нарівні з модою на непоголені пахви, ноги та лобки в силу увійде мода, що вже заявила про себе, мода на волосся в носі?