Навіщо людям нігті?

У природі є багато загадок і задуматися про значення чи необхідність якоїсь із них можна навіть не виходячи з дому. Достатньо лише подивитися на власне тіло і ось уже загадка – нігті, для чого вони нам.

nogti, zachem nam nogti, manikjur, nogti i harakter, krasivye nogti, nogti i zdorove, dlja chego nam nogti Функціональне призначення нігтів

Напевно, кожен сам собою здогадується, що Матінка Природа подбала про те, щоб у людини були нігті не тільки для того, щоб дами могли робити на них барвисті манікюри. В принципі, не тільки жінки, тенденція фарбувати нігті є і у представників сильної половини людства. Нігтям притаманні й інші функції, наприклад:

 • захист ніжних пальців, на кінчиках яких розміщено численні нервові закінчення;
 • тактильні відчуття;
 • нігті здатні сигналізувати про загальний стан здоров'я людини. nogti, zachem nam nogti, manikjur, nogti i harakter, krasivye nogti, nogti i zdorove, dlja chego nam nogti

Беручи активну участь у повсякденній діяльності, нігті постійно піддаються ризику травматизму і тому вимагають себе особливо дбайливого ставлення. Як згадувалося вище, безпосередньо нігтьові пластини призначені для того, щоб захищати ніжну шкіру кінчиків пальців. Крім цього за допомогою нігтів ми:

 • здійснюємо делікатні механічні маніпуляції;
 • підчіплюємо та утримуємо дрібні предмети;
 • фізично відчуваємо предмети.

Та що там говорити, навіть почухати ніс чи маківку без нігтів буде досить складно.

Нігті та загальні захворювання

Відображаючи загальний стан нашого організму, нігті дозволяють вчасно звернутися до лікаря і, відповідно, запобігти розвитку та загостренню хвороб. Наприклад, опуклі нігтьові пластини можуть говорити про туберкульоз, особливо, якщо опуклість супроводжується світлим ореолом біля їхньої основи. nogti, zachem nam nogti, manikjur, nogti i harakter, krasivye nogti, nogti i zdorove, dlja chego nam nogti

Поява на нігтях білих плям говорить про діабет або порушення вуглеводного балансу організму. Синюшні нігті сигналізують про порушення кровообігу.

Ставлення до нігтів у давнину

Як не дивно, наші предки, не маючи медичних знань сучасності, вже знали про манікюр і мали особливе відношення до нігтів, щоправда, трактували всі свої знання дещо інакше.

Наприклад, жителі давньої Персії та Середньоазіатських країн вважали, що саме у нігтях живе душа людини. Обстригаючи нігті вони не викидали їх, а спалювали та закопували в землю. Це робилося для того, щоб частинка душі не потрапила до рук відьом та чаклунів. Тобто не використовувалася для відьомських заговорів, здатних нашкодити конкретній людині. Але, закопати нігті – це єдиний звичай древніх. nogti, zachem nam nogti, manikjur, nogti i harakter, krasivye nogti, nogti i zdorove, dlja chego nam nogti

Обстригання нігтів було прив'язане до пори року, місяців, тижнів і навіть днів. А давньослов'янським пастухам заборонялося стригти нігті у той час, коли вони пасли худобу.

Стародавні скандинави говорили про те, що з нігтів померлих одноплемінників, які потрапили до Хельхейму, буде збудовано корабель, на якому Хель пливтиме для того, щоб напасти на світлих богів. Для того, щоб Хелю дісталося якнайменше матеріалу для будівництва, померлим коротко обрізали нігті. До речі, вперше пов'язувати нігті із загальним станом здоров'я почали жителі Стародавнього Сходу. nogti, zachem nam nogti, manikjur, nogti i harakter, krasivye nogti, nogti i zdorove, dlja chego nam nogti Вони пов'язували ніготь кожного окремого пальця з певним органом людського організму:

 • великий палець мав відношення до мозку;
 • вказівний – говорив про стан дихальної системи;
 • середній палець – кишечник;
 • безіменний відображав стан нирок;
 • мізинець сигналізував про порушення діяльності серцево-судинної системи.

Далеко не дарма про значення нігтів замислювалися ще наші предки. Значить, дійсно, їхнє значення для людини важливо. А Ви згідні з такою думкою? Діліться з нами у коментарях.